3-4 грудня 2024 року журналісти національних та регіональних ЗМІ відвідали Полтавську область, щоб ознайомитись з результатами програм та проєктів Європейського Союзу, спрямованих на допомогу українській освіті та молоді в умовах повномасштабної війни Росії проти України. Престур організувало Представництво ЄС в Україні в межах загальнонаціональної комунікаційної кампанії «Разом навчаємося і зростаємо».
У межах заходу до Полтави також завітали Ремі Дюфло, Тимчасовий повірений у справах Представництва ЄС в Україні, та Крістіна Мікулова, очільниця Регіонального центру Східної Європи Європейського інвестиційного банку.
Під час престуру учасники побачили, як ЄС здійснює модернізацію української освіти на всіх рівнях – від дошкільних навчальних закладів до закладів професійно-технічної та вищої освіти. Це стосується зусиль щодо вдосконалення навчальних програм для отримання нових навичок і вмінь, сприяння перепідготовці фахівців у різних галузях, зокрема будівництво та сільське господарство, а також надання можливостей для навчання ветеранам та внутрішньо переміщеним особам. Для забезпечення безперервного навчання реалізується низка заходів: це і будівництво укриттів, і надання доступу до онлайн-платформ, і забезпечення цифровими інструментами, підручниками та шкільними автобусами.
Ремі Дюфло, Тимчасовий повірений у справах Представництва ЄС в Україні:
«Європейський Союз глибоко відданий справі підтримки освіти та молоді, усвідомлюючи, наскільки життєво важливо, щоб наступне покоління мало доступ до навчання та можливість випробовувати свої ідеї на практиці. Однак протягом останніх трьох років українські діти та освітяни переживають лихоліття війни, стикаючись з обстрілами, знеструмленням та величезним психологічним стресом.
Саме тому з початку повномасштабного російського вторгнення ЄС посилив підтримку освіти та молоді в Україні, розширюючи свої зусилля, спрямовані на задоволення нових потреб, спричинених війною. Відтоді Європейський Союз проінвестував понад 200 мільйонів євро в майбутнє України, яке є також і нашим спільним майбутнім, тісно співпрацюючи з міжнародними партнерами для нарощування цих зусиль.
Тут, на Полтавщині, ми побачили користь від такої консолідації зусиль, яка дає відчутні результати, що реально впливають на дітей, освітян, молодь, а також на місцеві громади, в яких вони мешкають».
Учасники відвідали Молодіжний простір, створений за ініціативи відділу з питань реалізації молодіжної політики Департаменту культури, молоді та сім’ї Полтавської міської ради у співпраці з працівниками Центру культури та дозвілля, які брали участь у молодіжному ідеатоні #SOLVE_IT, організованому за підтримки ЄС та ПРООН.
Під час престуру відбувся круглий стіл в Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка». Університет бере участь в проєкті ЄІБ «Вища освіта України» (UHE), який спрямовано на енергоефективну модернізацію будівель. Також цей заклад впроваджує у навчальний процес чотири модулі програми Жана Моне, а його студентам і викладачам доступні програми Еразмус+. Учасники обговорили розвиток освіти та здійснили огляд енергоефективних будівель університету, модернізованих в межах проєкту UHE.
Також гості та журналісти зустрілися з колективом двічі релокованого Луганського національного університету імені Тараса Шевченка – це один з 9 переміщених університетів, що отримали допомогу Євросоюзу.
В Абазівській загальноосвітній середній школі журналісти зустрілися з учителями, які беруть участь в програмі eTwinning, та місцевими школярами. Програма eTwinning, започаткована Європейською Комісією у 2005 році як майданчик для спільноти освітян та розвитку співпраці у професійній сфері, сьогодні об’єднує педагогів із 46 країн Європи та світу. У червні 2022 року почала діяти об’єднана Європейська платформа шкільної освіти (ESEP), що відкриває широкі можливості для міжнародної співпраці та професійного розвитку, зокрема через реалізацію спільних проєктів, участь у національних і європейських заходах з професійного розвитку, отримання національних та європейських відзнак якості, участь у міжнародних і національних конференціях тощо.
Згодом журналісти та інші учасники престуру мали нагоду відвідати м. Решетилівка, де оглянули спортивний комплекс «Колос» для дітей та молоді з інвалідністю, що готує спортсменів для національних збірних команд України з паралімпійських та дефлімпійських видів спорту. Модернізований «Колос» – це результат ініціативи та співпраці Європейського Союзу, Європейського інвестиційного банку, Програми розвитку ООН (ПРООН) у партнерстві з Міністерством розвитку громад та інфраструктури України, Міністерством фінансів України, Полтавською обласною державною адміністрацією та Полтавською обласною радою.
У Решетилівському професійному аграрному ліцеї ім. І.Г. Боровенського, який отримав обладнання та техніку за підтримки ЄС в межах програми EU4Skills, журналісти поспілкувалися з викладачами та учнями, відвідали модернізовані класи та технічний парк. Завдяки допомозі програми ЄС було покращено підготовку за спеціальностями «Майстер з експлуатації, ремонту та обслуговування сільськогосподарської техніки», «Слюсар з ремонту автомобільного транспорту» та «Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та обладнання».
Загалом учасники змогли наочно ознайомитися з конкретними результатами системної підтримки української освіти та молоді з боку Європейського Союзу під час війни на прикладі міста Полтава та області. Вони відзначили сталість проєктів ЄС, започаткованих ще до повномасштабного вторгнення, їх вдале масштабування, попри виклики воєнного часу, а також дедалі більші можливості, що створюються завдяки послідовній комплексній допомозі ЄС. Посилюючи підтримку закладів освіти та молоді, Європейський Союз орієнтується на майбутнє, допомагаючи Україні задовольняти нагальні потреби воєнного часу, зберігати людський капітал і готуватися до європейської інтеграції й активної відбудови країни в післявоєнний період.
Електронну версію медіакіта можна завантажити за посиланням.
Всеукраїнська комунікаційна кампанія «Разом навчаємося і зростаємо» стартувала 27 вересня 2024 року й триватиме до лютого 2025 року. Вона охоплює всі регіони України (крім тимчасово окупованих територій), де відбуваються численні інформаційно-просвітницькі заходи, експертні дискусії, зустрічі з представниками та бенефіціарами програм і проєктів ЄС та престури.
Інформаційні партнери кампанії: канали 1+1, ICTV, Еспресо, видання «Українська правда. Життя».
Щоб дізнатися більше про заходи в межах всеукраїнської комунікаційної кампанії «Разом навчаємося і зростаємо», слідкуйте за сайтом eu4ukraine.eu та за сторінками Представництва ЄС в Україні у Facebook, Instagram та Twitter/X.
Контактна особа:
Тетяна Вороніна, медіаекспертка, Проєкт ЄС «Українцям про Європейський Союз» (CEU4U), що впроваджується Ecorys, tvoronina9@gmail.com, +38 067 501 11 83
Новини, Пресрелізи
-
Сім ключових пунктів пропуску в Україні обладнано системами безперебійного живлення завдяки проєкту ЄС
-
Для нарощення обсягів вантажних перевезень Укрзалізниця за підтримки ЄС відкрила оновлений пункт прикордонного контролю поїздів на кордоні з Польщею
-
Комісія виплачує Україні перші 3 мільярди євро як частину кредиту від Групи семи, який погашатиметься з доходів від знерухомлених російських активів
-
ЄС оголосив про пакет гуманітарної допомоги Україні на суму 148 мільйонів євро
-
У Макарові на Київщині розпочали відбудову дитсадка, який зруйнувала Россия
-
ЄІБ надав 4,7 млн євро для покращення управління відходами на Грибовицькому сміттєзвалищі