Євросоюз підписав угоду про приєднання України до програми EU4Health, що відкриває доступ до фінансування ЄС у сфері охорони здоров’я. Вона дозволить українській системі охорони здоров’я реагувати на нагальні потреби та сприяти довгостроковому відновленню. Загальний бюджет EU4Health на 2021-2027 роки – 5,3 мільярда євро. Угоду підписали під час візиту в Україну Єврокомісара з питань охорони здоров’я та безпеки харчових продуктів Стелли Кіріакідес, яка зустрілася з міністром охорони здоров’я Віктором Ляшком та відвідала центр реабілітації пацієнтів.
“Завдяки підписаній програмній угоді EU4Health Україна зможе швидко отримати вигоду від фінансування ЄС, щоб негайно підтримати сектор охорони здоров’я та його реконструкцію в довгостроковій перспективі”, – сказала Кіріакідес. “Російська війна в Україні завдає неймовірних фізичних і психічних страждань мільйонам людей і чинить величезний тиск на зруйновану систему охорони здоров’я. Поглиблюючи співпрацю, ми посилаємо ще один чіткий сигнал про повну та непохитну підтримку України з боку ЄС”.
Міністр охорони здоров’я Ляшко зазначив: “Участь України в цій програмі є ще одним прикладом того, як євроінтеграція покращить життя наших громадян. Потужна підтримка ЄС дасть можливість отримати фінансову допомогу для модернізації та відновлення системи охорони здоров’я”.
Після набуття чинності угоди, Україна зможе скористатися можливостями фінансування на рівних умовах, як і їхні колеги з країн-членів ЄС, Норвегії та Ісландії. Угода матиме зворотню силу з 1 січня 2022 року. Це дозволить Україні негайно почати брати участь у можливостях фінансування в рамках робочої програми EU4Health до 2022 року.
EU4Health підтримуватиме пом’якшення шкоди, пов’язаної з бойовими діями, і фінансуватиме українські державні та приватні проекти, які допомагатимуть у післявоєнній відбудові України. Представники України будуть залучені до політичних дебатів з державами-членами ЄС під час підготовки майбутніх річних робочих програм.
EU4Health зробить значний внесок у відновлення ЄС після COVID-19 і сприятиме вирішенню довготермінових проблем охорони здоров’я. Дії програми поділяються на чотири напрямки: профілактика захворювань, готовність до криз, система охорони здоров’я та цифрові технології з фокусом на раку.
Україна подала офіційний запит на приєднання до програми EU4Health 9 вересня 2021 року.
Новини
-
Сім ключових пунктів пропуску в Україні обладнано системами безперебійного живлення завдяки проєкту ЄС
-
Для нарощення обсягів вантажних перевезень Укрзалізниця за підтримки ЄС відкрила оновлений пункт прикордонного контролю поїздів на кордоні з Польщею
-
Комісія виплачує Україні перші 3 мільярди євро як частину кредиту від Групи семи, який погашатиметься з доходів від знерухомлених російських активів
-
ЄС оголосив про пакет гуманітарної допомоги Україні на суму 148 мільйонів євро
-
У Макарові на Київщині розпочали відбудову дитсадка, який зруйнувала Россия
-
ЄІБ надав 4,7 млн євро для покращення управління відходами на Грибовицькому сміттєзвалищі