Skip to main content

Документальний фільм «Поранена земля»

Там, де ще з 2014 року не стихає канонада і постійно прилітають російські снаряди, щодня створюються шедеври виноробства, вирощуються урожаї, живуть й віддані своїй праці та своєму краєві люди. Саме їм присвячено документальну стрічку, яку творці змогли завершити завдяки допомозі ЄС.

Російська війна не зупинить українську культуру

#РазомЗберігаємо

Про проєкт

Жодна війна не здатна зупинити справу життя. Навіть в умовах постійної смертельної загрози люди, захоплені втіленням власних задумів, не припиняють працювати над їхньою реалізацією. Саме їм було присвячено документальну стрічку, роботу над якою в рамках медіа-проєкту «Серцевина» було розпочато ще у 2021 році. Документалісти зі Львова, Лос-Анджелеса і Кракова хотіли показати світові, як там, де ще з 2014 року не стихає канонада і постійно прилітають смертоносні російські снаряди, створюються шедеври виноробства, вирощуються урожаї, живуть віддані своїй праці та своєму краєві люди. З початком повномасштабного вторгененнявсе тло і контекст настільки змінилися, що автори ідеї вирішили повністю перезняти фільм.

На стадії постпродакшну команда проєкту отримала фінансову допомогу від Євросоюзу, завдяки якій вдалося організувати спільну роботу її українських і польських учасників на студії у Кракові, прописати субтитри українською та англійською мовами, підготувати формати фільму для його показу на різних платформах (для кінофестивалів, ТВ і онлайн-платформ), а також здійснити презентацію стрічки у Кракові. Більш того – авторська група творців «Пораненої землі» вже встигла здійснити частину свого задуму – провести презентації свого кіно-документа в столиці, обласних центрах та великих містах України. Презентація у Києві супроводжувалася хвилею позитивних відгуків у ЗМІ та соцмережах, а презентацію у Львові двічі довелося відкласти через повітряні тривоги. Після України фільм «Поранена земля» планується показати у країнах ЄС. Окрім того, команда вже починає роботу над продовженням свого кіно-проєкту.

Часові рамки проєкту:  жовтень – грудень 2022 року

Програма ЄС, у межах якої підтримано проєкт

House of Europe («Дім Європи») — програма, що фінансується Європейським Союзом, створена для підтримки професійного та творчого обміну між українцями та їхніми колегами в країнах ЄС та Великій Британії. Програма фокусується на культурі й креативному секторі, освіті та роботі з молоддю, соціальному підприємництві, медіа. House of Europe пропонує більш як 20 програм: стипендії, покликані допомогти українським спеціалістам і далі працювати всупереч війні, гранти на персональні проєкти, поїздки на професійні конференції, курси й стажування в ЄС і Великій Британії та інші можливості. Команда House of Europe фінансує відновлення культурної інфраструктури, підтримує переклад літератури та творчу співпрацю між Україною та ЄС і Великою Британією. Програмаопікується збереженням української культурної спадщини й розвитком креативних та освітніх стартапів. Онлайн-лабораторії, воркшопи, дискусії, конференції, хакатони й інші навчальні та нетворкінгові події відбуваються регулярно в межах програми.

Проєкт реалізує

ЛМГО «Українсько-Польське Медіа-Товариство» – громадське об’єднання українських та польських теле- і радіо-журналістів, фахівців із роботи у відео-індустрії та промоції. Зареєстроване у Львові. Діяльність зосереджена на взаємній промоції української і польської культур в Україні та ЄС у контексті спільності європейських цінностей і перспектив. Один із медіа-проектів – «Серцевина», з якого і розпочалася робота над документальним фільмом «Поранена земля».

https://theheartofwine.com
https://www.woundedland.com
https://www.facebook.com/Sertsevyna
https://www.instagram.com/theheartofwine