Skip to main content

Інноваційні лабораторії

Документи

Про конкурс

Мета конкурсу:

Заохочувати інноваційні підходи до створення контенту, доступу до нього, поширення та промоції з-поміж культурних й креативних секторів (далі – ККС) та інших секторів в рамках цифрового переходу.

Очікувані результати:

  1. Підвищити конкурентоспроможність європейського аудіовізуального та ККС: прозорість, збір даних і належне використання AI/big data, адаптація до викликів та можливостей, зумовлених постійними змінами в цих секторах
  2. Посприяти адаптації європейського аудіовізуального та ККС до можливостей, що пропонуються розвитком віртуальних світів (метавсесвітів)
  3. Покращити виробництво/фінансування та обіг європейського аудіовізуального та культурного контенту в цифрову епоху
  4. Покращити видимість, пошуковість, доступність, а також різноманіття європейського аудіовізуального і культурного контенту в цифрову епоху
  5. Розширити потенційну аудиторію європейського аудіовізуального та культурного контенту в цифрову епоху
  6. Прискорити перехід європейського аудіовізуального та ККС до більш екологічних практик відповідно до пріоритетів Європейського Зеленого курсу та Нового європейського Баугаузу

Загальний бюджет:

7 482 102 EUR

Ставка співфінансування:

70%

Тривалість проєкту:

24 місяці

Проєкти, які можуть отримати підтримку:

«Інноваційні лабораторії» мають:

  1. Заохочувати нові форми продукування на перетині ККС, наприклад, за допомогою експериментальних підходів та використання інноваційних технологій
  2. Сприяти інноваційним міжсекторальним підходам та інструментам, які повинні, за змоги, охоплювати різноманітні соціальні аспекти та багатомовність європейського простору задля розповсюдження, популяризації, монетизації та доступу до продуктів культури, творчості й культурної спадщини

Інноваційні лабораторії заохочуватимуть представників з ККС, включно з аудіовізуальним, розробляти та тестувати інноваційні рішення для ключових викликів з потенційним позитивним довгостроковим впливом на ці сектори.

Опис заходів, які можуть бути профінансовані:

Будуть підтримані проєкти, комплекс передбачених заходів яких матиме фокус на одному чи кількох з нижченаведених тем:

  • Віртуальні світи як нове середовище для промоції європейського контенту, відновлення/повернення аудиторії і конкурентоспроможності європейських контент-індустрій
  • Інноваційні бізнес-інструменти для виробництва, фінансування, розповсюдження чи промоції, доступні чи вдосконалені за допомогою нових технологій (AI, big data, блокчейн, віртуальні світи, NFT тощо), зокрема:
  • Керування правами та монетизація (включно з інноваційними пакетними пропозиціями підписки для доступу до різноманітного європейського культурного контенту з різних існуючих європейських платформ) з одночасним забезпеченням прозорості та справедливої винагороди для творців та митців
  • Збір та аналіз даних з особливим акцентом на прогнозуванні для подальшого створення контенту і розвитку аудиторії (зокрема інноваційні міжсекторальні інструменти для покращення якості сервісів підписок і зростання обсягу доданої вартості європейського контенту пропонованого європейськими онлайн-платформами)
  • «Зелені» практики з метою зменшення впливу на навколишнє середовище аудіовізуального та ККС відповідно до ініціатив Європейського Зеленого курсу та Нового Баугаузу

Міжсекторальна співпраця між аудіовізуальним та ККС є серцем Конкурсу. Тому, заявники мають чітко продемонструвати ступінь міжсекторального підходу, умови для його імплементації та очікувані переваги для охоплених секторів.

Заявки повинні містити адекватні стратегії, спрямовані на забезпечення більш стійкої та екологічно відповідальних індустрій, а також на забезпечення гендерного балансу, інклюзивності, різноманітності та репрезентативності.

До участі буде запрошено широкий спектр організацій, включаючи приватні та державні установи, технологічні компанії та стартапи, аудіовізуальні, культурні та креативні організації. Заохочуватиметься участь бізнес-інкубаторів та акселераторів для забезпечення простору та часу для формування креативних ідей.

Витрати на розробку та/або виробництво контенту можуть бути підтримані лише тоді, коли вони чітко пов’язані з розробкою інноваційних інструментів або моделей, запропонованих проєктом. Вони мають бути пропорційними та лімітованими.

Вимоги до заявників:

Хто може подати заявку:

  1. Юридичні особи (як державної, комунальної, так і приватної форм власності)
  2. ФОПи (але НЕ фізичні особи)
  3. Організації, що зареєстровані у країнах-учасницях програми ЄС «Креативна Європа»:
  4. Організації з країн, що входять до складу ЄС
  5. Організації з країн Європейської Економічної Зони (EEA) та країн, що асоційовані до програми «Креативна Європа», або країн, що є на стадії підписання відповідної угоди, за умови, що вона вступить у законну силу до моменту підписання грантової угоди
  6. Організації повинні бути засновані в одній з країн-учасниць програми ЄС «Креативна Європа», а власники таких організацій, які прямо чи опосередковано володіють контрольним пакетом акцій (якщо це акціонерне товариство), мають бути громадянами таких країн. У випадку, коли йдеться про публічне акціонерне товариство, країна реєстрації її фондової біржі визначатиме національну приналежність цієї організації.

Бенефіціари та афілійовані організації перед подачею заявки повинні зареєструватися у Participant Register і пройти валідацію (REA Validation).

Інші організації можуть брати участь в інших ролях консорціуму, наприклад як асоційовані партнери, субпідрядники, треті сторони, що роблять внески в натуральній формі.

Складові заявки:

  1. Application Form Part A – містить адміністративну інформацію про учасників (майбутні координатор, бенефіціари та афілійовані організації) і зведений бюджет (вводиться у системі онлайн)
  2. Application Form Part B – містить технічний опис проєкту (форму потрібно завантажити з Portal Submission System, заповнити та підвантажити в цю ж систему)
  3. Application Form Part C – містить додаткову інформацію про проєкт (заповнюється безпосередньо на порталі)
  4. Обов’язкові додатки та супровідні документи (шаблони завантажуються із Portal Submission System, заповнюються і відвантажуються назад на портал)
  • Інформація про незалежність, структуру власності і контроль

Процедура та критерії оцінювання:

Усі заявки повинні відповідати єдиному стандартному порядку подання та оцінювання (одноетапна подача + одноетапна оцінка).

Усі заявники будуть проінформовані про результати оцінювання відповідним листом. Успішні заявки будуть запрошені для підготовки гранту; інші будуть перенесені до резервного списку або відхилені.

Критерій оцінювання – Максимальний бал

Релевантність 40

Якість контенту та активностей 30

Менеджмент проєкту 15

Поширення 10

Загальний бал – 100

Таймлайн:

Дедлайн подачі заявок: 25 квітня 2024 17:00 CET

Оцінювання заявок: травень – вересень 2024

Оголошення результатів: жовтень 2024

Підписання грантової угоди: січень 2025

Більш детально ознайомитися з умовами конкурсу та вимогами до написання грантової заявки можна в Call Document

Контакти:

Щодо технічних питань IT Helpdesk

Щодо питань конкурсу, які не висвітлені в інструкції: EACEACROSS-INNOVLAB@ec.europa.eu