Сторінка 7 з 7
Вирішення проблем та задоволення насущних потреб української молоді теж не залишилося поза сферою уваги та допомоги Європейського Союзу. Масштабна програма ЄС для країн Східного Партнерства EU4Youth впроваджується у декілька етапів та включає ряд проєктів, спрямованих на допомогу різним групам молодих осіб, у тому числі й в Україні.
У межах третьої фази програми EU4Youth, завдяки реалізації проєкту «Допомога молодим ветеранам та ВПО в Україні»
з бюджетом майже
315 тис. євро
передбачається, що 300 учасників візьмуть участь у діяльності, пов’язаній із розвитком бізнес-компетенцій, 60 із них розроблятимуть бізнес-плани з допомогою коучів, а 10 найкращих планів отримають фінансування на їх впровадження. Інший проєкт цієї ж фази програми, «Зміцнення сталості та соціальної інклюзії молоді» (бюджет – понад 311 тис.євро) зосереджений на зміцненні фінансової стабільності та професійних компетенцій молоді через створення та управління соціальними підприємствами.
З таким відданим і талановитим поколінням майбутніх лідерів Україна має великі перспективи
Проєкт EU4Recovery, який впроваджується ПРООН для молоді з шести областей та тимчасово окупованих територій Донеччини і Луганщини, має на меті інклюзію та підсилення діяльності молоді, зокрема – у набутті цифрової грамоти, розвитку критичного мислення, інтеграції молодих переміщених осіб у нових громадах, підтримку ментального здоров’я, промоцію волонтерської діяльності та молодіжного лідерства, залучення молоді до процесів відновлення громад та їх безпеки, залучення молодих ветеранів тощо. Завдяки допомозі ЄС в Україні діє понад 1100 бібліотек для молоді та дітей, які мають змогу брати участь у проєктних конкурсах EU Network.
У межах підтриманої Євросоюзом програми «Посли європейської молоді» майже 120 учасників мали змогу презентувати 26 ініціатив з відновлення, які можуть увійти до місцевих Планів з відбудови. За постійної підтримки Представництва ЄС в Україні упродовж майже трьох десятиліть для учнів студентів та активної молоді проводяться Євроквізи, Дні європейської освіти, навчальні табори і інші заходи, створено понад 300 Євроклубів при навчальних закладах та бібліотеках України, метою яких є поглиблення розуміння важливості інтеграції та всебічна підготовка до неї учнівської і студентської молоді.
Опіка над молоддю, турбота про неї та всестороння дієва допомога – гарантія сталого майбутнього будь-якої країни. Допомога ЄС українській молоді у часи найжорстокішої боротьби українців за свій цивілізаційний вибір, об’єднані зусилля у цій діяльності для досягнення євроінтеграційної мети України – запорука спільного і впевненого майбутнього зміцненого Європейського Союзу.