Документальний фільм «Поранена земля»
Там, де ще з 2014 року не стихає канонада і постійно прилітають російські снаряди, щодня створюються шедеври виноробства, вирощуються урожаї, живуть й віддані своїй праці та своєму краєві люди. Саме їм присвячено документальну стрічку, яку творці змогли завершити завдяки допомозі ЄС.
Російська війна не зупинить українську культуру
Про проєкт
Жодна війна не здатна зупинити справу життя. Навіть в умовах постійної смертельної загрози люди, захоплені втіленням власних задумів, не припиняють працювати над їхньою реалізацією. Саме їм було присвячено документальну стрічку, роботу над якою в рамках медіа-проєкту «Серцевина» було розпочато ще у 2021 році. Документалісти зі Львова, Лос-Анджелеса і Кракова хотіли показати світові, як там, де ще з 2014 року не стихає канонада і постійно прилітають смертоносні російські снаряди, створюються шедеври виноробства, вирощуються урожаї, живуть віддані своїй праці та своєму краєві люди. З початком повномасштабного вторгененнявсе тло і контекст настільки змінилися, що автори ідеї вирішили повністю перезняти фільм.
На стадії постпродакшну команда проєкту отримала фінансову допомогу від Євросоюзу, завдяки якій вдалося організувати спільну роботу її українських і польських учасників на студії у Кракові, прописати субтитри українською та англійською мовами, підготувати формати фільму для його показу на різних платформах (для кінофестивалів, ТВ і онлайн-платформ), а також здійснити презентацію стрічки у Кракові. Більш того – авторська група творців «Пораненої землі» вже встигла здійснити частину свого задуму – провести презентації свого кіно-документа в столиці, обласних центрах та великих містах України. Презентація у Києві супроводжувалася хвилею позитивних відгуків у ЗМІ та соцмережах, а презентацію у Львові двічі довелося відкласти через повітряні тривоги. Після України фільм «Поранена земля» планується показати у країнах ЄС. Окрім того, команда вже починає роботу над продовженням свого кіно-проєкту.
Часові рамки проєкту: жовтень – грудень 2022 року
Програма ЄС, у межах якої підтримано проєкт
House of Europe («Дім Європи») — програма, що фінансується Європейським Союзом, створена для підтримки професійного та творчого обміну між українцями та їхніми колегами в країнах ЄС та Великій Британії. Програма фокусується на культурі й креативному секторі, освіті та роботі з молоддю, соціальному підприємництві, медіа. House of Europe пропонує більш як 20 програм: стипендії, покликані допомогти українським спеціалістам і далі працювати всупереч війні, гранти на персональні проєкти, поїздки на професійні конференції, курси й стажування в ЄС і Великій Британії та інші можливості. Команда House of Europe фінансує відновлення культурної інфраструктури, підтримує переклад літератури та творчу співпрацю між Україною та ЄС і Великою Британією. Програмаопікується збереженням української культурної спадщини й розвитком креативних та освітніх стартапів. Онлайн-лабораторії, воркшопи, дискусії, конференції, хакатони й інші навчальні та нетворкінгові події відбуваються регулярно в межах програми.
Проєкт реалізує
ЛМГО «Українсько-Польське Медіа-Товариство» – громадське об’єднання українських та польських теле- і радіо-журналістів, фахівців із роботи у відео-індустрії та промоції. Зареєстроване у Львові. Діяльність зосереджена на взаємній промоції української і польської культур в Україні та ЄС у контексті спільності європейських цінностей і перспектив. Один із медіа-проектів – «Серцевина», з якого і розпочалася робота над документальним фільмом «Поранена земля».
https://theheartofwine.com
https://www.woundedland.com
https://www.facebook.com/Sertsevyna
https://www.instagram.com/theheartofwine