Skip to main content

«Тепер ввечері можна вийти і просто прогулятися вулицями, розвіятися»

21/03/2024

П’ятеро місцевих мешканців від пенсіонерки до спортсмена діляться враженнями від змін у їхніх містах та розповідають, як вони покращили їхні життя.

  • Близько 660 000 євро грантового фінансування ЄС, яким управляла НЕФКО, було використано на успішну модернізацію систем вуличного освітлення в Андрушівці та Радомишлі Житомирської області.
  • Ці інвестиції відіграли важливу роль у підвищенні безпеки та стійкості громад та посприяли покращенню загального добробуту мешканців.

До впровадження проєктів енергоефективної модернізації мережі вуличного освітлення у містах Андрушівка та Радомишль Житомирської області мала значні проблеми.

В Андрушівці більшість проблем виникла через використання застарілих люмінесцентних, ртутних, натрієвих ламп та ламп розжарювання, які часто виходили з ладу. Між тим у Радомишлі працювало лише близько 400 із наявних 1000 світильників.

Близько 660 000 євро грантового фінансування ЄС, яким управляла НЕФКО, було використано на успішну модернізацію систем вуличного освітлення в обох містах. Ці інвестиції надали Андрушівській та Радомишльській міським радам змогу зменшити загальне споживання електроенергії та заощадити кошти за рахунок впровадження енергоефективних заходів та встановлення світлодіодних ламп. Однак перш за все, модернізація відіграла важливу роль у підвищенні безпеки та стійкості громад та посприяли покращенню загального добробуту мешканців.

П’ятеро місцевих мешканців від пенсіонерки до спортсмена діляться враженнями від змін у їхніх містах та розповідають, як вони покращили їхні життя.

Надія

Я мешкаю в місті Андрушівка з 1974 року, коли була направлена сюди на роботу після закінчення інституту.

За ці роки місто значно змінилося, відбулося багато позитивних зрушень. Одне з них – освітлення міста, на яке раніше ніхто не звертав на це увагу. Але, коли встановили нові опори та світильники, освітлення стало набагато кращим. Тепер такі пенсіонери, як я, почуваються безпечніше, виходячи на вулицю після настання темряви.

Тепер такі пенсіонери, як я, почуваються безпечніше, виходячи на вулицю після настання темряви.

Надія

Назар

Я працюю вчителем фізкультури в школі й мешкаю в Андрушівці все життя. Я люблю своє місто, адже в ньому мені комфортно проживати. Захоплююсь спортом, треную місцеву дитячу футбольну команду «Фортуна».

Я був приємно вражений новим освітленням, яке з’явилося в нас у місті цього року. Різниця між попередньою системою освітлення та нинішньою колосальна. Неодноразово чув позитивні відгуки від батьків та дітей, які тепер почуваються безпечніше, повертаючись додому з тренувань увечері.

Я був приємно вражений новим освітленням, яке з’явилося в нас у місті цього року.

Назар

Володимир

Я проживаю в місті Андрушівка більше 8 років, де працюю водієм автобусу. Я дуже полюбляю риболовлю та активний відпочинок на природі, тож Андрушівка сподобалась мені відразу, тому я вирішив придбати тут житло. Природа тут особливо гарна: річка, ліс, парк в центральній частині міста.

Наші нові, енергоефективні ліхтарі дозволяють мені легше переміщатися вулицями та забезпечують більш плавний і безпечний рух для пасажирів. Це важливо для водіїв, адже покращилася видимість на дорозі, краще стало видно пішоходів та інших учасників дорожнього руху. Я часто буваю по роботі в місті Києві і хочу зазначити, що освітлення в місті Андрушівка стало набагато краще ніж в деяких районах нашої столиці.

Наші нові, енергоефективні ліхтарі дозволяють мені легше переміщатися вулицями та забезпечують більш плавний і безпечний рух для пасажирів.

Володимир

Сергій

Я керівник КП «Благоустрій міста» у Радомишлі. Цей проєкт із реконструкції вуличного освітлення є справжньою перемогою для нашого міста. Нове освітлення не лише зробило наше місто безпечнішим, а й додало йому атмосфери та затишку. Тепер ввечері можна вийти і просто прогулятися вулицями, розвіятися.

Цей проєкт із реконструкції вуличного освітлення є справжньою перемогою для нашого міста.

Сергій

Олександр

Я спортсмен, працюю арбітром Екстра-ліги футзалу. Також очолюю спортивний центр у Радомишльській громаді.

Я дуже позитивно ставлюся до цих змін, особливо в зимові місяці. Нове вуличне освітлення робить наші вулиці яскравішими та безпечнішими у вечірні та нічні години. Найбільш значна різниця, яку я спостерігаю, – це те, що тепер я почуваюся захищеніше та комфортніше, коли йду додому пізно ввечері або рано вранці.

Також очолюю спортивний центр у Радомишльській громаді.

Олександр

Контакти для отримання додаткової інформації:

Ронні Нілссон, старший радник НЕФКО
+358 10 618 06 42, ronny.nilsson@nefco.int

Олексій Думік, технічний радник НЕФКО
+380 50 352 3383, a.dumik@nefco.org.ua