Skip to main content

ЦИРКУЛЯРНА ЕКОНОМІКА – ПРОСУВАННЯ СТАЛИХ МОДЕЛЕЙ ВИРОБНИЦТВА ТА СПОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

Опис
Проєкт спрямований на розробку стратегії циркулярної економіки, яка відповідає сучасним вимогам сталого розвитку та забезпечує оптимальне використання ресурсів. Реалізацію проєкту циркулярної економіки підтримує Європейський Союз, надаючи фінансову, технічну та організаційну допомогу.
Основна мета — перехід від лінійної моделі споживання та виробництва до циклічної системи, де відходи перетворюються на ресурси.
Проєкт охоплює аналіз економічних, екологічних і соціальних аспектів, а також розробку стратегій для інноваційних технологій і бізнес-моделей. Ключові кроки в реалізації проєкту включають стимулювання ефективного використання ресурсів, підвищення обізнаності громадськості та підтримку урядових ініціатив, спрямованих на просування циркулярної економіки.
Вирішальною складовою проєкту є партнерство між державними органами, промисловими підприємствами, науковими установами та організаціями громадянського суспільства для спільної реалізації стратегій та досягнення цілей сталого розвитку.
Конкретні цілі
Сприяти перетворенню української економіки на сучасну, чисту, ресурсоефективну та конкурентоспроможну, при цьому економічне зростання не пов’язане з використанням ресурсів, а здоров’я та добробут громадян захищені від ризиків і впливів, пов’язаних з навколишнє середовище.

Конкретні цілі:
1. Встановити та відобразити поточний стан економіки замкнутого циклу в Україні з точки зору політики, законодавства, ключових гравців, діяльності приватного сектора та перешкод;
2. Визначити потенційні можливості та наслідки переходу до економіки замкнутого циклу в Україні для (мінімум 5 і до 10) попередньо відібраних пріоритетних галузей і виробничо-збутових ланцюгів;
3. Розробити стратегію замкнутої економіки та план дій.
Очікувані результати
Кінцевим результатом роботи є Національна стратегія циркулярної економіки
Проміжними результатами роботи будуть:
- звіт про моделювання національної політики
- звіт про діючу законодавчу базу
- порівняльний аналіз галузевого законодавства
- передовий досвід економіки замкнутого циклу
- стратегія державних закупівель
- відповідні джерела фінансування
- галузеві звіти/моделювання
- розробка підзаконних актів
Карта проекту
ДЕТАЛІ ПРОЕКТУ
Україна
Пріоритетний напрям:
Партнерство, що розширює можливості, Партнерство, що озеленює
Піднапрямок:
Громадянське суспільство, Довкілля та зміна клімату
Тема:
COVID-19, Східне партнерство, Екологія
Статус проекту:
Триває
Початок:
28.02.2023
Кінець:
20.10.2025
Номер проекту ЄС:
300057871
до початку