Skip to main content
Поділитись:
Вісник співпраці

НОВИНИ КАМПАНІЙ

Посол Маасікас розповів студентам про виклики та переваги вступу України до ЄС

Що має зробити Україна для приєднання до ЄС, які виклики подолати ‒ і що її вступ дасть самому Європейському Союзу? Цим питанням було присвячено значну частину зустрічі Голови Представництва ЄС в Україні Матті Маасікаса зі студентами Києво-Могилянської Академії.

Лекція відбулася 24 березня в межах комунікаційної кампанії «Разом ми ‒ Європа», що має на меті інформування про всебічну підтримку України з боку ЄС та її незмінність. Найважливішим політичним проявом такої підтримки та солідарності стало ухвалене у червні 2022 року рішення про надання Україні статусу кандидата на вступ до Європейського Союзу.

«Величезна частина Європи стала би стабільною та процвітаючою, ‒ зауважив Матті Маасікас про перспективи приєднання України. ‒ Це головна перевага для Євросоюзу. З тієї ж причини дуже вигідними були попередні розширення для тодішніх держав-членів.»

Втім, Україна вже нині позитивно впливає на Євросоюз, вважає посол.

«Україна змінила динаміку ЄС у кількох сенсах. Разом ми витримали виклик повномасштабної війни Росії проти України, ‒ каже Матті Маасікас. ‒ ЄС ‒ мирний проєкт ‒ допомагає озброїти сусідню країну. ЄС почав діяти геополітично ‒ історія запропонувала нам обрати сторону, і ми це зробили.»

Однак процес приєднання України до ЄС не буде простим. Уже тепер очевидними є низка викликів, наголосив посол. Зокрема, розміри країни, адже меншим державам легше проводити необхідні реформи та зміни. Великих зусиль вимагатимуть покращення системи управління та адаптація законодавства Європейського Союзу ‒ acquis communautaire.

«Але виклики буде подолано, ‒ переконаний Матті Маасікас. ‒ Ви маєте унікальну ситуацію ‒ 90% громадян та всі основні політичні партії підтримують вступ до Євросоюзу. Це дає впевненість та силу уряду в проведенні реформ. Саме на міцному внутрішньому консенсусі базувалися всі успішні євроінтеграційні реформи у східній і центральній Європі.»

У межах кампанії «Разом ми ‒ Європа» продовжує також працювати пересувна експозиція оригінальних робіт українських ілюстраторів на тему допомоги Європейського Союзу Україні та українцям в умовах повномасштабної війни. До 10 квітня експозицію розташовано у сквері на вул. Хрещатик у Черкасах.

Це місто стане останнім пунктом її «подорожі» Україною, яка розпочалася в серпні 2022 року в Києві. До Черкас експозиція побувала у Львові, Рівному, Хмельницькому, Ужгороді, Одесі, Полтаві та Дніпрі.

Більше інформації:

Відео лекції посла ЄС у Києво-Могилянській Академії ‒
https://www.youtube.com/watch?v=8Zgmr0UkRVI

Кампанія «Разом ми ‒ Європа» на сайті EU4Ukraine ‒
https://eu4ukraine.eu/together-we-are-europe-campaign-ua


«Разом зберігаємо.
Разом творимо»:
ЄС підтримує українську культуру

«Ти знаєш, що ти ‒ людина? Ти знаєш про це чи ні?». Цим знаменитим віршем Василя Симоненка було розпочато комунікаційну кампанію про підтримку Євросоюзом української культури та мистецтва під час війни. Стартувала вона 22 березня ‒ у Всесвітній день поезії.

На створеному для початку кампанії відеоролику рядки з вірша Симоненка декламують почергово дев’ять осіб – посадовці Євросоюзу та відомі українці. Серед них ‒ Комісарка ЄС з питань інновацій, досліджень, культури та молоді Марія Габріель, поет і музикант Сергій Жадан, воїн-поет Павло Вишебаба, посол ЄС в Україні Матті Маасікас.

Таким чином вони запустили флешмоб на підтримку української поезії #РазомТворимо, мета якого ‒ заохотити користувачів соцмереж публічно декламувати вірші українських поетів та передавати «естафету» іншим.

Комунікаційна кампанія «Разом зберігаємо. Разом творимо» має два напрямки ‒ власне, їх закладено у назві.

Перший – «Разом зберігаємо». Йдеться про збереження унікальної української матеріальної культурної спадщини ‒ архітектури, музеїв, пам’ятників, стародавніх церков, колекцій, архівів тощо включно з її нематеріальним виміром ‒ це традиції, фольклор, культурна пам’ять.

Напрямок «Разом творимо» ‒ про підтримку Євросоюзом українських митців, діячів культури і креативних індустрій. Завдяки грантам, стипендіям, можливостям програм мобільності вони можуть продовжувати професійну діяльність, вдосконалювати майстерність, отримувати новий досвід, шукати партнерів, творити сучасну українську культуру.

«У цій війні на кону стоїть ціла культура. Її грабують і знищують. Росія хоче, щоб українська культура припинила існувати. Але цього не станеться, ‒ зазначив Матті Маасікас, Голова Представництва ЄС в Україні. ‒ Українці борються за свою культуру, зберігають і продовжують творити її. І ми стоїмо з ними пліч-о-пліч. Україна вийде з цієї війни переможницею, а її культура продовжуватиме бути невід’ємною складовою європейської сім’ї».

Також у межах кампанії в лютому в Дніпрі гостювала пересувна експозиція оригінальних робіт українських ілюстраторів на тему допомоги Євросоюзу Україні та українцям під час війни (на фото).

Більше інформації:

Відео запуску флешмобу #РазомТворимо ‒
https://www.youtube.com/watch?v=8O2OPPWBcgk

Кампанія «Разом зберігаємо. Разом творимо» на сайті EU4Ukraine ‒
https://eu4ukraine.eu/ together-we-create-ua


Кампанія з обміну ламп триває, але є зміни

Станом на кінець березня понад 3 мільйона українців обміняли 11 мільйонів застарілих ламп розжарювання на сучасні енергоощадні. Такий результат майже двох місяців кампанії «Несемо світло разом», яку спільно проводять Євросоюз та український уряд.

З останніх новин: від 22 березня поступово скорочується кількість відділень Укрпошти, де можна буде обміняти лампи. Відповідно й кількість населених пунктів. Водночас у найвіддаленіших селах, що долучилися до програми останніми, обмін триватиме до кінця квітня.

А з 1 травня обміняти лампи розжарювання на LED лампи можна буде лише у 23 відділеннях Укрпошти в містах-мільйонниках та обласних центрах, де є найвищі попит і потреба.

І трохи статистики. 23% тих, що обміняли лампи, скористалися можливістю попереднього бронювання їх через застосунок «Дія», 77% просто принесли лампи розжарювання до поштових відділень без попереднього запису.

Серед областей лідерами кампанії є Київщина ‒ 2 млн. обміняних ламп, Дніпропетровщина (1,4 млн.) та Львівщина ( 1,1 млн.). Активно міняють лампи також на Харківщині (860 тис.), Одещині (810 тис.), Вінничині (730 тис.) та Черкащині (510 тис.).

Нагадаємо, що в межах кампанії кожен може обміняти до 5 старих ламп розжарювання на відповідну кількість енергоощадних.

Більше інформації:

Кампанія «Несемо світло разом» на сайті EU4Ukraine ‒
https://eu4ukraine.eu/together-we- bring-light-ua


Інвестиція в європейське майбутнє: євроклуби розпочинають новий етап

У березні Представництво ЄС в Україні оголосило переможців конкурсу проєктів євроклубів. 27 організацій отримають консультаційну та фінансову підтримку на реалізацію своїх ідей.

Євроклуби ‒ це неформальні об’єднання при середніх школах, університетах, бібліотеках, молодіжних та дитячих громадських організаціях, які розвивають в учасників розуміння важливості європейської інтеграції. Ще з 1996 року цей рух постійно підтримує Представництво Європейського Союзу в Україні. Щороку тисячі дітей та молодих людей беруть участь у різноманітних проєктах євроклубів по всій Україні.

«Представництво ЄС вважає це гарною інвестицією в європейське майбутнє України, ‒ каже Вікторія Давидова, офіцер відділу преси та інформації Представництва.Адже євроклуби ще зі шкільного чи студентського віку прищеплюють молоді розуміння європейських цінностей, знайомлять з Євросоюзом та механізмами його роботи, формують відчуття належності до спільної європейської родини. Ми дуже вдячні керівникам і координаторам євроклубів за їхню віддану роботу та енергію!».

Серед переможців останнього конкурсу ‒ Рада євроклубів Кіровоградщини. Це організація з великим досвідом, її було засновано ще 2009 року. Працює на базі Кіровоградського обласного центру дитячої та юнацької творчості.

Рада євроклубів Кіровоградщини перемогла з відразу трьома проєктами.

У межах «ЄвроПазл «Європейська Україна» буде проведено однойменну гру ‒ але до цього самі ж євроклубівці її створять. Спочатку проведуть конкурс творчих молодіжних робіт «Символ моєї європейської громади», які й стануть основою для гри.

Знання та практичні навички зі створення якісного відео отримають учасники та учасниці проєкту «Якою я бачу європейську Україну». Своїми роботами євроклубівці передадуть розуміння європейської перспективи України, її статусу як кандидата на вступ до ЄС, допомоги Євросоюзу Україні.

І в межах третього проєкту, «Програма «Європейський клуб», вони покращуватимуть знання про європейські інтеграційні процеси та європейську політичну систему, дізнаються про можливості участі в програмах молодіжного обміну та реалізації спільних проєктів, зміцнюватимуть навички роботи з інформацією та комп’ютерними технологіями тощо.

Особливістю всіх проєктів є те, що їх спільно реалізовуватимуть євроклубівці з Кіровоградщини, Київщини, Львівщини та Дніпропетровщини.

«У теперішні часи молодим людям з різних регіонів та куточків країни важливо знайомитися, взаємодіяти, разом будувати європейське майбутнє України, ‒ каже Олена Арутюнян, голова Ради Євроклубів Кіровоградщини. ‒ Євроклубівські проекти є гарною можливістю для початку такої взаємодії та спільної роботи над євроінтеграцією»

Більше інформації:

Євроклуби, що перемогли у конкурсі Представництва ЄС ‒
https://bit.ly/3YUkwne

Фото facebook.com/euroquiz.org.ua


Як журналісти об’єдналися задля волонтерства

«Основний потік гуманітарної підтримки йде на Херсонщину з усіх куточків України та світу через розрізнені волонтерські ініціативи, часто не враховуючи потреб та запитів місцевих жителів. Тож виникла ідея запустити проєкт «Синергія волонтерів Херсонщини», який би об’єднав у місті різні волонтерські команди», ‒ каже голова ГО «Спілка журналістів «Альтернатива» Володимир Косюк.

Проєкт розпочався в березні. Спілка реалізує його за підтримки фінансованої ЄС програми «Громадськість за демократизацію», яку впроваджує Інститут економічних досліджень і політичних консультацій.

Гуманітарка в Херсоні дуже потрібна. Місто щодня піддається обстрілам з лівого берега Дніпра. Від вибуху лише однієї міни поруч із багатоповерховим будинком вилітає кілька десятків шибок ‒ а у місті щодня десятки різних прильотів. Холод в квартирах. Є гостра потреба в теплих ковдрах та пледах ‒ насамперед для сімей з маленькими дітьми та багатодітних, людей похилого віку.

«На наше прохання відгукнувся Благодійний фонд «Голоси дітей» з Києва, ‒ розповідає про допомогу таким людям головна координаторка волонтерської команди херсонських журналістів Ірина Мєзєнцева. ‒ На їхньому складі в Тернополі було 160 зимових полуторних ковдр, які вони були готові нам передати. Постало питання доставки в Херсон. Кинули заклик і за два дні зібрали кошти на оплату послуг «Нової пошти». Долучалися й звичайні люди, й колеги з ГО».

Найбільше запитів на теплі ковдри від сімей з дітьми було з передмість. Саме тому у перші дні після отримання частина ковдр поїхала в Антонівку та Комишани. Радості дітей, що їх отримали, не було меж.

Щоденна праця журналістів-волонтерів непроста, ще й пов’язана із небезпекою для життя. За рахунок грантових коштів проєкту «Синергія волонтерів Херсонщини» виплачується частина зарплати та податки на неї штатних співробітників ГО «Спілка журналістів «Альтернатива». До слова, 13 березня виповнилося рівно рік як організація, що об’єднує медійників різних ЗМІ регіону, зайнялася волонтерством. 255 днів волонтери працювали в окупації ‒ возили продукти харчування в села на лінію фронту.

Після звільнення Херсона і правобережної частини області праці волонтерам тільки додалося.

«Робота координаторів та менеджерів проєкту ‒ це години щоденних телефонних розмов та переписки з людьми, які благають про допомогу, ‒ розповідає Ірина Мєзєнцева. ‒ У когось під завалами залишилися всі речі, комусь не вистачає коштів на придбання звичайних продуктів харчування, аби прогодувати родину. Усе це необхідно вислухати, зафіксувати, внести в графік роботи».

У Херсоні залишилося приблизно 50-60 тисяч жителів із довоєнних 350 тисяч. Це здебільшого багатодітні та малозабезпечені сім’ї, люди похилого віку, які через стан здоров’я або фінансові проблеми просто не можуть виїхати в інший регіон.

«За п’ять місяців роботи ми плануємо доставити приблизно 60 тон продуктів у деокуповані села Херсонщини, ще 40 тон ‒ це адресна доставка в обласному центрі та передмісті, ‒ ділиться планами Володимир Косюк. ‒ Усього плануємо нагодувати близько 30 тисяч людей».

Більше інформації:

Фейсбук сторінка Спілки журналістів Альтернатива ‒ https://www.facebook.com/alternatyvaks

Програма «Громадськість за демократизацію» ‒ https://www.facebook.com/Regions4Reforms

Фото Спілки журналістів «Альтернатива»


Лікарні, школи, водогони та інше: програма з відновлення визначилася з об’єктами

82 проєкти отримають фінансування в межах Програми з відновлення України, яку реалізує Європейський інвестиційний банк. Кредитну програму було підписано ще наприкінці 2020 року, однак війна спричинила паузу в реалізації планів.

Тепер вирішено поновити процес і розпочинати заплановані роботи там, де це можливо.

Загальний бюджет Програми з відновлення України складає 340 млн. євро. Серед уже відібраних для фінансування проєктів ‒ 19 лікарень, 48 навчальних закладів (школи, ліцеї, дитячі садки), 4 водопровідні станції, 4 каналізаційні станції, 2 системи теплопостачання та 5 адміністративних будівель. Попереду буде ще відбір.

«В одному невеличкому місті на Дніпропетровщині буде реконструйовано дошкільний заклад. Йдеться про створення умов для прийому дітей внутрішньо переміщених осіб та дітей зі статусом жертв війни, ‒ наводить приклад Віолен Сільвестро фон Камеке, старша кредитна спеціалістка ЄІБ, відповідальна за муніципальні проєкти в Україні. ‒ У тому маленькому містечку проживає близько 2500 внутрішньо переміщених осіб. Вартість проєкту досить невелика ‒ 2,14 млн. євро, але ефект буде значним».

Роботи охоплять кілька регіонів України, зокрема нещодавно звільнені. Початково програма мала діяти на підконтрольних уряду територіях Донецької та Луганської областей, а також прилеглих до них Харківської, Дніпропетровської, Запорізької та Херсонської. Однак війна внесла корективи у цю географію ‒ водночас, потреби України в такій допомозі надзвичайно зросли.

«Ми вдячні ЄС та Україні за це партнерство з ЄІБ, яке уможливлює сотні ефективних проектів з відновлення. Вдячні українським мерам за те, що в умовах війни, відключень електроенергії, нестачі робочої сили та інших проблем вдалося завершити будівництво лікарень, соціального житла та шкіл, ‒ каже Віолен Сільвестро фон Камеке. ‒ Незважаючи на теперішні жахіття, відновлення відбувається, що є свідченням неймовірної стійкості та сили українського народу».

Європейський інвестиційний банк є фінансово-кредитною установою Європейського Союзу. З Україною співпрацює з 2007 року. Відтоді загальний обсяг наданих ЄІБ фінансових ресурсів Україні в державному та приватному секторах перевищив 7,5 млрд. євро.

Більше інформації:

Сторінка Програми з відновлення України на сайті ЄІБ ‒ https://bit.ly/3THMAJy

Українська сторінка ЄІБ у Фейсбук ‒ https://www.facebook.com/EIBinUkraine


Програма «Міцні регіони» продовжує допомагати громадам

Міцні регіони

Сучасний операційний стіл для районної лікарні став черговим надбанням Березанської територіальної громади Миколаївської області у її співпраці з програмою ЄС «Міцні регіони ‒ спеціальна програма підтримки України». У середині березня його доправили представники Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), яке виконує проект.

«Операційний стіл простий і легкий у використанні завдяки механічному регулюванню, довговічний та економічний, ‒ каже завідувач об’єднаного відділення хірургічного профілю Валерій Степанов. ‒ Його технічні характеристики дозволяють підібрати зручне положення хворого під час операції, що полегшує роботу хірурга, анестезіолога та іншого медичного персоналу».

До програми «Міцні регіони» Березанська громада приєдналася в грудні 2021 року, підписавши з GIZ відповідний меморандум.

«Тоді ми навіть не уявляли, що завдяки цьому співробітництву сьогодні, в реаліях воєнного часу, постійно будемо отримувати таку потужну допомогу для покращення життя мешканців нашої громади та внутрішньо переміщених осіб, ‒ каже голова Березанської селищної ради Валерій Хоміцький. ‒ Із самого початку співпраця була розрахована на поліпшення адміністративних, соціальних та медичних послуг. Партнери дізнаються наші потреби та, у відповідь, пропонують варіанти допомоги».

Портативне автоматизоване робоче місце «Мобільний адміністратор», портативні електростанції, сонячні панелі, генератори, повністю облаштована кімната Центру психологічної допомоги та соціальної реабілітації та багато іншого уже є результатом такої співпраці.

У лютому 2023 року у Березані розпочато будівництво модульної лікарні. Тим часом завершується процес підключення двох очисних установок в спеціально обладнаних місцях для мешканців громади з доступом до очищеної води. Загалом громада отримала від програми допомогу на понад 2,5 млн. гривень.

Березанська громада є нині однією із 71, що підписали меморандуми про таку співпрацю з Німецьким товариством міжнародного співробітництва. Співфінансують програму «Міцні регіони» ЄС та Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини. Програма працює з громадами 10 південних та східних областей України, щоб забезпечити мешканцям комфортний та ефективний доступ до якісних місцевих адміністративних, медичних та соціальних послуг.

Більше інформації:

Про Програму ЄС «Міцні регіони ‒ спеціальна програма підтримки України» ‒ https://bit.ly/3Tw914e

Фото з Фейсбук сторінки Березанської селищної територіальної громади – https://bit.ly/40hg43a


Оперативна економічна аналітика дозволяє розуміти стан економіки

Якісні аналітичні продукти — одна з візитівок Інституту економічних досліджень та політичних консультацій. Основним донором для низки його щомісячних опитувань та досліджень є Євросоюз.

Зокрема, в межах проєкту «Економіка України під час війни та підтримка українців, постраждалих від війни» інститут видає «Місячний економічний моніторинг України» (МЕМУ). Це аналіз поточних подій та тенденцій, який готує команда експертів.

Економічний аналіз ‒ кропітка рутинна праця, однак березень приніс в роботу над моніторингом дещо нове. Річ у тім, що коли аналізують економічну ситуацію в країні, то часто порівнюють показники відповідного місяця з показниками такого ж місяця попереднього року, пояснює одна з авторок МЕМУ Олександра Бетлій. Природно, що з березня 2022 року в результаті отримували шалені темпи падіння — адже порівнювали з місяцями до масштабного російського вторгнення.

«З березня-2023 ми вже почнемо порівнювати показники діяльності всіх секторів з періодом великої війни, ‒ каже Олександра. ‒ Так, за оцінкою ІЕД, реальний ВВП у березні 2022 року скоротився на 43,1%, але потім ситуація поступово поліпшувалась. В березні 2023-го показники більшості галузей будуть вищими, ніж у березні минулого року. Однак все ж варто пам’ятати, що це все ще буде рівень, нижчий за довоєнний».

Іншим важливим фінансованими ЄС продуктом є щомісячні опитування українського бізнесу. Вони розпочалися у травні минулого року. Цікаво, що робить їх інститут за методологією Business Tendency Survey, яку використовували в Європі після Другої світової війни ‒ тоді також треба було мати оперативну інформацію про стан економіки.

«Опитуємо понад 500 підприємств. Головна особливість таких досліджень в тому, що ми дізнаємося про стан справ з перших рук, ‒ каже виконавча директорка Інституту економічних досліджень Оксана Кузяків. ‒ Адже керівники підприємств добре знають, що відбувається на їхніх фірмах, які плани. Коли ми збираємо таку інформацію та узагальнюємо її, то отримуємо динаміку минулих подій та очікувані зміни. Плани підприємств важливі, адже фактично на їх реалізації базується економічний розвиток».

За її словами, останні дослідження засвідчують непогані короткочасні (на три місяці) настрої бізнесу ‒ однак досить непевні на перспективу кількох років.

«Немає чітких обрисів майбутнього, ‒ коментує Оксана Кузяків. ‒ Літом бізнес навпаки був більше оптимістичним на середньострокову перспективу. Дається взнаки російський ракетний терор».

Більше інформації:

«Місячний економічний моніторинг України» ‒
http://www.ier.com.ua/ua/institute/news?pid=7122

Опитування «Український бізнес під час війни» ‒
http://www.ier.com.ua/ua/institute/ news?pid=7112

Щомісячний моніторинг сприяння торгівлі в Україні ‒
http://www.ier.com.ua/ua/institute/ news?pid=7117

Громадський моніторинг «За чесну і прозору митницю» ‒
https://bit.ly/3Z48cRa


Можливості


Підприємництво

Європейська Комісія проводить два конкурси пропозицій під спільною назвою «ReadyForEU».

«Бізнес-міст» ‒ метою конкурсу є створення консорціуму бізнес-організацій, який відбере до 1500 українських МСП для подальшої прямої підтримки в розмірі до 2500 євро.

Реченець − 27 квітня 2023 року

Детальніше тут


«Erasmus для молодих підприємців ‒ Україна» ‒ у межах цього конкурсу буде відібрано організації в Україні та ЄС, які знайдуть у Євросоюзі партнерів для 430 нових українських підприємців. Їм буде також надано фінансову підтримку та допомогу в оплаті проживання та подорожі.

Реченець ‒ 11 травня 2023 року

Детальніше тут


Культура

Єврокомісія проводить прийом заявок для відбору членів підгрупи з питань охорони культурної спадщини в Україні. Вона сприятиме обміну досвідом і передовою практикою у сфері запобігання збиткам та відновлення культурної спадщини, консультуватиме з відповідних питань Єврокомісію.

Реченець ‒ 25 квітня 2023 року

Детальніше тут


У межах програми ЄС «Креативна Європа» професіонали зі сфери культури можуть відвідати важливий для них професійний захід в одній з 40 країн Європи. Витрати на подорож покриє програма.

Реченець ‒ 31 травня 2023 року

Детальніше тут


Громадянське суспільство

Фонд громадянського суспільства Східного партнерства проводить конкурс на отримання стипендій. Метою є підтримка громадських активістів та жінок і чоловіків, які демонструють готовність очолити позитивні соціальні зміни.

Реченець − 21 квітня 2023 року

Детальніше тут


Екологія

Європейський фонд освіти оголошує конкурс історій про кращі практики з прискорення переходу до зеленого середовища. Метою є зібрати надихаючі та інноваційні ідеї створення екологічніших економік і суспільств

Реченець − 23 квітня 2023 року

Детальніше тут


Медіа

Журналістів запрошують до участі у стипендійній програмі «The Europe-Ukraine Desk», яку фінансує Єврокомісія. Нею передбачено дві навчальні поїдки до країн ЄС: у травні ‒ червні та у вересні 2023 року.

Реченець − 9 квітня 2023 року

Детальніше тут


Програма ЄС «Креативна Європа» проводить відразу два конкурси у сфері медіа.

«Журналістські партнерства ‒ Плюралізм» спрямовано на засоби масової інформації, що працюють у секторах з особливим значенням для демократії та громадянської участі, таких як місцеві та регіональні засоби масової інформації, громадські ЗМІ, розслідувальна журналістика тощо.

Реченець − 27 квітня 2023 року

Детальніше тут


«Журналістські партнерства − Колаборації» спрямовано на підтримку високоякісних стандартів медіа-виробництва та бізнес-моделі шляхом заохочення співпраці, цифрових навичок, транскордонної та/або спільної журналістики.

Реченець − 27 квітня 2023 року

Детальніше тут


Підпишіться на «Вісник співпраці ЄС-Україна»


* обов’язкове поле
Email формат

Будь ласка, виберіть усі способи, якими ви б хотіли отримати інформацію від Представництва ЄС в Україні:

Ви можете будь-коли скасувати підписку, натиснувши посилання в нижньому колонтитулі наших електронних листів. Щоб отримати інформацію про нашу практику конфіденційності, відвідайте наш веб-сайт.

Ми використовуємо Mailchimp як нашу маркетингову платформу. Натиснувши нижче, щоб підписатися, ви підтверджуєте, що ваша інформація буде передана до Mailchimp для обробки. Дізнайтеся більше про практику конфіденційності Mailchimps.

Медіадайджест підготовлений проєктом «Українцям про ЄС» (CEU4U), що фінансується Європейським Союзом.

Додаткова інформація: Антон Теретишник, медіаексперт проєкту CEU4U, ел.пошта: Anton.Teretyshnyk@ecorys.com