Фонд енергетичної підтримки України, створений зусиллями Єврокомісії та Енергетичного співтовариства ЄС, який вже акумулював суму у 400 мільйонів євро, допоможе Україні подолати другу поспіль важку зиму в умовах російської агресії.
Про це у Брюсселі під час пресконференції за підсумками Ради міністрів ЄС з питань енергетики сказала єврокомісарка з енергетики Кадрі Сімсон, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Україна залишається головним пріоритетом та фокусом у моїй роботі, особливо зараз, після важливого рішення Європейської ради минулого тижня відкрити переговори про її входження до ЄС. Дякую (Іспанському головуванню – ред.) за можливість спілкування з міністром Германом Галущенком, який поінформував нас про енергетичну ситуацію в Україні з огляду на зиму та опалювальний сезон», – сказала єврокомісарка.
«Це вже така друга важка зима. Для того, щоб допомогти Україні подолати її, ми разом із Енергетичним співтовариством створили фонд на даний час у понад 400 мільйонів євро. Оскільки російські атаки продовжуються й цієї зими, я закликала міністрів продовжувати поставки як у вимірі обладнання, так і фінансової допомоги (для України)», – додала Сімсон.
У свою чергу, представниця іспанського головування в ЄС Тереза Рібера Родрігес, віцепрем’єр-міністр та міністр з економічного розвитку та демографічних викликів Іспанії, зазначила, що європейські міністри висловили солідарність з Україною та готовність надалі її підтримувати.
«Ми вислухали міністра енергетики України Галущенка, який поінформував нас про розвиток ситуації в його країні, а також про важливі заходи. Міністри змогли висловити свою підтримку та солідарність з Україною, готовність надалі працювати з нею. Вони привітали Україну та взяли до уваги ухвалене Європейською радою минулого тижня рішення розпочати переговори про членство», – повідомила представниця уряду Іспанії.
Як повідомляв Укрінформ, створений за ініціативи Єврокомісії та зусиллями членів Енергетичного співтовариства Фонд енергетичної підтримки України вже акумулював зобов’язання партнерів на понад 400 мільйонів євро. Підтримка надходить від ЄС, Німеччині, Великої Британії, Швейцарії, США, Бельгії, Данії, Австрії, а також від приватних компаній, які зробили власні внески у наповнення цього фонду.
Фото: sustaineurope.com
Медіа, Новини, Публікації
-
Сім ключових пунктів пропуску в Україні обладнано системами безперебійного живлення завдяки проєкту ЄС
-
“Штучний інтелект – інструмент та помічник у роботі вчителя”, лекція Олександра Думишинця, вчитель ІТ освітня територія Мідгард
-
Лекція “eTwinning – як інструмент розвитку”
-
Лекція Лілії Гриневич: «Нова українська школа» в умовах війни і для післявоєнної відбудови України
-
Для нарощення обсягів вантажних перевезень Укрзалізниця за підтримки ЄС відкрила оновлений пункт прикордонного контролю поїздів на кордоні з Польщею
-
Комісія виплачує Україні перші 3 мільярди євро як частину кредиту від Групи семи, який погашатиметься з доходів від знерухомлених російських активів