За фінансової підтримки Європейського Союзу та Республіки Корея, ЮНІСЕФ доставив 5 тисяч планшетів для учнів молодшої школи. Ще 5 тисяч ноутбуків отримають діти середнього та старшого шкільного віку. Електронні пристрої будуть розповсюджені серед закладів освіти по всій Україні. Ця нова поставка допоможе українським дітям продовжувати навчання онлайн, адже відвідування школи вже тривалий час недоступне багатьом з них через безпекову ситуацію. Надана допомога зокрема спрямована на дітей-переселенців, які були вимушені покинути свої домівки через бойові дії. Крім того, девайси отримають діти з інвалідністю, діти з малозабезпечених сімей або позбавлені батьківського піклування, а також решта хлопчиків і дівчаток, які не мають гаджетів, потрібних для підключення до онлайн-занять.
Нова поставка ноутбуків та планшетів стала можливою завдяки фінансуванню Європейського Союзу в розмірі 10 мільйонів євро, спрямоване на забезпечення доступу до освіти для дітей в умовах повномасштабної війни. Мета фінансової підтримки ЄС — дати можливість продовжувати освіту для 680 000 дітей та 22 000 вчителів онлайн, а якщо дозволяє безпекова ситуація, то й офлайн.
«Європейський Союз пишається підтримкою цієї ініціативи, спрямованої на забезпечення безперервного викладання та навчання. Навіть в умовах повномасштабної російської агресії діти повинні мати доступ до якісної освіти, де б вони не перебували, — підкреслив Ремі Дюфло, Заступник голови Представництва Європейського Союзу в Україні. – Надаючи це обладнання, ми допомагаємо забезпечити безперервність освіти та розвитку дітей задля їхнього успішного майбутнього».
Республіка Корея надала 4 мільйони доларів США на підтримку формальної та неформальної освіти для дітей в Україні. «Забезпечення безперервного навчального процесу має бути пріоритетом за будь-яких обставин. Минулого року Республіка Корея доставила 6 тисяч ноутбуків для українських дітей як гуманітарну допомогу. І тепер ми раді зробити ще один надважливий внесок у майбутнє України разом із ЮНІСЕФ. Корея продовжуватиме надавати підтримку Україні», — заявив Посол Республіки Корея в Україні Кім Хенг Те.
Лише близько третини українських шкіл змогли розпочати очне навчання з 1 вересня 2022 року. Це означає, що близько 3 мільйонів дітей сьогодні відвідують заняття онлайн або у змішаному форматі.
«Кожна дитина має право на освіту, навіть коли її важко забезпечити. У фокусі ЮНІСЕФ — забезпечення можливостей для навчання тих дітей, які мають проблеми з доступом до освіти через відсутність відповідного обладнання», — наголосив голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін.
Ноутбуки та планшети отримають діти у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Харківській, Одеській, Полтавській, Сумській, Чернігівській, Кіровоградській та Херсонській областях. Пристрої будуть доставлені в департаменти освіти та передані дітям у тимчасове користування.
Нагадаємо, що раніше ЮНІСЕФ спільно з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України розпочали роздачу ще 10 тисяч планшетів і ноутбуків дітям у Харківській ї та Херсонській областях.
Довідкова інформація
Спільний проєкт ЄС та ЮНІСЕФ «Надання невідкладної екстреної освітньої та навчальної підтримки дітям і вчителям в Україні» передбачає фінансування у розмірі 10 мільйонів євро. Його мета — забезпечити українським дітям, особливо найбільш маргіналізованим з них, доступ до безпечного навчання та запропонувати інтегровану психіатричну та психосоціальну підтримку з урахуванням гендерних особливостей. Фінансування також покликане надати можливості соціального та емоційного навчання, а також забезпечити продовження навчального процесу та створення безпечного освітнього середовища (для навчання онлайн, у змішаному форматі та/або офлайн), підтримати та мотивувати вчителів у контексті війни в Україні. У районах, де доступ до офлайн-освіти неможливий через безпекову ситуацію, проєкт активно підтримує розвиток онлайн-освіти, зокрема впровадження «Всеукраїнської платформи для шкіл онлайн».
Новини
-
Сім ключових пунктів пропуску в Україні обладнано системами безперебійного живлення завдяки проєкту ЄС
-
Для нарощення обсягів вантажних перевезень Укрзалізниця за підтримки ЄС відкрила оновлений пункт прикордонного контролю поїздів на кордоні з Польщею
-
Комісія виплачує Україні перші 3 мільярди євро як частину кредиту від Групи семи, який погашатиметься з доходів від знерухомлених російських активів
-
ЄС оголосив про пакет гуманітарної допомоги Україні на суму 148 мільйонів євро
-
У Макарові на Київщині розпочали відбудову дитсадка, який зруйнувала Россия
-
ЄІБ надав 4,7 млн євро для покращення управління відходами на Грибовицькому сміттєзвалищі