1 листопада Єврокомісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон відвідала Україну, щоб обговорити з президентом Володимиром Зеленським, міністром енергетики Германом Галущенком та міжнародними партнерами негайну конкретну підтримку її енергетичного сектора, що постраждав. Постійні та навмисні удари Росії по українській енергетичній інфраструктурі протягом останніх тижнів і місяців вплинули на понад 30% енергетичної системи країни.
ЄС разом із державами-членами та приватними компаніями доставив в Україну енергетичне обладнання для надзвичайних ситуацій на мільйони євро, але рівень підтримки має бути збільшений через ескалацію російських ударів. На додаток до необхідного обладнання, 25,5 мільйонів євро було надано для покриття найнагальніших потреб через Фонд енергетичної підтримки України, який Комісія створила разом з Енергетичним Співтовариством. Найближчими днями Комісія, Міністерство енергетики України та Енергетичне співтовариство розпочнуть спеціальну кампанію з мобілізації подальшої підтримки з боку приватного сектору.
Цей візит відбувається напередодні зимового сезону та менше ніж через тиждень після того, як Європейська комісія та лідери Групи семи (G7) закликали до міжнародного «плану Маршалла для України», який прокладе шлях до негайної та сталої відбудови країни.
У Києві комісарка Сімсон зустрілася з Президентом Зеленським, щоб обговорити останні події та те, як ЄС може очолити міжнародні зусилля з відновлення та відбудови української енергетичної інфраструктури. Вона також взяла участь у першому засіданні Міжнародної енергетичної консультативної ради для України (IEAC4U), новому форумі, який Міністр Галущенко анонсував на зустрічі міністрів енергетики ЄС у Празі в середині жовтня. Міжнародна енергетична консультативна рада для України (IEAC4U) допоможе координувати зусилля всіх країн-учасниць і надасть технічну допомогу у відповідності до потреб України з потенційними внесками.
Цей візит також був можливістю для комісарки Сімсон співголовувати в Енергетичному діалозі високого рівня між Україною та ЄС разом із міністром енергетики, де розглядалися нагальні потреби української енергетичної системи та ситуація з безпекою постачання, а також відбудова та декарбонізація енергетичної системи України. На засіданні єврокомісарка повідомила, що 13 мільйонів євро надано на відновлення пошкоджених російськими окупантами лабораторій на Чорнобильській атомній електростанції та що ЄС має намір спрямувати через Міжнародне агентство з атомної енергії ще 3,5 мільйона євро як підтримку для України в цьому секторі.
Комісарка також зустрілася з депутатами українського парламенту, Верховної Ради, та провела розмову з Укренерго та іншими українськими енергетичними компаніями.
Контекст
Від початку невиправданої війни, розв’язаної Росією, ЄС підтримує український енергетичний сектор різними каналами та засобами. Разом з ENTSO-E це дозволило екстрено синхронізувати українську та молдовську електромережі з континентальною для забезпечення стабільності електроенергетичної системи. Щоб задовольнити найнагальніші потреби у відшкодуванні, Комісія сприяла створенню Фонду енергетичної підтримки України разом із Секретаріатом Енергетичного Співтовариства.
У межах Механізму цивільного захисту ЄС Комісія сприяла численним поставкам життєво важливого енергетичного обладнання, від генераторів до трансформаторів і кабелів, через свій Центр координації реагування на надзвичайні ситуації. Крім того, із резервів ЄС було доставлено засоби протидії хімічним, біологічним, радіологічним і ядерним загрозам на суму понад 40 мільйонів євро. Комісія також надала підтримку обсягом 7,7 млн євро для Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки України.
Новини
-
ЄС модернізував професійне училище в Дрогобичі в межах програми EU4Skills
-
Дванадцять українських громад приєдналися до ініціативи SUN4Ukraine Місії ЄС з кліматично нейтральних та розумних міст
-
Європейський Союз допомагає українській освітній сфері та молоді. Престур до Полтави та області продемонстрував масштаб і дієвість підтримки, орієнтованої на майбутнє
-
Регіональний інформаційний захід в межах комунікаційної кампанії «Разом навчаємося і зростаємо» в Івано-Франківську
-
Оголошено переможців вікторині #РазомНавчаємосяЗростаємо від Euroquiz.org.ua
-
Європейський Союз надає додаткове фінансування УВКБ ООН, щоб допомогти українцям пережити сувору зиму