Skip to main content

За підтримки ЄС та ПРООН українська молодь долучилася до заходів із підвищення обізнаності про корупцію та шляхи боротьби з нею

24/10/2022

За підтримки Європейського Союзу, Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні та Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) об’єднали сили, щоб залучити й мотивувати молодь брати активнішу участь у протидії корупції. У рамках цієї ініціативи 76 студентів та курсантів впродовж двох тижнів взяли участь у трьох антикорупційних тренінгах та брейнрингах, дізналися про проблеми, пов’язані з корупцією, та про інструменти для її запобігання.

До заходів, які проходили у Кам’янець-Подільському 13-14 жовтня та у Вінниці 21 жовтня, долучилися курсанти і курсантки Харківського національного університету внутрішніх справ та Луганського державного університету внутрішніх справ ім. Е.О. Дідоренка, а також студенти і студентки Східноукраїнського національного університету ім. Володимира Даля, Луганського Національного університету ім. Тараса Шевченка та Донецького національного університету ім. Василя Стуса.

Студенти також вивчали Конвенцію ООН проти корупції, яка має на меті заохочувати та посилювати заходи для більш ефективного запобігання та боротьби з корупцією, заохочувати, полегшувати та підтримувати міжнародне співробітництво та технічну допомогу в запобіганні корупції, сприяти доброчесності, підзвітності та доброму врядуванню.

Виконувач обов’язків керівника відділу програм співробітництва Представництва ЄС в Україні Ксав’є Камю зазначив, що корупція становить значну загрозу для сталого розвитку, спричиняючи збільшення бідності й нерівності. «Корупція руйнує довіру між громадянами та державою, що є критично важливим фактором розвитку, – сказав він. – Аби знизити ризики недоброчесного управління та корупції, необхідне залучення антикорупційних органів, проведення більш відкритих і прозорих державних закупівель, а також сумлінніше дотримання антикорупційних вимог приватним сектором. Отож, ми маємо надалі підтримувати навчальні програми та інформаційні кампанії, спрямовані на формування культури доброчесності та абсолютної нетерпимості до корупції».

Виконувачка обов’язків Постійної представниці ПРООН в Україні Манал Фоуані підкреслила, що ПРООН підтримує національних партнерів та суспільство, особливо, молодь, аби надавати їм знання, необхідні для боротьби з корупцією, впровадження ефективної та скоординованої політики, підвищення прозорості і доброчесності. «Відновлення України після війни потребуватиме чималих зусиль в усіх сферах, – сказала вона. – Одним із пріоритетів для досягнення інклюзивного відновлення є запровадження механізмів для протидії корупції. Молодь може відіграти важливу роль у досягненні прозорості та підзвітності».

Керівниця Відкритого офісу НАБУ Вікторія Івашинюта зазначила, що бачити стільки молодих людей, які беруть активну участь у просуванні принципів доброчесності в українському державному та приватному секторі, справді надихає. «Студенти добре обізнані про хід антикорупційної реформи в Україні та роботу НАБУ, – сказала вона. – І я переконана, що молодь, яка поділяє антикорупційні цінності, зможе побудувати європейську Україну в найближчому майбутньому».