Skip to main content

Українські килимки завойовують європейських клієнтів завдяки підтримці EU4Digital та МТЦ

15/08/2023

Ваш килимок викликає радість? Українське підприємство ПрАТ «Дубенський завод гумово-технічних виробів» (ДЗГТВ) – один з найбільших виробників сертифікованих гумотехнічних виробів у Європі. Його суб-бренд Artimat продає кольорові та персоналізовані килимки, які стають все більш популярними на європейських ринках. Послуги Консультаційного центруEU4Digital з питань електронної комерції, які надаються в межах співпраці з Міжнародним торговим центром (МТЦ), суттєво допомогли Artimat набути ще більшої популярності та отримати доступ до ширшої клієнтської бази. 

Валерія Харенко, менеджер з експортних продажів ПрАТ «Дубенський завод гумово-технічних виробів», представляла Artimat під час роботи з Консультаційним центром з питань електронної комерції. Вона вважає, що підтримка EU4Digital дозволила компанії краще зрозуміти європейські цифрові торгові майданчики та принципи роботи платформ, а також скоротити час, необхідний для початку ефективних продажів.

Іншим компаніям, яким потрібна підтримка такого типу, ми однозначно рекомендуємо взяти участь у програмі Консультаційного центру з питань електронної комерції. Це заощадить вам багато часу та сил!

Валерія Харенко, менеджер з експортних продажів ПрАТ «Дубенський завод гумово-технічних виробів», Україна

Як все починалося

Зараз на ДЗГТВ працює близько 220 працівників. Підприємство базується в м. Дубно Рівненської області, що на заході України, і працює з 1969 року. Починаючи з простих гумових килимків, лінійка продуктів тепер включає кольорові та стільникові килимки, автомобільні килимки, покриття для підлоги та гумові трубки, які використовуються для гарячої води, кисню, дизельного та іншого палива в промисловому виробництві та на автозаправних станціях. Компанія також виробляє засоби організації дорожнього руху, такі як бампери та лежачі поліцейські.

У 2020 році начальник відділу продажів ПрАТ «Дубенський завод гумово-технічних виробів» Максим Ворошко представив суб-бренд Artimat. Під цією торговою маркою підприємство почало продавати різнокольорові килимки, а потім розширило лінійку продуктів килимками для кухні та ванної кімнати. Відмова від традиційних темних простих килимків і додавання привабливих і індивідуальних дизайнів зробили їх набагато привабливішими. Мета полягає в тому, щоб показати людям, що навіть килимок не повинен бути нудним, але може приносити радість, оскільки це перше, що ви бачите, як заходите додому. Килимки можуть бути персоналізовані, отже вони можуть містити написи, такі як «ласкаво просимо»«дім», або унікальні тексти іноземними мовами, що робить продукти більш привабливими в різних країнах.

З початком війни компанія відчула значне падіння попиту в Україні, але виробництво не зупинялося ні на день. Замість цього вона зосередилася на отриманні контрактів від компаній ЄС і почала продавати фінській мережі, що працює за принципом «зроби сам» K-RAUTA. Компанія значно розвинулася на ринку «бізнес-споживач»: тепер вона пропонує продукцію на найбільших українських торгових майданчиках і завдяки цьому та експорту повернулася до довоєнного рівня продажів.

Навіщо долучатися до електронної комерції? 

До проходження навчання в Консультаційному центрі EU4Digital з питань електронної комерції ПрАТ «Дубенський завод гумово-технічних виробів» працював лише на найбільших українських маркетплейсах, зокрема Rozetka та Prom.UA. Незважаючи на експорт до країн ЄС, компанія все ще відчувала потребу в прямому спілкуванні з клієнтами за кордоном.

Електронна комерція дозволяє компаніям диверсифікувати своїх клієнтів і їхнє географічне розташування, мати пряме спілкування з клієнтами та отримувати їхні відгуки, що є неоціненним для вдосконалення продуктів і операцій. Електронна комерція також забезпечує вищу маржу продажів, особливо на ринках ЄС.

Artimat розпочав операції електронної комерції на Allegro та хотів відкрити магазини на Amazon, Etsy та eBay. Але досвіду продажу там не було, каже Валерія. «Ми не знали, з чого почати, до якої країни ми повинні прагнути в першу чергу, як вибрати цю країну, які загальні підводні камені тощо».

Як проходили консультації з електронної комерції 

Валерія відвідала декілька сесій у Консультаційному центрі EU4Digital з питань електронної комерції: майже 8 годин лекцій разом з іншими компаніями з України, а також Молдови, Грузії, Азербайджану та Вірменії, а також три індивідуальні консультації з тренерами.

Отримати індивідуальні консультації з тренерами з питань електронної комерції було великою перевагою. У вас є повна година, присвячена лише вам і вашій компанії, де ви можете поставити скільки завгодно запитань.

Валерія Харенко, менеджер з експортних продажів ПрАТ «Дубенський завод гумово-технічних виробів», Україна

За словами Валерії, найціннішою інформацією для її компанії, яку вона дізналася у Консультаційному центрі з питань електронної комерції, були:

  • З якої країни краще починати продажі та як її вибрати;
  • Як ефективно спілкуватися з клієнтами протягом життєвого циклу продажів;
  • Як уникнути блокування облікового запису та що робити, якщо це станеться;
  • Як адаптувати свій магазин до кожної країни і чому це важливо;
  • Як керувати списками товарів;
  • Яка специфіка кожної платформи;
  • Які вимоги ринку ЄС.

«Я б сказала, що найціннішим аспектом цих курсів є добре структурована інформація», — розмірковує Валерія. Інформація, яка може знадобитися компанії та має відношення до її бізнесу, зазвичай розкидана в Інтернеті, тому її важко знайти. «Тренери Консультаційного центру з питань електронної комерції залишили нам свої презентації, тож ми завжди можемо повернутися до них у разі потреби».

«Якби я не відвідувала цей курс, я б не знала, як створити стратегію виходу на ринки ЄС», – каже Валерія. «Тепер я розумію, що найкращою країною для старту Artimat є Німеччина з Amazon і Etsy».

Для будь-яких інших компаній, які мають намір скористатися консультаціями з електронної комерції, Валерія має наступні поради:

  • Робіть якомога більше нотаток. Згодом вам доведеться переглянути матеріал, а пошук тієї самої інформації в Інтернеті буде складним і займе більше часу.
  • Беріть індивідуальні консультації! Тренери працюватимуть з вами, щоб допомогти вам краще зрозуміти матеріал і, найголовніше, допомогти розробити вашу стратегію.
  • Зареєструйте свій магазин на ринку під час проходження курсу й не відкладайте це на потім. Таким чином ви можете отримати негайну допомогу від досвідчених тренерів, якщо виникнуть запитання.

Майбутні перспективи для Artimat

На думку Валерії, без підтримки Програми EU4Digital, яку отримав Artimat, вихід на європейські торгові майданчики та реєстрація бренду на ринках ЄС були б повільнішими та хаотичнішими.

Зараз Artimat прагне працювати з більшою кількістю мереж магазинів «зроби сам» в ЄС, отримувати до 5% доходу від іноземних платформ електронної комерції та продовжувати розвиватися в цій сфері.

Нова можливість – подавайте заявки!

Artimat стала однією з п’яти українських компаній, яка взяла участь у програмі Консультаційного центру EU4Digital з питань електронної комерції за рахунок фінансування МТЦ за підтримки уряду Японії.

Зараз ця співпраця розширюється, щоб ще 11 українських малих і середніх підприємств (МСП) могли отримати доступ до нового циклу діяльності Консультаційного центру з питань електронної комерції.

Якщо ваша компанія відповідає вимогам і хоче скористатися цією особливою можливістю, будь ласка, подайте заявку! Заявки приймаються до 31 липня 2023 року 16:00 (за брюссельським часом).

Додаткова інформація

Дізнайтеся більше про Консультаційний центр з питань електронної комерції EU4Digital та діяльність у галузі електронної торгівлі.