Сторінка 1 з 7
Свого часу відомий політик і дипломат Едвард Еверетт стверджував:
Освіта є кращою гарантією свободи, ніж сильна армія.
Всім націям Європи, в тому числі й Україні, неодноразово довелося (і ще й сьогодні доводиться) переконуватися у суворій правдивості цього вислову. Саме тому Стаття165 Договору про функціонування Європейського Союзу (ДФЄС) окремо визначає, що ЄС сприяє розвитку якісної освіти, заохочуючи співпрацю між державами-членами та доповнюючи їхні дії, а також окреслює конкретні напрямки діяльності у цій царині. Вони націлені на розвиток європейського виміру в освіті, зокрема через викладання та поширення мов держав-членів, заохочення мобільності студентів і викладачів, академічного визнання дипломів, сприяння співпраці між навчальними закладами, обмін інформацією та досвідом, розвиток молодіжних обмінів, заохочення участі молодих людей у демократичному житті Європи, розвиток дистанційної освіти.
Більше того, у 2020 році Європейська Комісія остаточно ввела поняття Європейського освітнього простору, в межах якого вона та 27 держав-членів працюють над удосконаленням освіти та навчання в ЄС. А вже наступного року Рада ЄС прийняла резолюцію про стратегічну співпрацю в галузі освіти у межах Європейського освітнього простору та поза ним на період 2021–2030 років з окремим акцентом на освоєнні цифрових технологій.
У Євросоюзі існує ціла низка спеціалізованих програм, націлених на підвищення освітнього та наукового рівня громадян ЄС та з-поза його меж, зокрема й України. Підписання Угоди про асоціацію та набуття статусу кандидата на вступ до Євросоюзу відкрили ще більше можливостей для української студентської молоді та юних науковців набути знань та навичок найвищих європейських і світових стандартів.
Європейський Союз у цей важкий час боротьби України за свободу, суверенітет і європейське майбутнє, надає свою всеосяжну і всебічну допомогу у царині освіти та виховання української молоді. Цю підтримку можна умовно розділити на п’ять основних напрямків, де зосереджено значні ресурси та зусилля.
Російська військова агресія позбавляє тисячі українських дітей нормального життя та освіти. Наша остання ініціатива підкреслює непохитну відданість ЄС забезпечити максимально безпечне освітнє середовище для всіх дітей в Україні