Skip to main content
Поділитись:
Вісник співпраці

Війна не відвернула уваги від питань гендерної рівності та прав жінок

Пані Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова взяла участь у 7-му Українському жіночому конгресі. На спільній панелі з Віцепрем’єр-міністеркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольгою Стефанішиною вони обговорювали питання гендерної рівності та прав жінок.

Попри повномасштабну війну Росії, на думку Матернової, в Україні зберігається висока увага до гендерних питань.

«Позиції жінок в Україні і до війни були достатньо сильні, вони відігравали важливу роль, займали високі посади, – зауважила Катаріна Матернова. – Війна загострює увагу до потреб країни, але я спостерігаю позитивні тенденції щодо ролі жінок».

Пані Посол ЄС підкреслила, що деякі питання на порядку денному в Україні відповідають тенденціям у країнах з високим рівнем гендерного паритету, наприклад, щодо рівної оплати праці.

За словами Ольги Стефанішиної, уряд має чітке бачення напряму подальшої роботи з забезпечення гендерної рівності та прав жінок.

«Пріоритетом на наступний рік є введення в законодавчу площину питання сексуального насильства, пов’язаного з війною, відповідальності за це, формування системи відшкодувань, – поділилася вона. – Також завданнями є забезпечення гендерної рівності в сфері оборони та безпеки, підтримка жінок як одного з ключових стрижнів економічної стабільності».

Більше інформації:

Відео панелі за участю Катаріни Матернової та Ольги Стефанішиної


НОВИНИ КАМПАНІЙ

Кампанія з підтримки бізнесу

Журналістам організували престур до Житомира та Бучі

Надія Андрухова мала пекарню в Сіверськодонецьку, яку втратила після окупації міста. Завдяки гранту від проєкту EU4Business вона змогла відновити свою справу в Бучі, куди перебралась разом з родиною.

«Складно було вірити, що можна почати все спочатку, – каже пані Надія. – Адже це пекарня, виробництво».

За словами її сина Євгена, грант від Євросоюзу пішов на закупівлю печі та розстійної камери, що допомогло запустити пекарню на новому місці. Тож тепер «Дім буланжері» знову випікає свіжий хліб, круасани, булочки та інші смачні продукти.

Це одна з історій, яку розповіли читачам та глядачам журналісти-учасники престуру до Бучі та Житомира, організованого проєктом «Українцям про Європейський Союз» в межах кампанії «Разом вистоїмо. Разом ми – Європа». ЇЇ мета – розповісти про підтримку бізнесу з боку ЄС та про можливості, якими можуть скористатися українські МСП.

Під час престуру медійники спілкувалися з підприємцями, представниками влади, експертами та дипломатами. Крім пекарні «Дім буланжері» у Бучі вони відвідали Центр Дія.Бізнес, де дізналися про інструменти допомоги МСП за підтримки ЄС та познайомилися з місцевими підприємцями, які скористалися послугами і програмами центру.

У Житомирі журналісти взяли участь в пресбрифінгу представників місцевої влади та у регіональній дискусії щодо результатів і перспектив підтримки Європейським Союзом МСП у контексті відновлення та зміцнення місцевих громад.

«Малий бізнес – джерело інновацій, робочих місць та регіонального розвитку, інструмент для цифровізації та зростання економіки, – зауважив журналістам координатор сектору економічної співпраці та співробітництва з міжнародними фінансовими установами Представництва ЄС в Україні Станіслав Тошков. – Для нас усе це є причинами, аби підтримувати українських підприємців».

Більше інформації:

Сюжет Суспільне. Житомир

Сюжет на телеканалі Еспресо (тайм код 5.00)

Кампанія «Разом вистоїмо. Разом ми – Європа» на сайті EU4Ukraine


Пані Посол ЄС запевнила у непохитній підтримці підприємців

В Україні 14-20 листопада відзначали Європейський тиждень підприємництва. Він став гарною нагодою для дискусії про роль й важливість розвитку малого та середнього бізнесу.

«Я хочу подякувати всім українським підприємцям за працю, яка забезпечує стійкість України, та вкотре підтвердити непохитну підтримку з боку Євросоюзу», – заявила у спеціальному відеозверненні пані Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова.

З нагоди Європейського тижня підприємництва в межах кампанії «Разом вистоїмо. Разом ми – Європа» проєкт «Українцям про Євросоюз» підтримав три ефіри на Радіо NV, де йшлося про значення МСП для економіки країни та допомогу, яку їм надає Євросоюз.

«ЄС через проєкти міжнародної технічної допомоги інвестує в розвиток малого і середнього бізнесу, – зауважив під час однієї з програм Дмитро Ливч, голова правління аналітичного центру Easy Business. – Завдяки навіть невеликим ініціативам ми можемо створювати робочі місця, залучати додаткове фінансування, дозволити українським підприємствам виходити на нові ринки, створювати нові продукти і розвивати українську економіку».

Також було випущено низку відео, в яких йдеться про те, як ЄС підтримує українські малі та середні підприємства через програму EU4Business, надаючи фінансування, консультації, тренінги та допомогу у виході на ринок ЄС.

«Програма вже допомогла понад п’ятнадцятьом тисячам бізнесів вистояти, відновитися, зрости та експортувати – спочатку під час епідемії коронавірусу, а тепер і під час повномасштабної війни», – каже Катерина Кривошей, керівниця компонента грантів для МСП програми EU4Business, сконцентрованої на підтримці МСП.

«EU4Business вже співпрацює з 38 кластерами, разом вони охоплюють понад 600 бізнесів», – додає Анна Гайдучок, керівниця компонента з просування експорту та підтримки промислових кластерів України.

Євросоюз також активно співпрацює з різними українськими державними та недержавними інституціями, які так само підтримують малий та середній бізнес. Однією з них є Офіс з розвитку підприємництва та експорту.

«Цього року наша інституція за підтримки ЄС організувала більше десяти національних павільйонів України за кордоном», – розповідає директор офісу Андрій Ремізов.

Спілку українських підприємців ЄС підтримує у роботі з аналізу українського законодавства та адаптації його до норм Євросоюзу з максимальною вигодою для українського бізнесу, швидшої переорієнтації МСП на європейські правила.

«Цінність таких проєктів важко переоцінити, адже ми бачимо велику потребу підприємців у відкритому та зрозумілому діалозі», – каже Катерина Глазкова, виконавча директорка СУП.

Більше інформації:

Звернення пані Посла ЄС Катаріни Матернової

Більше відео про підтримку МСП на сайті EU4Ukraine


Кампанія з енергоощадності

Сільські пенсіонери можуть отримати ще більше сучасних ламп

З 5 грудня додаткову можливість замінити 5 ламп розжарювання на сучасні отримали сільські пенсіонери. На Київщині такий обмін буде можливим з 12 грудня. Здійснити обмін зможуть навіть ті, хто раніше вже обміняв 5 ламп за програмою обміну енергоємних ламп розжарювання на ощадні світлодіодні, яку впроваджував уряд України за підтримки ЄС.

Програма стартувала на початку 2023 року, і за цей час українці обміняли понад 21 млн ламп. Обмін триває, аби досягти амбітної мети — за попередніми оцінками, економічний ефект від обміну ще 18 млн світлодіодних ламп дозволить сумарно заощадити одночасно до 1000 МВт електроенергії.

«Майже два роки Україна живе в стані повномасштабної війни. Зимовий сезон, що наступає, принесе чергові виклики. Ми вже побачили нові спроби Росії зруйнувати українську енергосистему, – каже пані Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова. – Але енергетики невтомно працюють, аби забезпечити безперебійну генерацію та постачання енергії, Збройні Сили роблять усе для захисту енергооб’єктів. ЄС системно співпрацює з урядом України і вживає необхідних кроків для підтримки енергосистеми країни. Програма обміну лампочок є одним зі способів, через який кожен громадянин може долучитися до цієї підтримки».


НОВИНИ ПРОЄКТІВ

Війна

Допомогти родинам загиблих і тим, хто їм допомагає

Міцні регіони

Підтримувати родини, які щойно втратили на війні рідних – таку складну місію виконує ГО «Обʼєднання матерів і дружин захисників України». Вона займається цим роками, а останні кілька місяців продовжує завдяки гранту від програми EU4CSOs Emergency Actions. У межах проєкту організація надає психологічну та гуманітарну допомогу родинам загиблих, а також підтримує жінок, які з ними працюють.

Олена Максименко очолює підрозділ об’єднання в Житомирській області. Її син пішов воювати 2014 року, а 2016-го загинув.

«Рік я нічого не хотіла бачити та чути, – описує свій тодішній стан Олена. – А 2017-го вперше приїхала до Стіни пам’яті біля Михайлівського собору в Києві, і там познайомилася з керівницею об’єднання. Поступово почала співпрацювати, 2018 року очолила житомирську філію. Сьогодні я, можна казати, вже міцна. Час не лікує, рани не гоїть, але знайшла в собі сили підтримувати таких мам і дружин, як я».

Цей спосіб підтримки родин недавно загиблих є особливістю роботи організації, яку вона використовує і в теперішньому проєкті. В об’єднанні є «жінки-лідерки», які втратили сина чи чоловіка, але вже вийшла з кризового стану й готові допомагати іншим: ділитися досвідом, радити щодо оформлення документів, надавати психологічну допомогу у форматі «рідний-рідному». Щоправда, часто вони самі потребують підтримки – адже пропускають крізь себе біль та горе інших.

«Стараюся на всіх похованнях в області бути, підтримати маму чи дружину. Потім поступово більше з ними спілкуюся, – розповідає Олена. – Бувають вигорання, тоді сама звертаюся до психолога».

Станом на кінець листопада психологічну підтримку отримали близько 30 жінок-лідерок. Вони, своєю чергою, при роботі з родинами загиблих бачать, коли мамам, дружинам чи дітям загиблих недостатньо допомоги «рідний- рідному» – тоді вже працюють професійні психологи. Таку підтримку проєкт надав уже 10 родинам.

Другим напрямком є гуманітарна допомога – продуктові сертифікати отримали 185 родин. В організації кажуть, що вона є надзвичайно важливою протягом півріччя після втрати рідних.

«Це час, коли родини ще не отримали допомогу від держави, бо триває процес оформлення документів. А вони в стані горя, більшість жінок у цей період не можуть працювати, закриваються в собі, – каже менеджерка проєктів Марина Прохорович. – А якщо це родина багатодітна, або загинув єдиний годувальник, то вони опиняються в критичному стані. Потребують не лише психологічної, а й гуманітарної допомоги».

У межах гуманітарного компонента проєкт також підтримав 22 дітей з найбільш вразливих родин з Миколаївської, Хмельницької та Житомирської областей. Їм придбано на зиму теплий одяг та взуття.

«Наприклад, у Миколаївській області це родина, у якій п’ятеро дітей. Тато загинув на війні, – розповідає Марина Прохорович. – Вони ще й внутрішньо переміщені особи, бо їхній будинок було пошкоджено бомбардуваннями».

Більше інформації:

Фейсбук-сторінка Обʼєднання матерів і дружин захисників України


Громади

Шостка отримала чергову допомогу від програми ЄС «Міцні регіони»

Міцні регіони

Сучасне медичне обладнання для кабінету гінекології надійшло у листопаді до Центру первинної медико-санітарної допомоги у Шостці Сумської області. Це чергова партія допомоги, наданої громаді в межах програми ЄС «Міцні регіони – Спеціальна програма підтримки України».

Мобільний комплекс ультразвукової діагностики, кольпоскоп з цифровою відеосистемою, маніпуляційний стіл – це та інше обладнання дозволить лікарям якісніше працювати, а пацієнткам забезпечить більший комфорт.

Програма ЄС «Міцні регіони» допомагає Шосткинській громаді вже майже два роки.

«Раніше наша лікарня отримувала обладнання для переміщення людей з інвалідністю, дуже вартісні хірургічні столи, обладнання для реанімаційного відділення, – розповідає заступник міського голови Шостки Ярослав Счастливцев. – Зараз за підтримки програми відбувається ремонт одного з приміщень лікарні, де буде сучасне реабілітаційне відділення».

Крім медицини громада працює з програмою ЄС «Міцні регіони» у покращенні соціальної сфери та наданні адміністративних послуг. Електровелосипеди для соціальних працівників, комп’ютерне обладнання для управління соціального захисту та для Центру надання адміністративних послуг, новий сайт ЦНАПу – ці та інші результати співпраці уже відчувають мешканці громади.

«Ми б хотіли встановити сонячні електростанції для забезпечення енергією приміщень дитячої лікарні, центрального корпусу міської лікарні та інфекційного відділення», – каже про наступні кроки Ярослав Счастливцев.

Програма ЄС «Міцні регіони – Спеціальна програма підтримки України» співфінансується Євросоюзом та урядом Німеччини і впроваджується Німецьким товариством міжнародної співпраці (GIZ).

«Працюємо в основному в Чернігівській Харківській, Сумській, Одеській, Миколаївській та Дніпропетровській областях. У кожній є шість-сім громад, з якими в грудні 2021 року підписали меморандуми про співпрацю, – розповідає радник програми Олександр Хоруженко. – Оцінюємо потреби громад, дивимося на наш бюджет, зважуємо, що можемо закупити для партнерів. Зараз от купуємо 33 автомобілі мобільної модульної соціальної допомоги та 35 машин мобільної первинної медичної допомоги – це як швидка, але оснащена обладнанням для віддалених поїздок сімейних лікарів».

Швидше за все, зауважує Олександр, наступного року програма збільшить кількість партнерських громад.

Більше інформації:

Програма ЄС «Міцні регіони»

Фото з фейсбук-сторінки Ярослава Счастливцева


Законодавство

За підтримки EU4PAR Пенсійний фонд готується до запровадження нової адмінпроцедури

Міцні регіони

15 грудня набуває чинності новий Закон України «Про адміністративну процедуру». Фінансований ЄС проєкт EU4PAR активно допомагає українському уряду в підготовці до цього. Зокрема, триває інтенсивне навчання службовців різних державних інституцій до роботи за новими правилами.

Протягом листопада та у грудні 2023 року підготовку пройдуть майже 500 працівників Пенсійного фонду. Мета – сформувати в них розуміння нової загальної адмінпроцедури та її впливу на роботу установи.

Це важливо, оскільки громадяни отримують нові права у взаємодії з органами державної влади: право бути вислуханим, право на виправлення заяви, право на ознайомлення з матеріалами справи тощо. Для державних службовців передбачена вимога надавати обґрунтування негативних рішень у зрозумілій формі та вказувати на можливості оскарження. Також серед важливих нововведень – негативне рішення набирає чинності лише після того, як про нього буде повідомлено особу.

Організоване EU4PAR навчання пройшла й начальниця управління контрольно – перевірочної роботи Головного управління ПФУ в Житомирській області Руслана Гощицька.

«Запам’яталося питання щодо ухвалення негативного рішення за результатами розгляду заяви особи, – розповідає вона. – Тобто, якщо ми бачимо, що таке буде ухвалене, то обов’язково про це повідомляємо заявнику, якому пропонується надати додаткові документи, пояснення, що могли б вплинути на ухвалення позитивного рішення. І це все робиться в процесі розгляду заяви».

За словами начальниці відділу контролю за правильністю призначення пенсій ГУ ПФУ в Дніпропетровській області Людмили Козакової, корисною була тема вимог до адміністративного акту: його форми, змісту та наявності усіх складових – вступної, мотивувальної та резолютивної частин. На думку начальниці відділу розгляду звернень управління обслуговування громадян ГУ ПФУ у Вінницькій області Світлани Шармазан, тренінги щодо практичних нюансів застосування нового закону були б корисними та доцільними також і після набуття ним чинності та внесення відповідних змін в нормативно-правові та підзаконні акти.

Навчання для працівників ПФУ проводили провідні фахівці різних юридичних шкіл України, які пройшли сертифікацію з викладання загальної адміністративної процедури у Вищій школі публічного управління – також за підтримки EU4PAR.

«Після 15 грудня взаємодія між органами влади та громадянами і бізнесом має перейти з пострадянських на європейські стандарти, і система повинна бути до цього готовою, – наголошує керівник EU4PAR Угіс Сікс. – Нині ж ми докладаємо значних зусиль для підтримки уряду в підготовці до набуття законом чинності. Зокрема, приведення інших законів у відповідність до нових норм, а також навчанні державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування його застосуванню».

Більше інформації:

Фейсбук-сторінка проєкту EU4PAR

Закон України «Про адміністративну процедуру»

Фото з Фейсбук-сторінки Пенсійного фонду


Медіа

Як розповідати про ЄС доступно: журналісти пройшли вступний курс

Міцні регіони

Розповідати доступно про Євросоюз та його відносини з Україною завжди було викликом для українських медіа, але тепер це стає нагальною потребою. Країна є кандидатом на приєднання до ЄС, наступного року можуть розпочатися вступні переговори. В листопаді в Івано-Франківську відбувся курс для журналістів «ЄС: просто про складне».

Понад 20 учасників та учасниць з регіональних медіа з усієї України дізнавалися про особливості теперішніх відносин України та ЄС, суть майбутнього переговорного процесу, вимоги до журналістської роботи при створенні матеріалів про європейську інтеграцію, політичну систему Європейського Союзу та його економічні підвалини тощо. Серед спікерів були дипломати, експерти, громадські діячі та досвідчені журналісти.

Редакція сайту «Ваш голос Прикарпаття» зі Старого Самбора на Львівщині досі не мала досвіду системного висвітлення тематики Євросоюзу, окрім окремих розповідей про діяльність у регіоні фінансованих ЄС проєктів. Тож участь у тренінгу була надзвичайно корисною, каже редакторка видання Марія Кузьмин.

«Цікаві виступи професійних спікерів допомогли сформувати чіткіше розуміння євроінтеграційних процесів, – розповідає вона. – Адже перш ніж нести інформацію до аудиторії, варто самій озброїтися знаннями. Окрім чіткого бажання «йдемо до Європи», люди повинні знати про Європейський Союз більше, мати розуміння його інституцій, устрою, цінностей, переваг та можливостей від членства».

Майбутня інтеграція України до Єдиного ринку ЄС є однією з основних цілей членства, значним викликом для української економіки та бізнесу, але й величезними можливостями водночас. Про це розповідала Вероніка Мовчан, наукова керівниця Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

«Аудиторія була достатньо активною, ми мали жваву дискусію, – каже вона. – Виглядало, що тематика економічної євроінтеграції для представників медіа була новою, тож вони дізналися багато цікавого».

Вероніка вважає, що майбутні переговори про вступ значно підвищують роль медіа у висвітлення відносин України та Євросоюзу, а також їхню відповідальність у формуванні громадської думки.

«З одного боку, суспільство через медіа має отримувати розуміння того, що відбувається. З боку іншого, має сприймати це спокійно, без емоційних гойдалок, які у нас часто трапляються, – каже вона. – До вступу в ЄС нам належить подолати ще дуже багато сходинок, десь будемо застрягати з різних причин. Важливо зберігати єдність суспільства, підтримку євроінтеграції та не допускати вигорання».

На думку Вероніки Мовчан, українським медіа уже зараз варто активно інформувати українців про принципи функціонування Єдиного ринку ЄС, суть і трансформацію Спільної сільськогосподарської політики, в майбутньому відстежувати обов’язкові для вступу в ЄС законодавчі зміни та їх вплив на життя українців.

Курс «ЄС: просто про складне» було організовано ГО «Інтерньюз-Україна» за підтримки Представництва ЄС в Україні.

Більше інформації:

Фейсбук сторінка Представництва ЄС в Україні

Сюжет ТРК «Галичина» (тайм код 15.20)


Екологія

У Кривому Розі пройшла друга Школа зеленої демократії

EUACI допомагає готувати аналітиків – розслідувачів

«Вирішили поекспериментувати та запросити до дискусії всі сторони процесу Стратегічної оцінки впливу на довкілля – представників промисловості, адвокатку, судового експерта, що розробляє дозвільні документи. Були присутні громадські активісти», – розповідає координаторка коаліції «Досить труїти Кривий Ріг» Олена Шафранова про одну з панелей Школи зеленої демократії, що відбулася в листопаді.

Рішення справді незвичне, адже традиційно екологи та великий бізнес «ворогують» між собою та не надто схильні до спільних обговорень. Однак експеримент вдався.

«Вийшло досить цікаво та плідно. Ми почули різні сторони, можемо тепер бачити проблему з усіх боків. Виникло багато ідей, над якими можна працювати, зокрема для вдосконалення законодавства», – каже Олена.

Стратегічна оцінка впливу на довкілля передбачає всебічний аналіз вірогідного впливу певних видів діяльності на екологію. ЇЇ запровадження в Україні було зобов’язанням у межах Угоди про асоціацію, а ефективне застосування на практиці є важливим для майбутнього вступу в ЄС.

Однак триденна Школа зеленої демократії стосувалася ширшого кола дуже різних екологічних питань. Її проведено в межах фінансованого ЄС проєкту «Громадський контроль – шлях до захисту довкілля та підвищення якості життя». Спікерами були судді, експерти та громадські активісти, народні депутати та представники органів виконавчої влади. Обговорювалися питання впливу війни на довкілля, моніторингу якості повітря, захисту екологічних прав людини та інші.

Капіталіна Пасікова з ГО «Центр громадянського суспільства «Друкарня». брала участь у всіх трьох днях школи. Каже, що особливо запам’яталися дискусії про «акустичний тероризм», коли обговорювали вплив щоденних тривог на психіку українців, про пов’язане з екологією гуманітарне розмінування та про громадський моніторинг довкілля – остання стосувалася самостійного відстеження стану довкілля за допомогою різних приладів та додатків.

«Такі заходи дають не лише знання, це також дуже корисно для мережування активістів та подальшої співпраці між ними, знайомств з експертами, до яких можна потім звернутися за порадою чи допомогою, – каже Капіталіна. – Перебування у такій спільноті активних людей дуже надихає та дає сили на продовження власної діяльності».

Школу зеленої демократії вперше було проведено в травні цього року за співфінансування Євросоюзу.

«Всім сподобалося і ми зрозуміли, що є потреба розвивати цю ідею надалі. Врахували помилки, трішки відкоригували. Вирішили, що такий захід буде в нас регулярним, двічі на рік», – каже Олена Шафранова.

Більше інформації:

Відеозапис Школи зеленої демократії на фейсбук-сторінці Коаліції громадських організацій «Досить труїти Кривий Ріг» – день перший, другий, третій

Сюжет про школу від Експерт.КР


Можливості


Соціальне підприємництво

Фінансований ЄС проєкт StudBizEU проводить відразу два конкурси, спрямованих на підтримку соціального підприємництва.

Перший – для українських молодіжних центрів, п’ять з яких стануть хабами розвитку тематики соціального шкільного підприємництва у своїх регіонах.

Другий – для шкіл, з метою створити культуру та практику запуску соціального підприємництва у закладах освіти. Для участі в проєкті буде відібрано 15 навчальних закладів.

Дедлайн для обох конкурсів – 13 грудня 2023 року

Детальніше про конкурс для молодіжних центрів

Детальніше про конкурс для шкіл


Освіта

Європейська Комісія запрошує університети взяти участь у 5-му конкурсі заявок на приєднання до мережі European Master’s in Translation (EMT). Заявки можна подавати, якщо університети реалізують програми, що відповідають стандартам якості EMT.

Дедлайн – 15 грудня 2023 року

Детальніше


Коледж Європи приймає онлайн-заявки на магістерські програми на 2024-2025 навчальний рік. Для студентів із країн Східного партнерства, зокрема України, доступні стипендії. Заклад пропонує кілька різних магістерських програм у Брюгге (Бельгія), Натоліні (Польща) або в нещодавно створеному кампусі в Тирані (Албанія). Серед програм: європейські економічні дослідження, європейське право, європейські політичні та управлінські дослідження, а також міжнародні відносини та дипломатія ЄС.

Дедлайн – 16 січня 2024 року

Детальніше


Культура

Програма ЄС «Креативна Європа» проводить конкурс «Європейські проєкти співпраці». Буде підтримано проєкти для втілення різноманітних заходів та ініціатив, що залучають митців та учасників з різних галузей культури та креативної індустрії. Щонайменше три організації з різних країн Європи можуть створити консорціум і спільно втілити свій проєкт.

Бюджет конкурсу становить приблизно 60 млн євро. Програма підтримає 130 проєктів.

Дедлайн – 24 січня 2024 року

Детальніше


Відкрито вісім конкурсів від програми ЄС «Креативна Європа» – чотири в підпрограмі «Культура», три в підпрограмі «Міжсекторальна співпраця» та один – в «Медіа». Обов’язковою умовою участі в конкурсах є наявність консорціуму з кількох країн-учасниць програми. Знайти партнерів можна за допомогою Бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні.

Дедлайн – 25 квітня 2024 року

Детальніше


Програма індивідуальних грантів «Culture Moves Europe» підтримує митців та культурних фахівців у реалізації проєктів у країні «Креативної Європи», яка не є їхньою країною проживання. Конкурс відкритий для окремих осіб та груп до 5 осіб. Грант покриває витрати на подорож та проживання, програма також надає додаткову підтримку на індивідуальних умовах.

Тривалість проєктів може становити від 7 до 60 днів для окремих осіб та від 7 до 21 дня для груп до 5 осіб.

Дедлайн – 31 травня 2024 року.

Детальніше


Громадянське суспільство

За підтримки ЄС триває глобальний конкурс проєктів для організацій громадянського суспільства у межах Тематичної програми з прав людини та демократії. Його метою є сприяння повній реалізації громадянських, політичних, економічних, соціальних та культурних прав. Бюджет конкурсу – 36 млн євро.

Дедлайн – 31 січня 2024 року

Детальніше


Транскордонна співпраця

Програма ЄС Interreg Danube Region оголосила другий конкурс пропозицій транскордонної співпраці, спрямованих на вирішення спільних регіональних проблем. Поряд з «дунайськими» державами-членами ЄС участь можуть брати представники п’яти країн- кандидатів на вступ, зокрема Молдови та України. Проєкти повинні сприяти регіональному розвитку та зосереджуватися на екології та соціальній сфері, співпраці в питаннях управління.

Дедлайн – 29 березня 2024 року

Детальніше


Медіа

Журналісти можуть подаватися на участь у двох навчальних подорожах до країн ЄС: Будапешт-Софія- Рим (13–25 квітня 2024 року) та Берлін-Париж-Мадрид (25 травня – 6 червня 2024 року). Поїздку організовує фінансована Євросоюзом програма The Europe Ukraine Desk.

Дедлайн – 11 грудня 2023 року

Детальніше


Приймаються журналістські матеріали на здобуття Європейської пресової премії (European Press Prize). Переможців буде визначено у чотирьох жанрах: журналістське розслідування; репортаж або стаття; інноваційна ідея, яка зробила важливий внесок у майбутнє журналістики; матеріал на тему міграції. Кожен з переможців у цих категоріях отримає 10 тис. євро.

Дедлайн – 15 грудня 2023 року

Детальніше


Видано електронний посібник для керівників медіа країн Східного партнерства. Його призначення — підтримка менторства та навчання редакторів відділів новин у незалежних медіа-організаціях. Посібник може допомогти їм з основами керування новинами та їх практичним застосуванням, із шаблонами необхідних документів та допоміжними відеоматеріалами.

Детальніше


Енергетика

Торстен Воллерт, радник з енергетичних питань Представництва ЄС в Україні, візьме участь у дискусії на тему «Декарбонізація як інструмент і виклик стійкості: як збалансувати майбутнє енергосистеми» на форумі «Energy Security Dialogue 2023: стійкість та відновлення». Форум відбудеться 12 грудня.

Детальніше


Підпишіться на «Вісник співпраці ЄС-Україна»


* обов’язкове поле
Email формат

Будь ласка, виберіть усі способи, якими ви б хотіли отримати інформацію від Представництва ЄС в Україні:

Ви можете будь-коли скасувати підписку, натиснувши посилання в нижньому колонтитулі наших електронних листів. Щоб отримати інформацію про нашу практику конфіденційності, відвідайте наш веб-сайт.

Ми використовуємо Mailchimp як нашу маркетингову платформу. Натиснувши нижче, щоб підписатися, ви підтверджуєте, що ваша інформація буде передана до Mailchimp для обробки. Дізнайтеся більше про практику конфіденційності Mailchimps.

«Вісник співпраці ЄС-Україна» підготовлений проєктом «Українцям про ЄС» (CEU4U), що фінансується Європейським Союзом.

Додаткова інформація: Антон Теретишник, медіаексперт проєкту CEU4U, ел.пошта: Anton.Teretyshnyk@ecorys.com