Наступний пакет обмежувальних заходів проти росії, який зараз розглядають країни-члени ЄС, передбачатиме санкції, спрямовані проти найбільш вразливих сфер російського військово-промислового комплексу та вартуватиме їй понад €10 мільярдів.
Про це на пресконференції за підсумками Спеціального засідання Європейської ради сказала Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Цей санкційний пакет буде вартувати (для росії – ред.) суми у понад 10 мільярдів євро. Обмежувальні заходи будуть спрямовані проти товарів, які є майже незамінними і які неможливо отримати від будь-кого іншого. Ми дуже глибоко аналізуємо російську «машину війни», визначаємо технології або запасні частини, що використовуються військовим комплексом. У багатьох випадках ми є унікальним постачальником, тож здатні заборонити експорт цього», – сказала Президент Єврокомісії.
Вона зауважила, що ці пропозиції з підготовки 10-го пакета санкцій ЄС проти росії наразі обговорюються на рівні країн-членів ЄС, остаточне рішення ще не прийнято, тож поки зарано конкретизувати перелік таких обмежувальних заходів. Але робота над їх розробкою триває за всіма напрямками.
«Коли українці збивали іранські дрони, вони аналізували їхні компоненти. І якщо там є компоненти які, як ми бачимо, виходять з нашого регіону, з Європейського Союзу, ми маємо переконатися, що введена очевидна заборона на постачання цих компонентів. Ми дуже глибоко і детально розглядаємо це питання, і це важливо», – додала Урсула фон дер Ляєн.
Як повідомлялося, з початку російського вторгнення в Україну ЄС почав надавати Україні суттєву політичну, економічну, гуманітарну та військову допомогу.
Одним із напрямків підтримки ЄС на адресу України стало введення вже 9-ти пакетів секторальних економічних та індивідуальних санкцій проти російської федерації, які значно обмежують можливості її «машини війни» та бюджетні надходження.
Наразі національні уряди країн ЄС розглядають підготовку 10-го пакета санкцій проти країни-агресора, який надалі обмежить її доступ до сучасних технологій та передбачатиме заходи проти країн і компаній, що допомагають росії обходити застосовані обмежувальні заходи.
Медіа, Публікації
-
листопад 2024 року
-
Вісник співпраці ЄС-Україна. Листопад 2024 року
-
Які унікальні програми для української освіти пропонує Європейський Союз
-
Експертна дискусія: “ЄС посилює спроможність української системи професійної технічної освіти (ПТО)”
-
ЄС запускає Заклик до європейського бізнесу інвестувати у відновлення та реконструкцію України
-
жовтень 2024 року