Skip to main content
Поділитись:

ТРАВЕНЬ 2024

Зміст
Новини кампаній

«РАЗОМ ДІЄМО»

Разом діємо, на фестивалі та повсякчас

Понад 3 тисячі осіб завітали на «Разом Діємо» Фест, що відбувся 25 травня у Мистецькому арсеналі в Києві. Публічні дискусії, майстер-класи, конкурси, інформаційні стенди та інші цікаві локації — усе для того, аби підкреслити важливість та роль громадянського суспільства та незалежних медіа, а також їх підтримку з боку ЄС.

Фестиваль відбувся в межах комунікаційної кампанії Представництва ЄС в Україні «Разом діємо. Разом ми Європа».


«Невтомна воля до боротьби та захисту свободи і демократії в Україні – це зусилля всього суспільства. Багато людей, які беруть активну участь у діяльності громадських організацій та медіа, є невід›ємною частиною цього процесу, — наголосила пані Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова. — Попри всі труднощі, українці продемонстрували безпрецедентну силу та стійкість, а також глибоку відданість європейським цінностям. ЄС цінує наше тісне партнерство з громадянським суспільством та незалежними ЗМІ й продовжуватиме покладатися на нього в процесі інтеграції України до ЄС».

Медійники, представники громадянського суспільства, дипломати взяли участь у відкритій дискусії «Вплив підтримки Європейського Союзу на ОГС та медіа в Україні на її шляху до ЄС. Місце та роль ОГС у процесі відновлення України».

На Алеї громадських організацій та в тематичних наметах відвідувачі могли ознайомитись з результатами їхньої роботи за підтримки ЄС.

В медіа наметі говорили про медіаграмотність, використання в журналістиці штучного інтелекту та фактчекінг, а «Docudays U» організували перегляд та обговорення документальної стрічки «89 днів».

У павільйоні ЄС гості фестивалю могли дізнатися більше про відносини України з Європейським Союзом та його допомогу під час війни, зокрема, для громадянського суспільства та незалежних медіа.

Родзинкою заходу стало унікальне керамічне панно «Україна — Європа», дивом вціліле після руйнування внаслідок обстрілу частини будівлі Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. Михайла Бойчука. Під час фестивалю карту ЄС на ньому символічно доповнити мапою України.

Втім, це не лише символічно, а й актуально, адже Україна готується до переговорів про вступ до ЄС.


«Я дуже сподіваюся, що наприкінці червня буде технічний старт, тому що політичний сигнал, політична згода лідерів була готова ще в грудні. І сьогодні той день, коли ми святкуємо стійкість, сміливість, любов до свободи, важливість діалогу і спільне бажання не тільки українських лідерів і влади, а й українських громадян приєднатися до Європейського Союзу», — сказала Катаріна Матернова.

26 травня пані Посол відкрила на Софіївській площі в Києві виставку про результати роботи ОГС, які підтримує Євросоюз. Експозиція перебуватиме там протягом двох тижнів, а після цього відвідає ще чотири міста.«Співпраця з громадянським суспільством залишається ключовим пріоритетом для ЄС»

Україна близька до початку переговорів про вступ до Євросоюзу, і це спонукає до спільної роботи громадянського суспільства, урядових інституцій та партнерів з ЄС. Про таку співпрацю йшлося на ЄвроСаміті громадських організацій, що відбувся у День Європи 9 травня.

Понад 200 учасників говорили про пов’язані з майбутнім переговорним процесом виклики та шляхи їх подолання, роль громадських організацій та їхній внесок. Одним із партнерів у проведенні саміту стало Представництво ЄС в Україні у межах кампанії «Разом діємо. Разом ми Європа».


«Українське суспільство демонструє стійкість, життєздатність та непохитну волю до демократії, прав людини і європейських цінностей. Європейський Союз підтримував і продовжуватиме підтримувати українців на цьому шляху. Співпраця з громадянським суспільством залишається ключовим пріоритетом для ЄС», — зазначив Штефан Шльойнінг, керівник Програм співробітництва Представництва ЄС в Україні.

Для Євросоюзу українське громадянське суспільство давно є партнером у просуванні та оцінці впровадження реформ, необхідних для зближення з ЄС . Тепер цей досвід можна залучи ти й під час переговорів. Наприклад, торік у грудні Євросоюз спільно з Міжнародним фондом «Відродження» започаткували проєкт «Сприяння підготовці та початку переговорів про вступ України до ЄС», у межах якого над переговорною тематикою працюють 18 громадських організацій з різних сфер.


«Іноді, коли за столом сидять тільки представники держав, є обмеження у певних кроках. Натомість громадянське суспільство може достатньо широко комунікувати, висловлювати свої позиції, — зауважив Олександр Ярема, державний секретар Кабінету Міністрів України. — Якраз взаємодія і спільна робота держави й громадянського суспільства підсилюватиме позиції України в переговорах і даватиме нам кращі результати».

Учасників саміту ознайомили з низкою презентацій щодо залучення громадянського суспільства до різних аспектів переговорів про вступ. Вони мали змогу поспілкуватися для напрацювання способів такого залучення. Під час саміту відбулися також тематичні семінари та сесії обміну досвідом.


«Розвиненість громадянського суспільства є суттєвим показником сформованих цінностей країни та її свобод. Серед лідерів сьогодні — експерти, що розуміють своє поле зсередини якнайглибше та здатні значно посилити позиції українського уряду в процесі переговорів про вступ України в ЄС», — підкреслив Володимир Шейгус, виконавчий директор ІСАР «Єднання», одного з організаторів саміту.Медійники зібралися на толоку

Комунікаційну кампанію «Разом діємо. Разом ми Європа» було презентовано учасникам першої всеукраїнської Медіатолоки, що відбулася в травні в коворкінгу «G.N.R.T.R». Участь у ній взяли понад 100 блогерів, медійників і громадських діячів.

Метою заходу було налагодити обмін досвідом та інформацією між ними, обговорити шляхи розв›язання спільних проблем.

Ключовою подією Медіатолоки став круглий стіл на тему «Які є можливості розвитку для українських медійників, блогерів та сучасних ЗМІ на шляху України до перемоги та ЄС». Учасникам розповіли про фінансовані ЄС програми «Українцям про Європейський Союз» (CEU4U), «Креативна Європа» та «Посли європейської молоді» (YEAs).


«Попри повномасштабну війну Україна та її громадяни демонструють фантастичну мужність, захищаючи і водночас змінюючи країну.

ЄС стоїть пліч-о-пліч з Україною та її громадянським суспільством й надалі надаватиме як фінансову, так і технічну підтримку, аби уможливити реалізацію багатьох послуг, що їх виконує громадянське суспільство по всій Україні, — зауважила координаторка сектору Представництва ЄС в Україні Дженні Лундмарк. — Послідовні реформи, підтримані громадянським суспільством та медіа, прокладуть шлях приєднання України до ЄС».


Після дискусії про можливості від Євросоюзу учасники попрацювали у форматі нетворкінгу, де обговорили співробітництво між блогерами, журналістами та креативним бізнесом, а також використання штучного інтелекту і вдосконалення фактчекінгу.


Новини проєктів

АНТИПРОПАГАНДА

Антивоєнний медіапроєкт: показати правду і висміяти пропагандистів

Понад 1,2 мільйона переглядів набрало в травні відео блогера Дениса Казанського на його YouTube каналі, де йдеться про відставку Сергія Шойгу з посади міністра оборони Росії та пов’язані з цим «маневри» російських пропагандистів. Під відео близько 6 тисяч коментарів, де користувачі діляться враженнями від побаченого і почутого. Це одне з багатьох відео, випущених у межах фінансованого ЄС «Антивоєнного медіапроекту: підвищення обізнаності про злочини Росії в Україні та боротьба з російською військовою пропагандою та мовою ворожнечі». Матеріали розміщують на низці платформ та перекладають на кілька мов. Проєкт стартував на початку 2024 року, і вже на кінець травня сукупне охоплення публікацій та відео на платформах YouTube, X, Telegram та TikTok сягнуло майже 200 мільйонів користувачів. Загалом було підготовлено близько 2400 матеріалів.

Хедлайнером проєкту є блогер Денис Казанський. Його блог на YouTube та матеріали на інших платформах надають людям на окупованих територіях та самим росіянам правдиву інформацію про війну, її безглуздість, показують людські та економічні втрати Росії.


«Своїми відео та їх перекладом на англійську я намагаюся достукатися і до наших західних партнерів, розповідаючи історії людей, які стали жертвами російської військової агресії, а також висвітлюючи щоденні жахи, які переживають українці», — каже Денис Казанський.

Проєкт також орієнтований на носіїв англійської — французької — та іспанської. Географічно важливим напрямком його роботи є країни Глобального Півдня, де проєкт намагається привертати увагу і до подій в Україні, і до расистських заяв, які часто лунають на російському телебаченні.


«Населення країн Глобального Півдня може підштовхнути свої уряди активніше допомагати Україні, спонукаючи таким чином Росію припинити наступ. Іноземна аудиторія також краще дізнається, як на практиці працюють російські кампанії дезінформації. До того ж вони отримають глибше розуміння останніх подій в Україні», — зауважує аналітик проєкту Денис Каплунов.КУЛЬТУРА

Бабин-Бахмут: документальний фільм розповість про захисників та волонтерів


«Градус тривоги підвищується з кожною хвилиною і кожним кілометром ближче до «нуля». І поступово все глибше вдихаєш і заспокоюєшся, повертаючись в гори, — передає відчуття від подорожей на фронт із Карпат мистикиня Оля Михайлюк. — А потім бачиш свіжі надгробки і прапори, що розвиваються над горами. І відчуваєш, що все це різні частинки однієї історії, яка просто зараз розгортається в нашому українському часопросторі».

Оля — авторка фільму «Бабин-Бахмут», над яким працює агенція «Артполе». Частину коштів на його створення забезпечив грант, отриманий від платформи «Ізоляція» в межах програми Zmina.Rebuilding, що фінансується ЄС.

Фільм розповідатиме, як волонтери з Івано-Франківщини доставляють допомогу землякам на фронт на Донбас та Запоріжжя, підтримуючи зв’язок між ними й рідним краєм.


«Зазвичай ми з волонтерами їдемо до Краматорська, ночуємо і вдосвіта направляємося до 10-ї гірсько- штурмової бригади «Едельвейс» в селище, що в 10 км від лінії бойових дій, — розповідає Оля. — Сюди військові виїжджають на короткий відпочинок, і у нас є можливість зустрітися, передати допомогу, поспілкуватися. Це якщо пощастить і не буде термінового виклику. Звідти їдемо на Гуляйполе до 102-ї бригади Івано-Франківської ТрО, там подібна ситуація».

У фільмі — історії людей з Івано-Франківщини, волонтерів та військових. Про сільського старосту, який вивозить поранених з поля бою під Бахмутом; ветеринара, якому довелося стати військовим медиком і прослужити більше півтора року на передовій; сільського священника, який став капеланом.

Натомість життя в їхніх селах триває. Відсутність зв’язку між тими, що на фронті та що залишилися, загрожує ментальним відчуженням. Волонтери нині слугують засобом комунікації, і фільм має на меті це показати.


«Це так дивно — проїжджати близько 3000 км заради кількох годин, а іноді й хвилин спілкування. Але ці хвилини того вартують, вони дуже щільні емоційно. Завдяки їм ми утримуємо зв’язок між різними реальностями, в яких перебуває країна», — каже Оля Михайлюк.

Рішення знімати такий фільм виникло навесні 2023-го, коли вона побачила червоний волонтерський бусик під сільрадою Бабина. Тоді було оголошено великодній збір на фронт. Селяни зібрали гроші на потрібну землякам амуніцію, але до того несли паски і писанки.


«Їм було дуже важливо, щоб ці писанки доїхали. На цей Великдень ми теж крім дронів привезли писанки і сирних коників з Карпат. Я бачила, як плакав один з чоловіків, взявши в руки цього коника», — розповідає Оля.

Зараз триває монтаж фільму, його прем’єра відбудеться за кілька місяців.


«Ми хочемо показати, як утримуються взаємозв’язки і як виникають нові. Багато військових із заходу вже два роки на фронті, і певна відстань виникає не лише в географічному, але й в емоційному сенсі, — підкреслює директорка агенції «Артполе» Мирослава Ганюшкіна. — Тому волонтери — надзвичайно важливі зв’язкові, адже вони привозять не тільки корисні речі, а й повідомлення, послання з західної України на схід і в зворотному напрямку».

Які ж сенси чи сцени зачеплять глядача найбільше у майбутньому фільмі?


«Думаю те, що чіпляє й мене — щось ірраціональне й надзвичайно сильне в цих людях, готових з Карпат вирушити на Запоріжжя й Донеччину боронити країну», — відповідає на це Оля Михайлюк.МОЛОДЬ

Студенти навчаються самоврядуванню

13 тренінгів проведено в межах Майстерні розвитку органів студентського самоврядування «aGAIN 2.0». Її організовано ПРООН в Україні за фінансової підтримки ЄС в межах проєкту «EU4Recovery — Розширення можливостей громад в Україні» та уряду Данії.

Тренінги — основний і найбільший компонент майстерні. Участь у ній беруть 12 органів студентського самоврядування (ОСС) закладів вищої освіти та один коледж. Це навчальні заклади з Чернігівської, Миколаївської, Дніпропетровської областей, а також вісім внутрішньо переміщених.

Одним із таких став Донецький національний медичний університет, що працює нині в Кропивницькому. Як і в інших закладах, на тренінгу йшлося про ключові завдання органів студентського самоврядування, особливості їх функціонування, організаційну структуру та проєктний менеджмент.


«Тренінг закрив деякі прогалини, — розповідає студентка 5 курсу Олександра Кіріцева, голова студентського самоврядування одного з факультетів. – У нашому органі багато студентів першого та другого курсів, які ще не мають досвіду. Під час тренінгу нам дуже структуровано розповідали про можливості студентського самоврядування та його переваги. Студенти мали змогу закріпити отримані теоретичні знання практичними вправами».

За її словами, коли університет переїхав до Кропивницького із Маріуполя, студентське самоврядування відіграло велику роль в інтеграції студентів до місцевих спільнот. Нині ОСС продовжує відстоювати інтереси, права та потреби студентів, а також займається питаннями міжнародних обмінів.


«Студентське самоврядування — це дуже крута платформа для розвитку в студентів особистості та спроможностей до творення змін, — каже координатор майстерні Дмитро Томенко. — Тут можна також вивчати, як функціонує заклад освіти, адже учасники ОСС не просто навчаються, а й отримують розуміння системи зсередини».

Майстерня розвитку органів студентського самоврядування «aGAIN 2.0» хоча й завершила найбільший свій етап, однак працюватиме до кінця червня. Під час тренінгів кожен ОСС розробив власні проєкти та подав їх на конкурс. В результаті було підтримано шість таких ініціатив. Крім цього відбудеться фінальна подія з підбиттям підсумків майстерні, участь в якій візьмуть по 10 студентів з кожного закладу.

Орган студентського самоврядування з Донецького медичного університету — один із тих, чию ініціативу було підтримано в межах майстерні.


«Наш проєкт націлено на те, щоб навчити студентів писати грантові заявки. Ми запланували 10 занять з успішними практикуючими фахівцями в якості тренерів, — розповідає Олександра Кіріцева. — А учасниками будуть керівники секторів ООС. Наше завдання навчити тих, що відповідають за певні напрямки, а вони передадуть знання іншим студентам».ЕКОЛОГІЯ

Карпатські фермери готуються до вступу в ЄС

Якими є потреби та сподівання карпатських фермерів від майбутнього вступу України в Євросоюз, чи під силу їм виконувати вимоги Спільної аграрної політики ЄС та зобов’язання, що їх накладає на аграріїв Європейський зелений курс?

Про це йшлося під час дискусійного майданчика, проведеного в травні проєктом «Зелена та інклюзивна аграрна політика — кроки назустріч». Його впроваджує Інформаційний центр «Зелене досьє» за підтримки ЄС та Міжнародного фонду «Відродження».

Проєкт спрямовано саме на роботу з карпатськими сироварами, пасічниками, виноробами, збирачами грибів та ягід, виробниками фіто чаїв тощо. В його межах відбуваються публічні заходи та видаються інформаційні матеріали, що покликані допомогти фермерам краще зрозуміти САП та її екологічну складову.


«Якщо мета в аграрія виробити й продати якомога більше продукції будь-якої якості, то ЄЗК і взагалі стандарти ЄС для нього є проблемою, — каже керівниця ІЦ « Зелене досьє» Тамара Малькова. — А якщо фермер прагне не величезних прибутків, а гідного життя з гарантованим майбутнім, усвідомлює свою залежність від здорового довкілля, то правила САП і ЄЗК для нього — підтримка і можливості».

Європейський зелений курс вже міцно вмонтований в Спільну аграрну політику ЄС. А національні стратегічні плани CАП (їх повинні розробити всі країни-члени) мають сприяти інтегруванню кліматичних дій у політику ЄС та досягненню загальної мети щодо 30% бюджетних витрат ЄС на підтримку кліматичних цілей. Про це йдеться в одній з останніх брошур, випущених у межах проєкту.

Тамара Малькова зауважує, що українські виробники традиційної карпатської продукції вже працюють за європейськими стандартами.


«Географічні зазначення, органічна продукція, підтримка пасовищ, розвиток сталого туризму, — перераховує вона. — Звісно, не всі, але такий досвід є і його варто пропагувати. А також показувати нашим сусідам».

ЄС давно допомагає карпатським виробникам досягти відповідності правилам САП. Зокрема, у 2017-2021 роках в Україні працював проєкт «Підтримка розвитку системи географічних зазначень». За його сприяння у листопаді 2019-го було зареєстровано «Гуцульську овечу бриндзю» — перше географічне зазначення в Україні.


«Виробникам варто приділити особливу увагу й час для того, щоб навчатись правильно користуватись механізмами грантової підтримки та виготовляти продукцію у відповідності до норм безпечності та якості. Це дає можливість вивести українського фермера на якісно новий рівень та нові ринки», — каже про сьогодення Олександр Мартин, голова Асоціації виробників традиційних карпатських сирів.

Карпатським фермерам сприяє також участь України в Рамковій конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат (Карпатській конвенції) — разом із Польщею, Словаччиною, Чехією, Угорщиною, Румунією та Сербією.


«Карпатським країнам ніколи не було легко домовлятися, але вони змогли в рамках конвенції створити майданчик, на якому це вдається, — каже Тамара Малькова. – Завдяки такій співпраці з сусідами ми можемо виявити спільні інтереси та проблеми дрібних фермерів наших країн, показати позитивні приклади співпраці, зацікавити й залучити їх підтримку нашої євроінтеграції».БЕЗПЕКА

Що означатиме новий мандат КМЄС в Україні

14 травня Рада ЄС ще на три роки продовжила мандат Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки в Україні (КМЄС в Україні). Тепер він діє до 31 травня 2027 року.

Місія працює в Україні з 2014 року . Її партнерами є МВС, Національна поліція, прокуратура, Національне антикорупційне бюро, Офіс Генерального прокурора, Бюро економічної безпеки (БЕБ), Національне ан тикорупційне бюро та інші структури сектора цивільної безпеки.

За словами керівника КМЄС Рольфа Хольмбо, відповідно до нового мандату місія має чотири пріоритети.

Перший — подальша підтримка глибоких реформ цивільного сектору безпеки. Особлива увага до реалізації Комплексного стратегічного плану реформування правоохоронного сектору, затвердженого президентом Зеленським в травні 2023 року. Цей документ означає суттєве політичне зобов’язання щодо наближення України до ЄС. КМЄС надавала підтримку ще на етапі розробки плану.


«По-друге, КМЄС посилить підтримку української влади у притягненні до відповідальності осіб, причетних до скоєних в Україні численних воєнних злочинів, — продовжує Рольф Хольмбо. — Третім пріоритетом є допомога у стабілізації та реінтеграції звільнених територій шляхом розбудови спроможності правоохоронних органів підтримувати цивільне населення, яке повертається, через концепцію «Поліції стабільності» — аби люди жили в безпеці, добробуті та злагоді».

Зрештою, четвертим пріоритетом місії є підтримка України в розвитку управління кордонами відповідно до стандартів і найкращих практик ЄС. Йдеться про боротьбу з контрабандою, торгівлею людьми, організованою злочинністю, а також з розповсюдженням стрілецької зброї та легкого озброєння.


«Новим елементом цього напрямку буде підтримка в управлінні морським кордоном і безпека в межах зусиль з досягнення Україною стандартів і вимог ЄС та міжнародних стандартів, а також збільшення експорту», — додає керівник КМЄС в Україні.

Важливість місії гарно демонструють результати минулого року. Зокрема, за підтримки КМЄС підготовлено та ухвалено 21 законопроє кт, затверджено 25 стратегічних документів.

Водночас КМЄС підтримував українських партнерів матеріально. Було надано ноутбуки , комунікаційне та ІТ- обладнання, портативні зарядні станції, сонячні панелі, рюкзаки, радіоприймачі, нагрудні камери, док-станції, трейлери для кінологічного підрозділу Нацполіції K-9 та інше на суму майже 1,3 млн євро.

Саме в день, коли Рада ЄС схвалила чергове продовження мандату, КМЄС організувала стратегічну сесію для учасників програми D30 («Цифровий детектив»). Програму cпрямовано на посилення спроможності українських партнерів у проведенні цифрових розслідувань, а понад 80% злочинів сьогодні мають цифрову складову.


«Кінцева мета D30 проста і водночас складна. Вона полягає в тому, щоб підтримати сектор цивільної безпеки України в його розвитку та еволюції, а також йти в ногу з технологіями, які використовують злочинці та злочинні організації», — каже Маркус Міттерер, керівник відділу КМЄС з питань кримінальних розслідувань та організованої злочинності.


Можливості

Підприємництво

За фінансової підтримки ЄС проєкт Seeds of Bravery проводить конкурс проєктів для українських технологічних стартапів та МСП, які пропонують інноваційні рішення, послуги або продукти. Доступні гранти розміром від 10 000 до 50 000 євро. Конкурс є постійним з проміжними дедлайнами.

Дедлайн для поточної хвилі
заявок — 25 червня 2024 року.

Детальніше


Фінансована ЄС програма «Еразмус для молодих підприємців» запустила конкурс із відбору організацій- посередників для впровадження ініціативи на місцевому рівні в Україні та Молдові. Вони виконуватимуть роль місцевих контактних пунктів програми та допомагатимуть підприємцям-початківцям шукати компанії для проходження стажування.

Дедлайн — 27 червня 2024 року.

Детальніше


Програма «Еразмус для молодих підприємців» також пропонує можливість поїхати до ЄС, щоб протягом кількох місяців працювати пліч-о-пліч з досвідченими підприємцями. Учасники отримають змогу обмінятися досвідом, краще зрозуміти іноземний ринок та розширити мережу професійних знайомств. Усі витрати на проживання покриваються.

Дедлайн — 30 червня 2024 року.

Детальніше


Молодь

Проєкт «EU4Youth IV: залучення та розширення можливостей молоді» у партнерстві з Українським молодіжним фондом проводить конкурс малих грантів для українських громадських організацій, які працюють з молоддю. З апрошуються проєктні пропозиції за двома тематичними напрямками: залучення молодих людей з меншими можливостями та участь молоді у відновленні України.

Дедлайн — 26 червня 2024 року.

Детальніше


Культура

Creative Europe Desk запрошує представників перформативного сектору дізнатися про грантові можливості , поспілкуватись з колегами, поділитись своїми ідеями та знайти партнерів для співпраці під час офлайн-події Perform Ukraine, яка відбудеться 13 червня.

Дедлайн — 9 червня 2024 року.

Детальніше


«Дім Європи» спільно з Netflix та New York Film Academy запрошують кіносценаристів та продюсерів подаватися на участь у безкоштовних воркшопах — «Тренди та жанри у створенні сценаріїв фільмів» та «Чим займається продюсер кіно».

Дедлайн — 17 червня 2024 року

Детальніше:
для сценаристів
для продюсерів


Некомерційні організації та незалежні ініціативи, зареєстровані в Україні, ЄС та в третіх країна-учасницях програми «Креативна Європа», можуть отримати до 5 тисяч євро на культурний проєкт з підтримки українських біженців.

Дедлайн — 21 червня 2024 року

Детальніше:


Медіа

Європейська Комісія запрошує журналістів-початківців з Азербайджану, Вірменії, Грузії, Молдови та України до участі у програмі Youth4Regions. Заходи відбудуться 5 — 11 жовтня 2024 року у Брюсселі. Програма включає тренінги, менторство від досвідчених журналістів, візити до медіаорганізацій та інституцій ЄС.

Дедлайн — 8 липня 2024 року

Детальніше


Міжрегіональна співпраця

Програма Interreg Europe проводить конкурс заявок, у межах якого проєкти від організацій з країн ЄС та семи країн-кандидатів (включаючи Україну) можуть взяти участь у покращенні міжрегіонального співробітництва та політик регіонального розвитку. Конкурс спрямовано на інновації, сталість та інклюзивність. Участь у конкурсі можуть взяти органи державної влади, юридичні особи публічного права та приватні неприбуткові організації.

Дедлайн — 7 червня 2024 року.

Детальніше


Вісник співпраці ЄС-Україна підготовлений проєктом «Українцям про ЄС» (CEU4U), що фінансується Європейським Союзом

Додаткова інформація:
Антон Теретишник, медіаексперт проєкту CEU4U,
ел.пошта: Anton.Teretyshnyk@ecorys.com

Підпишіться на «Вісник співпраці ЄС-Україна»


* обов’язкове поле
Email формат

Будь ласка, виберіть усі способи, якими ви б хотіли отримати інформацію від Представництва ЄС в Україні:

Ви можете будь-коли скасувати підписку, натиснувши посилання в нижньому колонтитулі наших електронних листів. Щоб отримати інформацію про нашу практику конфіденційності, відвідайте наш веб-сайт.

Ми використовуємо Mailchimp як нашу маркетингову платформу. Натиснувши нижче, щоб підписатися, ви підтверджуєте, що ваша інформація буде передана до Mailchimp для обробки. Дізнайтеся більше про практику конфіденційності Mailchimps.