Сторінка 4 з 7
Не менше уваги та допомоги приділяє Євросоюз і українським «вишам». Упродовж 2014-2022 років загалом на розвиток їхньої інфраструктури, оновлення навчальних програм та покращення університетського і студентського урядування в межах програми Еразмус+
було виділено 10 млн.євро.
Частину коштів після початку повномасштабного вторгнення було перенаправлено на допомогу університетам, яким довелося вдруге чи навіть втретє розпочинати свою діяльність на новому місці. Завдяки програмі ЄС Еразмус+ 47 із 147 українських ЗВО (або 30% від усіх освітніх закладів, підтриманих через цю програму в цілій Європі) отримали відповідну допомогу, з них 9 релокованих із тимчасово окупованих територій.
У 2021-2024 роках було реалізовано 8 173 грантових проєктів мобільності для представників студентських та педагогічних колективів українських університетів в межах програми Еразмус. З них – 6 проєктів віртуального обміну для молоді та студентів, 13 спільних проєктів магістерської програми (в межах Еразмус Мундус), 138 магістерських стипендій для українських студентів, 142 проєкти партнерського співробітництва в галузях освіти, навчання, молоді та спорту, 256 проєктів з Європейських Студій (із середнім бюджетом 100 тис. євро кожен), 47 проєктів із розбудови потенціалу в сфері вищої освіти та ін.
У 2020-2024 роках ЄС надавав грантову підтримку переміщеним університетам на сході України. Ця підтримка продовжилася після повномасштабного вторгнення Росії, коли ці університети були змушені знову переміщуватися.
Вісім грантів ЄС на загальну суму
8 млн.євро
були перепрограмовані,
щоб допомогти університетам відновити свою діяльність на нових місцях, а також надати подальшу підтримку для покращення матеріально-технічної бази, навчальних програм і служб підтримки студентів. Чотири проєкти з Донецьким національним технічним університетом, Луганським державним медичним університетом, Донбаською національною академією будівництва та архітектури та Донецьким державним університетом внутрішніх справ тривають до грудня 2024 року.
За підтримки цієї ж програми в Україні було створено Цифровий Університет (бюджет проєкту склав 5 млн.євро), а 40 українських вишів увійшли у більш ніж 25 університетських альянсів Європи для спільної праці над викликами в освітній сфері.
У 25 українських університетах
створено Інфоцентри ЄС, завдяки чому студенти отримують вичерпну актуальну інформацію про політику, діючі програми в Євросоюзі та нові публікації, Показово, що в організованих у цих центрах Днях кар’єри ЄС з 2021р. взяло участь понад 40 тис. осіб. З початком агресії участь у заходах можна брати і в он-лайн режимі. Для підвищення рівня знань української молоді про Європейський Союз і відносини між ЄС та Україною регулярно проводяться EU Study Days.