
«Жінки за сильнішу Україну»: Європейський Союз підтримує українок та формує синергію українського жіноцтва
27/03/2025
27 березня в Києві відбулася зустріч «Жінки за сильнішу Україну», організована Представництвом ЄС в Україні. Захід високого рівня зібрав високопосадовиць, експерток, активісток, лідерок думки, які обговорили виклики, з якими стикаються жінки в Україні, особливо в умовах війни та через її наслідки.
Як повідомила пані Посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова, ЄС оголошує на підтримку ОГС конкурс грантів із загальним бюджетом 14 мільйонів євро, з яких 5 мільйонів євро буде спрямовано на розвиток гендерного лідерства та стратегій розв’язання конфліктів.
Конкурс розпочнеться в травні 2025 року.
Завдяки цьому фінансуванню ЄС підтримає низку проєктів, що об’єднають українських жінок, посилюючи тим самим їхню ключову роль у відновленні та формуванні майбутнього України.
Через широкомасштабну російську війну життя мільйонів українок та їхніх родин кардинально змінилося. Тисячі жінок захищають Україну зі зброєю в руках, і в тилу саме жінки змушені взяти на себе вантаж налагодження життя в умовах війни та вже сьогодні долучатися до подолання її наслідків. Йдеться не тільки про участь у відбудові, громадському й політичному житті, але й про виклики, пов’язані з системним психологічним тиском та вигорянням, що спричиняє негативні наслідки, нівелює потенціал та можливості жінок. Також через зростання напруги в суспільстві збільшується кількість випадків домашнього та сексуального насильства. Як виправити ситуацію та допомогти жінкам в таких непростих реаліях воєнного часу – про це говорили учасниці зустрічі «Жінки за сильнішу Україну».
Вони поділилися власними історіями та життєвим досвідом, інформацією про можливості доступу до програм підтримки ЄС, конструктивно та емоційно обговорили шляхи розширення участі та посилення ролі жіноцтва у відновленні України. Консолідація жінок та представниць влади, політикинь, лідерок думок, налагодження прямого діалогу між ними сприятимуть пошуку й реалізації ефективних та реалістичних рішень на підтримку найбільш вразливих груп, допомозі у відновленні їхньої впевненості у власних силах та поверненню до активного життя.
Про виклики, що стоять перед жінками, та нові можливості, що їх відкриває підтримка ЄС, говорили учасниці панельних дискусій «Воєнні злочини проти жінок як зброя Росії», «Доступ до державних програм підтримки та фінансування: жінки – переміщені особи та родини військових», сесії з обміну досвідом «Протидія домашньому насильству».
В обговоренні взяли участь Оксана Жолнович, міністерка соціальної політики України, Олександра Матвійчук, лауреатка Нобелівської премії миру 2022 року, голова Центру громадянських свобод, Леніє Умерова, українська та кримськотатарська активістка, яка перебувала в російському полоні, Людмила Гусейнова, активістка та громадська діячка, колишня цивільна полонена з окупованого Новоазовська Донецької області, Марина Бардіна, народна депутатка України, активістки жіночого руху, членки громадських організацій, психологині.
На завершення зустрічі учасниці під орудою співачки, телеведучої, художниці, громадської діячки та волонтерки Анжеліки Рудницької долучилися до створення артпанно із зображенням жовто-блакитної квітки – символу весни, життя і відновлення України у європейській родині.
Новини
-
ЄС і ПРООН передали 16 швидких для посилення екстреної медицини у постраждалих від війни громадах
-
Представництво ЄС в Україні – в LinkedIn!
-
Комісія виділяє Україні ще 1 мільярд євро як частину кредиту від Групи семи, який погашатиметься з доходів від знерухомлених російських активів
-
Єврокомісія оприлюднила Білу книгу європейської оборони та План «Переозброєння Європи/Готовність 2030»
-
Європейський Союз і Програма розвитку ООН в Україні разом із партнерами створили віртуальну виставку «За мить до»
-
Колишній центр крові у Звягелі на Житомирщині переобладнали в житло для переселенців, які втратили свої домівки