Загальноосвітню школу №15 у Мелітополі Запорізької області збудували ще 1974 року, відтоді протягом десятиліть її капітально не ремонтували. Аж до 2020-го, коли заклад обрали одним із об’єктів для модернізації в межах Надзвичайної кредитної програми для відновлення України, що фінансується Європейським інвестиційним банком (ЄІБ).
«Школа справді зазнала грандіозних змін. Було створено сучасні умови для навчання, що сприяє розкриттю потенціалу учнів та мотивує їх до нових відкриттів і звершень, — каже про результат модернізації вчитель інформатики Віктор Гостіщев. – У вчителів з’явилася можливість впроваджувати нові форми і методи навчання. Все це сприяє відродженню та сталому розвитку нашого регіону».
Перелік змін здатен вразити не лише школярів та вчителів, а й цілком сторонніх людей.
Класи стали сучасними та технічно оснащеними, в них мобільні парти, стільці та інтерактивні дошки. Вражають лінгофонні кабінети, у яких учні можуть чути носіїв мови, записувати власне мовлення. У кабінеті фізики парти підключено до джерел струму, що полегшує проведення лабораторних робіт. У кабінеті хімії є демонстраційний стіл для проведення експериментів, там використовують інтерактивні технології.
Заняття фізкультурою тепер проходять у сучасній спортивній залі з вентиляцією та необхідним інвентарем. Тренуватися можна і просто неба — у дворі школи є майданчики для канатного воркауту, гри у футбол та волейбол, тренажерний комплекс та бігові доріжки.
Удвічі збільшено кількість місць в оновленій актовій залі, також створено сучасний простір для художньо-естетичного виховання. Яскравим дизайном приваблює шкільна їдальня на 160 місць. Тут повністю оновили харчоблок, оснастивши його сучасним технологічним обладнанням.
По всій школі провели термомодернізацію та заміну інженерних мереж.
Загальний кошторис робіт з оновлення закладу склав 67,6 млн. гривень. З них 56,4 млн. – кошти Європейського інвестиційного банку, решта з місцевого бюджету.
Загальноосвітня школа №15 стала одним із 246 об’єктів , модернізованих протягом 2015-2021 років у межах Надзвичайної кредитної програми для відновлення України. Її спрямовано на ключові заклади муніципальної та соціальної інфраструктури – лікарні, школи, дитсадки, адміністративні та громадські будівлі – у Донецькій, Луганській, а також Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській, Київській, Полтавській та Херсонській областях.
«У таке приміщення приємно приходити і проводити час за читанням або ж просто скористатися інтернетом, – говорить Володимир Новіков з Маріуполя про ремонт Центральної бібліотеки ім. Короленка. Він часто відвідує її разом із внучкою Амалією. — Як би швидко не розвивався світ технологій, жива книга ніколи не вийде з моди. У бібліотеках молодому поколінню прищеплюється любов до читання. Людям похилого віку приємно прийти і почитати свіжу пресу, або взяти улюблену книжку й провести з нею вечір».
«На сьогодні маємо повністю оновлений заклад з енергоефективним технологічним обладнанням, креативним фасадом, комфортним сучасним освітнім середовищем, який забезпечує необхідні умови для розвитку дітей, – ділиться враженнями Наталя Зуйченко, вихователька дитячого садка «Сонечко» у Гуляйполі Запорізької області. – Також будівлю садочка пристосовано для потреб осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення».
Загалом, завдяки Програмі з відновлення понад 7,53 млн. громадян уже отримали доступ до якісної інфраструктури. Програма стала реальним внеском Європейського Союзу та Європейського інвестиційного банку у поліпшення умов життя у дев’яти областях з акцентом на тих, що найбільше постраждали від конфлікту на сході України.
«Це спільне досягнення, – наголошує Жан-Ерік де Загон, голова Представництва ЄІБ в Україні. – Воно стало можливим завдяки тісній співпраці між Міністерством розвитку громад та територій України, Міністерством фінансів, головами облдержадміністрацій та міськими головами, Представництвом ЄС в Україні. У результаті мільйони людей мають кращі умови життя – а це справжні зміни та успіх».
Джерела
Історії
-
Фундамент майбутнього: надання нових домівок українцям, які стали жертвами війни
-
1000 днів повномасштабної війни Росії проти України: 5 фактів, які варто знати
-
Розмінування замість банківської справи: виклик стереотипам
-
Турбота поруч: як підтримка ЄС робить медичну допомогу доступнішою у віддалених селах України
-
У Києві відбувся Шостий Міжнародний Ярмарок Грантів у Сфері Культури
-
Настав час кинути виклик ґендерним стереотипам у країнах Східного партнерства