Skip to main content

Обладнання Атон Сервіс очищає повітря заради майбутнього

04/07/2023

«Чисте майбутнє в чистому сьогоденні.» Під таким девізом з 2004 року працює українська компанія Атон Сервіс. Фірма має понад 40 співробітників і спеціалізується на розробці й виготовленні фільтруючого обладнання та систем аспірації для різних галузей промисловості: метало, деревообробної, аграрної, легкої, хімічної та інших. Продукція Атон Сервіс призначена для очищення забрудненого повітря від пилу та газів, що утворюються під час роботи різного устаткування на виробництві.

За 19 років роботи Атон Сервіс набув чималого досвіду у сфері та став лідером українського ринку. Проте, навіть для потужних та сталих компаній пандемія коронавірусу, а потім ще й повномасштабна війна стали важкими випробуванням.

Виклики війни

«Повномасштабна війна болісно вдарила по малому і середньому бізнесу в Україні, тому важко порівнювати результати роботи у 2022 році з аналогічним періодом 2021 року. Адже замість промислових стартапів, які могли б принести нові замовлення, українська економіка отримала фізичну руйнацію потужностей, релокацію виробництва та закриття бізнесів по всій країні. Тому там, де могло б бути позитивне зростання, ми отримали падіння. Після нашої релокації на підприємстві залишилися працювати менше ніж 40 співробітників. Зараз нестача кадрів складає 10-15 фахівців. Особливість нашого бізнесу в тому, що з кожним потенційним клієнтом ми ведемо переговори в середньому до пів року, перш ніж вперше продамо йому обладнання», – резюмує Едуард Лебедев, власник і директор ТОВ «Атон Сервіс».

Атон Сервіс зміг в стислий термін перевезти власне високотехнологічне виробництво з Київщини до Закарпаття, зберегти основний кваліфікований персонал. Релокація стала для компанії вирішенням безпекових питань, але постали нові виклики – відновлення виробництва та пов’язаних із цим комплексних питань. Передусім, з організацією логістики постачання та збуту продукції. Натомість з’явилися нові можливості. Завдяки географічній близькості до кордону з європейськими країнами відкрилися потенційно нові ринки збуту. Зручніше стало отримувати обладнання із-за кордону. Адже всі комплектуючі Атон Сервіс замовляє в Європі.

В умовах падіння попиту на продукцію на українському ринку перед компанією постало питання активізації збуту на зовнішні ринки. Попри певні сприятливі умови – як-то скорочення логістичного плеча через релокацію, – традиційні маркетингові заходи в тих умовах не завжди спрацьовували. Якщо до війни головним інструментом продажів обладнання були профільні промислові виставки, то з війною й обмеженнями щодо виїзду працівників за кордон – постала потреба шукати інші шляхи.

Консультації в межах EU4Business

Щоб подолати ці виклики, Атон Сервіс звернувся за допомогою до програми міжнародної співпраці EU4Business. Для виявлення проблеми під координацією бізнес-консультанта працювали усією командою – збиралися широким колом фахівців компанії, аби сформувати перелік проблематики й опрацювати варіанти вирішення. Разом відвідували платформу сприяння зовнішній торгівлі Німеччини iXPOS, сайт німецької індустрії виставок AUMA, інших європейських інформаційних ресурсів, завдяки яким деякі нагальні питання отримали конкретні відповіді.

У підсумку Атон Сервіс отримав:

  • SWOT-аналіз компанії.
  • Аналітику щодо пріоритетності ринків збуту.
  • Пропозиції щодо джерел інформації для пошуку потенційних партнерів.
  • Пропозиції щодо алгоритму роботи з базами даними потенційних клієнтів.
  • Шаблони листів персональних менеджерів для листування з потенційними іноземними клієнтами, організаторами та учасниками виставок.
  • Пропозиції щодо заочної участі компанії у закордонних виставках.
  • Пропозиції щодо розділу на сайті, який стосується політики конфіденційності, та кукі-технології для збору статистики відвідувань.

Ще під час надання консультацій почалося відновлення повноцінної діяльності підприємства, компанія була забезпечена замовленнями на найближчі 3 місяці.

«Ми постійно аналізуємо бізнес-ефективність нашої компанії, зокрема й за допомогою зовнішніх бізнес-консультантів. Досвід та знання фахівців нашої команди дозволяють в разі потреби широко диверсифікувати нашу діяльність. Проте, ми намагаємося свідомо уникати цього і прямуємо до надання клієнтам рішень найвищого рівня саме в тому вузькому сегменті ринку, де ми працюємо. Багаторічний успіх нашої компанії в Україні підтверджує: ми перебуваємо на правильному шляху. Сподіваюся, що незабаром і західні споживачі переконаються у високій якості продукції та послуг Атон Сервіс, – говорить пан Лебедев. – Разом з тим, нам справді стали у пригоді розроблені в межах допомоги EU4Business шаблони листів до потенційних замовників та партнерів. Ймовірно, що без них рівень продажів був би нижчим. Ми дякуємо платникам податків з Європейського Союзу та Німеччини за підтримку українських підприємців у скрутні часи, зокрема й шляхом фінансування таких просвітницьких програм як EU4Business. Для нас як компанії, яка впевнено хоче зберегти позиції в сегменті середнього бізнесу, у майбутньому були б цікавими більш глибинні консультації. Тому ми відстежуватимемо грантові конкурси та використовуватимемо усі доступні можливості».

Довідкова інформація:

36 МСП (малих і середніх підприємств) отримали глибинні 10-денні бізнес-консультації в межах програми міжнародної співпраці «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП». Вартість послуги для однієї компанії склала до 100’000 грн (еквівалент 3’200 євро), з яких 10% оплачувалися самою компанією та 90% покривалися коштами Європейського Союзу та Уряду Німеччини. Стратегічним виконавцем Програми виступила німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, а безпосереднім виконавцем консультацій стала міжнародна консалтингова компанія Civitta.

EU4Business – ініціатива Європейського Союзу, яка допомагає малим і середнім підприємствам у країнах Східного партнерства. Детальніше: www.eu4business.org.ua

Зміст публікації є виключною відповідальністю GIZ і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу та уряду Німеччини.