На другий рік повномасштабної війни громадянське суспільство України ще більше адаптувалося та посилило свої можливості для реагування на нові виклики та загрози.
Про це йдеться у щорічному національному звіті з оцінки середовища для громадянського суспільства «Барометр ОГС: Україна 2023», який презентували 14 грудня у Києві. Звіт відображає ті зміни, які відбулися в середовищі громадянського суспільства у 2023 році.
На презентації звіту «Барометр ОГС: Україна 2023» керівниця програми з питань підтримки громадянського суспільства Представництва ЄС в Україні Юлія Якобі відзначила неймовірну стійкість громадянського суспільства в Україні та його щиру відданість європейським цінностям, та водночас нагадала, що сьогодні не можемо забувати про численні жертви цієї війни, серед яких є і представники/ці громадянського суспільства.
Попри те, що війна негативно вплинула на показники дослідження, експерт(к)и відзначають, що держава та ОГС не лише навчилися жити в умовах війни, але й зробили значний поступ у законодавстві та практиці.
Згідно зі звітом:
У 2023 році громадянське суспільство та держава загалом значно більше сконцентровані на створенні сприятливих умов для подальшого повоєнного відновлення.
Громадські організації в Україні ще більше посилили свої можливості щодо моніторингу, контролю за діями влади, внутрішньої та міжнародної адвокації.
Серед позитивних тенденцій: відновлено роботу пошукового сервісу «Реєстр платників ПДВ», а також частково відновлено доступ до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Водночас сьогодні забезпечення фізичної та психологічної безпеки громадських активістів/ок, особливо на тимчасово окупованих територіях, досі залишається одним із найбільших викликів для ОГС.
Незабаром оновлена версія звіту буде доступна за посиланням: https://csometer.info/countries/ukraine
Більше інформації в записі прямого ефіру презентації.
Розробка Барометра ОГС реалізується УНЦПД спільно з Європейським центром неприбуткового права та групою неурядових організацій із країн Східного партнерства в рамках проєкту «Орієнтир до сприятливого середовища та розширення можливостей ОГС», що фінансується Європейським Союзом.
Медіа, Публікації
-
жовтень 2024 року
-
Пані Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова відвідала відновлений дитячий садок та школу на Київщині
-
Як ЄС підтримує українську освіту та молодь
-
Як ЄС інвестує у відбудову освітніх закладів України
-
Регіональний візит до навчальних закладів Київської області в межах комунікаційної кампанії «Разом навчаємось і зростаємо»
-
Вісник співпраці ЄС-Україна. Жовтень 2024 року