Руслана — 19-річна медсестра, яка працює у клініці в Житомирській області України. Вона регулярно відвідує родини з маленькими дітьми у віддалених селах біля кордону з Білоруссю.
«Деякі з моїх пацієнтів живуть за 30–40 кілометрів від клініки», — каже Руслана. «Дороги часто у жахливому стані, і дістатися до них можна тільки транспортом».
Руслана — одна з 500 українських лікарів і медсестер, які пройшли спеціальну підготовку завдяки підтримці Європейського Союзу та UNICEF. Навчання проводилося для 500 медичних працівників із 200 закладів у 11 регіонах України, допомагаючи їм поглибити знання в галузях імунізації, грудного вигодовування, харчування, санітарії, гігієни, позитивного батьківства та виявлення ризиків у розвитку дітей. Завдяки цій підготовці фахівці змогли покращити свої навички для надання необхідної медичної допомоги молодим українським родинам, які часто не мають доступу до лікарень чи інших медичних установ.
Наразі Руслана опікується 60 дітьми віком до трьох років, відвідуючи їх майже щодня. В умовах триваючого російського вторгнення домашні візити є безпечнішими та комфортнішими для дітей, зводячи стрес до мінімуму. Крім того, це дозволяє Руслані оцінити поведінку дитини, умови її проживання та потенційні соціальні ризики.
Нещодавно Руслана взяла участь у спеціальному навчанні, організованому в рамках Програми домашніх візитів UNICEF за підтримки ЄС. Це навчання допоможе підвищити якість її роботи, покращуючи здоров’я та безпеку молодих родин у складних умовах.
На цьому тренінгу Руслана та її колеги дізналися, як захищати дітей від захворювань, що можна попередити вакцинацією, контролювати їхній стан здоров’я та розвиток, вирішувати проблеми батьківства та сприяти позитивній взаємодії через гру.
«Під час навчання я більше дізналася про грудне вигодовування, вакцинацію, спілкування з батьками та моніторинг розвитку дитини», — розповідає Руслана. «Ми багато практикувалися».
Соломія, якій три місяці, є однією з пацієнток Руслани. Сьогодні Руслана прийшла до неї додому, щоб записати температуру, зріст і вагу. Вона також готова надати поради батькам Соломії щодо грудного вигодовування, вакцинації, загального догляду за дитиною та за потреби рекомендувати спеціалізованих лікарів.
© UNICEF, 2024
«Зі старшими дітьми нам доводилося їхати до лікаря, а тепер медсестра приходить до нас додому, і це дуже зручно», — каже Юлія, мама Соломії.
Домашні візити, подібні до тих, що проводить Руслана, є критично важливими для дітей у віддалених селах. Завдяки таким фахівцям, як Руслана, та підготовці, яку вони отримують за підтримки ЄС, ці діти мають постійний доступ до медичної допомоги, а їхні батьки — до професійної підтримки, і все це в комфорті та безпеці їхнього дому.
Матеріал підготувлено UNICEF Ukraine
Історії
-
«Співробітники ФСБ у Херсоні полювали на мене під час окупації»
-
Фундамент майбутнього: надання нових домівок українцям, які стали жертвами війни
-
1000 днів повномасштабної війни Росії проти України: 5 фактів, які варто знати
-
Розмінування замість банківської справи: виклик стереотипам
-
У Києві відбувся Шостий Міжнародний Ярмарок Грантів у Сфері Культури
-
Настав час кинути виклик ґендерним стереотипам у країнах Східного партнерства