Skip to main content

Повернення до нормального життя в Україні, яка страждає від війни

24/10/2023

«Рік я почувалася бездомною. Я дуже вдячна цим людям за те, що вони відремонтували мені дах і вікна», – каже Оксана, жителька села Обуховичі на півночі України.

У березні 2022 року, на її подвір’ї стояли російські війська. Коли вони відступали з області, дім Оксани спалили вщент. Коли ми відвідали її цієї весни, вона жила в невеликому садовому будиночку, відремонтованому за кошти гуманітарної допомоги ЄС в той час, як вона намагалася налагодити своє життя після подій минулого року.

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну спровокувало найбільшу гуманітарну кризу в Європі з часів Другої світової війни.

Мільйони людей були змушені покинути свої домівки та шукати притулку, цивільна інфраструктура зазнала масованих ракетних та артилерійських обстрілів, тисячі українців втратили доступ до якісної медичної допомоги та основних соціальних послуг.

Київська та Чернігівська області на півночі України постраждали від запеклих бойових дій у березні 2022 року. Сьогодні місцеві жителі намагаються жити далі та повернути своєму життю відчуття нормальності. Завдяки фінансовій підтримці ЄС міжнародні гуманітарні партнери, такі як чеська неурядова організація «People in Need», підтримують їх на цьому шляху.

«People in Need» ремонтує житло, надає продукти харчування та медичне забезпечення, пряму грошову допомогу, відновлює бомбосховища у школах і дитячих садках та надає іншу підтримку.

Автор: Іванна Бедей, асистентка з питань інформації та комунікацій в Україні, Генеральний директорат ЄС з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги.
Дата публікації: 24.10.2023