Європейський союз затвердив новий десятий пакет санкцій проти Росії. До нього увійшли 121 фізична та юридична особа, торгівля та пропагандистські росЗМІ.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Twitter голови дипломатії ЄС Жозепа Борреля.
“Ухвалено 10-й пакет санкцій: до списку включено 121 фізичну та юридичну особу, введено значні нові обмеження на імпорт/експорт, заборонено російські пропагандистські ЗМІ“, – написав Боррель.
Він зазначив, що ЄС залишається єдиними у своїй рішучості завдати шкоди російській військовій машині.
“У межах наших (санкційних – ред.) списків ми націлені на тих, хто несе відповідальність за депортацію та насильницьке усиновлення не менше ніж 6000 українських дітей. Це явне порушення міжнародного права, зокрема Женевської конвенції, про що я вчора говорив у Раді Безпеки ООН“, – зазначив Боррель.
Повний список
Імпортно-експортний контроль та обмеження
Вводяться додаткові заборони на експорт критичних технологій і промислових товарів, таких як електроніка, спеціалізовані транспортні засоби, деталі машин, запасні частини для вантажівок і реактивних двигунів, а також товарів для будівельного сектора, які можуть бути використані в інтересах російських збройних сил, наприклад, антени і крани.
До списку заборонених товарів потрапили нові електронні компоненти, які використовуються в російських системах озброєнь, здобутих на полі бою, включно з безпілотниками, ракетами, гелікоптерами, а також специфічні рідкісноземельні метали, електронні інтегральні схеми та тепловізори.
Під приціл також потрапляють товари подвійного призначення.
Сьогоднішнім рішенням перелік суб’єктів, які безпосередньо підтримують військово-промисловий комплекс Росії у загарбницькій війні, розширено додатковими 96 суб’єктами, тим самим посиливши експортні обмеження щодо них.
Вперше цей список включатиме 7 іранських компаній, що виробляють військові БПЛА, які використовувалися російськими військовими в у війні проти України, в тому числі проти цивільної інфраструктури.
Крім того, ЄС вирішило заборонити транзит через Росію експортованих з ЄС товарів і технологій подвійного призначення, щоб уникнути обходу.
Разом з тим, додаткові обмеження накладаються на імпорт товарів, які приносять значний дохід для Росії, таких як асфальт і синтетичний каучук.
ЗМІ
Згідно з текстом заяви ЄС, нові санкції проти Росії включають заборону трансляції та розповсюдження RT Arabic та Sputnik Arabic, які використовуються росіянами для поширення пропаганди.
Заборона займання керівних посад у сфері критично важливих інфраструктур та організацій ЄС
Так, сьогоднішнє рішення обмежує можливість громадян Росії обіймати будь-які посади в керівних органах критично важливих інфраструктур та організацій ЄС. Оскільки, як йдеться в заяві, вплив РФ в цих органах може поставити під загрозу їх належне функціонування та, зрештою, становити загрозу для надання основних послуг європейським громадянам.
Енергетика
ЄС ввів заборону надавати потужності для зберігання газу (за винятком частини СПГ-об’єктів) російським громадянам, щоб захистити безпеку постачання газу в ЄС і уникнути використання Росією своїх поставок газу як зброї та ринкових ризиків, маніпуляції.
Зобов’язання щодо звітності
Щоб забезпечити ефективність заборони на заморожування російських активів, в ЄС вирішили запровадити більш детальні зобов’язання щодо звітності щодо коштів та економічних ресурсів, що належать фізичним та юридичним особам зі списку, які були заморожені або переміщені незадовго до включення в список. ЄС також запровадив нові зобов’язання щодо звітності перед державами-членами та Комісією про мобілізовані резерви та активи Центрального банку Росії.
Індивідуальні списки
Окрім економічних санкцій, в ЄС вирішили включити до списку значну кількість додаткових фізичних та юридичних осіб.
Три російські банки додано до списку суб’єктів, щодо яких діє замороження активів і заборона надавати кошти та економічні ресурси.
Нагадаємо, що напередодні десятий пакет санкцій проти РФ погодили постпреди ЄС.
Втім, Польща не задоволена десятим пакетом обмежень Європейського Союзу, країна назвала його “занадто м’яким”.
АВТОР: МАРІЯ КУЧЕРЯВЕЦЬ
Медіа, Публікації
-
жовтень 2024 року
-
Пані Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова відвідала відновлений дитячий садок та школу на Київщині
-
Як ЄС підтримує українську освіту та молодь
-
Як ЄС інвестує у відбудову освітніх закладів України
-
Регіональний візит до навчальних закладів Київської області в межах комунікаційної кампанії «Разом навчаємось і зростаємо»
-
Вісник співпраці ЄС-Україна. Жовтень 2024 року