На Дніпропетровщині до Новопокровської громади Дніпровського району входить понад тридцять населених пунктів. У кожному з них провели інвентаризацію. Вивчили, який бізнес працює і що можна створити у перспективі. Проаналізували важливі для цього фактори – комунікації, логістику і кадровий потенціал. Отримане виклали в інвестиційному паспорті. З його розробкою допомагали експерти «U-LEAD з Європою». Про це розповіли в обласній військовій адміністрації.
«До участі у проєкті долучили п’ять громад області. Жодна з них раніше не мала інвестиційного паспорту. Та нині це необхідність, бо попереду відбудова країни. А такий документ – це орієнтир розвитку конкретної території», – розповіла директорка Дніпропетровського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Олена Тертишна.
У Новопокровській громаді ставку роблять на підприємництво у сфері сільського господарства. Інфраструктура згодиться для розведення худоби і створення заводів з переробки молока та м’яса.
«Як бізнес-ідею запропонували і створення сироварні. Для цього у громаді є сировина – тут розводять корів та кіз. На базі закинутих гаражів можна організувати виробництво з виготовлення палет. Для кожної з цих ідей є необхідна інфраструктура», – поділився експерт «U-LEAD з Європою» Микола Дурман.
Бачити можливості, вміти їх презентувати та вести перемовини з інвесторами. Цьому представників громади вчили експерти, працюючи над інвестпаспортом.
«Цей документ не лише про нові бізнес-можливості. Він і про діючі підприємництва, які потребують інвестицій. Представлятимемо його на бізнес майданчиках. Сподіваємося у майбутньому на створення нових робочих місць, залучення додаткових коштів для розвитку наших населених пунктів», – зазначила голова Новопокровської громади Людмила Муркович.
А ще для інвесторів тут сприятливі умови. Занижений на 25% єдиний податок, на 50% – земельний.
Медіа, Публікації
-
“Штучний інтелект – інструмент та помічник у роботі вчителя”, лекція Олександра Думишинця, вчитель ІТ освітня територія Мідгард
-
Лекція “eTwinning – як інструмент розвитку”
-
Лекція Лілії Гриневич: «Нова українська школа» в умовах війни і для післявоєнної відбудови України
-
Вісник співпраці ЄС-Україна. Грудень 2024 року
-
грудень 2024 року
-
Понад 13 млн євро на оновлення українських університетів