Skip to main content

Крипто-археологи: NFT-колекція ляльки-мотанки

Самобутні традиції можуть бути джерело сили та ідентичності. Це впевнено доводять українські крипто-археологи, які за підтримки ЄС творять NFT-колекцію ляльок-мотанок. Тисячолітня спадщина нашої історії продовжує жити у віртуальній сучасності.

Російська війна не зупинить українську культуру

#РазомЗберігаємо

Про проєкт

Проєкт народився як сучасне, ігрове осмислення традиційної української ляльки-мотанки і традиційної культури різних регіонів, з урахуванням змін, що відбулися в світі, пошуком людиною себе та своїх цінностей. В основі проєкту лежить створення ігрової NFT-колекції національної ляльки-мотанки для підтримки та осучаснення української культурної спадщини. Задум онлайн-гри пропонує поглянути на світ майбутнього – світ технологій, світ, у якому стерлася межа між живим організмом і неорганічною формою життя, між штучним інтелектом та біологічним мозком. У цьому світі відбувається постійний пошук нових артефактів, нового знання, пошук взаємодії між різними системами. Герої проєкту яскраво відображають українську культуру в її сучасному прочитанні.

Ідея колекції полягає в тому, щоб просувати українську народну культуру в сучасному світі блокчейну та крипто-ентузіастів, зокрема через створення цікавої NFT-концепції, з елементами гри та формування спільноти. Підтримка ЄС забезпечила реалізацію задуму на самому старті, й надалі автори проєкту планують розширити NFT-колекцію новими персонажами, налагодити їх використання для промоції ініціатив і програм ЄС в Україні, а також продаж колекції і використання виручених коштів для відбудови та відновлення діяльності знищених російським агресором об’єктів культури, насамперед – музею народної художниці Марії Приймаченко.

Часові рамки проєкту:  2022 рік

Програма ЄС, у межах якої підтримано проєкт

House of Europe («Дім Європи») — програма, що фінансується Європейським Союзом, створена для підтримки професійного та творчого обміну між українцями та їхніми колегами в країнах ЄС та Великій Британії. Програма фокусується на культурі й креативному секторі, освіті та роботі з молоддю, соціальному підприємництві, медіа. “Дім Європи” пропонує більш як 20 програм: стипендії, покликані допомогти українським спеціалістам і далі працювати всупереч війні, гранти на персональні проєкти, поїздки на професійні конференції, курси й стажування в ЄС і Великій Британії та інші можливості. Команда House of Europe фінансує відновлення культурної інфраструктури, підтримує переклад літератури та творчу співпрацю між Україною та ЄС і Великою Британією. Програма опікується збереженням української культурної спадщини й розвитком креативних та освітніх стартапів. Онлайн-лабораторії, воркшопи, дискусії, конференції, хакатони й інші навчальні та нетворкінгові події відбуваються регулярно в межах програми.

Більше: https://houseofeurope.org.ua/

Проєкт реалізували

Команда “Крипто-археологи” компанії KITSoft, що була сформована в межах Хататону, організованого House of Europe

https://wiredmotnka.in.ua