22 вересня, представники Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС) у Чернівецькій області розпочали ініціативу «Діалог із безпеки громади» – першу з початку повномасштабного російського військового вторгнення 24 лютого.
«Під час війни потреба в діалозі між громадянським суспільством і правоохоронними органами є важливою як ніколи. Ми повинні мати інструменти проти гібридної війни та корупційних загроз, які «підривають» суспільство, – наголосив Єссе Сеппала, в.о. керівника операційного департаменту Консультативної місії ЄС. – Прозорість дуже важлива для належного врядування – важливого кроку до вступу України до ЄС. На цьому шляху КМЄС продовжуватиме нашу підтримку скільки це буде необхідно».
Представники громадських організацій, органів державної влади та правоохоронці обговорили, як пом’якшити виклики для громад Чернівецької області, в тому числі для понад 100 тисяч внутрішньо переміщених осіб, які оселилися тут. Серед пріоритетів вони відзначили безпеку громад, підтримку переселенців, боротьбу з гендерним насильством і дезінформацією.
Очільник Нацполіції в Чернівецькій області Руслан Дударець назвав низку проєктів у сферах взаємодії поліції з громадою, що вже засвідчили ефективне залучення громадянського суспільства та правоохоронців (наприклад, проєкт «Поліцейський офіцер громади»).
«КМЄС готова підтримати вас стратегічними порадами, тренінгами й багато чим іншим. Розуміння локальних потреб і обставин допоможе адаптувати зусилля Місії до регіональної ситуації», – підкреслив Йоахім Петерс, керівник мобільного підрозділу КМЄС.
Аби забезпечити довгострокову співпрацю, представники громадянського суспільства, органів державної влади, місцевого самоврядування й правоохоронних органів підписали декларацію про намір співпрацювати задля безпеки громад Чернівецької області.
Новини
-
Сім ключових пунктів пропуску в Україні обладнано системами безперебійного живлення завдяки проєкту ЄС
-
Для нарощення обсягів вантажних перевезень Укрзалізниця за підтримки ЄС відкрила оновлений пункт прикордонного контролю поїздів на кордоні з Польщею
-
Комісія виплачує Україні перші 3 мільярди євро як частину кредиту від Групи семи, який погашатиметься з доходів від знерухомлених російських активів
-
ЄС оголосив про пакет гуманітарної допомоги Україні на суму 148 мільйонів євро
-
У Макарові на Київщині розпочали відбудову дитсадка, який зруйнувала Россия
-
ЄІБ надав 4,7 млн євро для покращення управління відходами на Грибовицькому сміттєзвалищі