Сторінка 3 з 7
Разом із тим, велику увагу Євросоюз приділяє відбудові і відновленню зруйнованих війною шкіл та інших освітніх установ для продовження у них звичного навчального процесу.
В час повномасштабної агресії ЄС виділив понад
100 млн.євро
бюджетної та грантової допомоги для забезпечення безпечного навчання українських школярів.
Цю допомогу спрямовано на відновлення шкіл, організацію освітнього простору, психологічну допомогу дітям, освітянам та опікунам, кампанію з інформування про мінну безпеку для шкільної молоді тощо. Бюджетна допомога ЄС Україні в цілому передбачає здійснення ремонту у понад 280 освітніх установах 19 областей. В основному це роботи з усунення наслідків ушкоджень стін, дахів, вікон і т.д. внаслідок воєнних дій.
Європейський Союз виділив
15 млн.євро
на будівництво нових шкільних укриттів в Україні.
Литва надає додатково 0,5 млн. євро і бере на себе відповідальність за реалізацію проєкту. Будівництво притулків для відібраних шкіл у Чернігові, Сумах, Миколаєві, Запоріжжі, Харкові та Одесі дозволить близько
5 тис. учням
повернутися до навчання офлайн протягом півтора року.
Головний пріоритет ЄС – якнайшвидше повернути українських дітей до школи. Сьогодні ми виконуємо нашу обіцянку підтримати реабілітацію шкіл, пошкоджених і зруйнованих варварською війною Росії…Майбутнє України починається з того, що діти повертаються до школи.
Європейський Союз загалом виділив Україні дві мульти-секторальні позики на загальну суму
540 млн.євро
на ремонт соціальної інфраструктури, зокрема – освітніх закладів.
Станом на вересень 2024р. ремонтні роботи ведуться в 11 областях на 20 об’єктах, у планах – ще 9 шкіл та закладів дошкільної освіти. У другій фазі програми заплановано ремонт 80 закладів освіти у 10 областях України, загальний кошторис робіт сягнув 158,6 млн. євро. На 19 об’єктах вже розпочато роботи.
У 2023-2024рр. GIZ впроваджується ІІ фаза проєкту «U-LEAD з Європою: Відновлення місцевих шкіл для стійкості» з бюджетом 5 млн. євро, що фінансується через Інструмент зовнішньої політики Єврокомісії. Ще 5 шкіл у 5 обласних центрах буде відновлено за кошти Євросоюзу (1,4 млн. євро) до червня 2025р. в межах проєкту «EU4Resilient Regions» («ЄС для стійких регіонів»), що теж реалізується GIZ.
Завдяки впровадженню проєктів і програм DG ECHO планується відновлення 226 шкіл та обладнання 118 укриттів для школярів, проведено навчання з мінної безпеки для понад 16 тисяч учнів та вчителів, надано психологічну допомогу більш ніж 42 тисячам школярів і педагогів та забезпечено навчально-розважальними матеріалами понад 200 тисяч дітей, створено 38 цифрових навчальних центрів. Такі ж центри створюються і в межах спільного проєкту U-LEAD та МБФ savED з шкільних ініціатив «Навчальне відновлення для України» із бюджетом
майже 600 тис.євро.