Життя 33-річного Андрія Гдовського, власника бізнесу «Супер Йогурт», кардинально змінилося від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Місто Миколаїв, де розташоване виробництво компанії, з першого дня зазнало обстрілів, внаслідок чого занепало. Завдяки допомозі програми EU4Youth «Зміцнення позицій зацікавлених сторін із країн Східного партнерства задля вирішення питань працевлаштування молоді та пошуку кращих робочих місць», що фінансується ЄС, бізнес Андрія відновився і чоловік зміг продовжити виконання своєї місії.
Коли почалася війна, Андрій запустив важливу ініціативу підтримки місцевого населення під назвою «Гуманітарний йогурт». Частину прибутку від свого бізнесу підприємець віддавав на моральну підтримку містян. Як тільки новина поширилася в соціальних мережах, багато людей долучилися до цієї ініціативи та зробили пожертви.
Раніше йогурт продавали в Херсоні та Одесі, але після 24 лютого 2022 року його продажі перемістилися до Миколаєва та Одеси.
Андрій провів декілька акцій із розповсюдження йогурту, але з часом ресурси вичерпалися і їх, на жаль, довелося зупинити. Тим не менш, Андрій вирішив не опускати рук і зайнявся пошуком додаткових коштів для відновлення бізнесу. Так він натрапив на можливість отримання гранту в рамках третьої фази проєкту EU4Youth «Молодіжне працевлаштування та підприємництво – підтримка внутрішньо переміщених осіб і молодих підприємців», який реалізує благодійний фонд «СпівДія». Кошти допомогли Андрієві придбати матеріали для виробництва йогурту, а саме пляшки для контейнерів і закваску для напою.
Все почалося з повідомлення у Вайбері
Першими споживачами йогурту стали контакти в телефоні Андрія. Бізнес почався із групи у Вайбері й повідомлення Андрія про виробництво йогурту на продаж. Згодом це переросло у щось значно більше. Він пояснює, що основна ідея йогурту полягає в натуральності, а його смак постійно змінюється залежно від місцевих і сезонних продуктів. Якщо сировина дорожчає, Андрій піднімає вартість йогурту. Він не хоче шкодити якості продукту заради грошової вигоди, а клієнти це розуміють і продовжують купувати «Супер Йогурт». Андрій розповідає: «Якість продукту є найважливішим аспектом моєї роботи… мій досвід шеф-кухаря дуже допоміг у цьому бізнесі».
Пристрасть до роботи – запорука успішного бізнесу
Андрій вважає, що для створення хорошої компанії потрібно наймати найкращих спеціалістів: «Якщо люди люблять те, що роблять, то все вийде чудово як для команди, так і для продукту». Андрій дуже дбає про мікроклімат підприємства. Він переконаний, що людина не повинна йти на роботу лише заради грошей, а має вважати свою роботу значущою.
Працювати разом – чудово
Зараз на підприємстві «Супер Йогурт» працює лише Андрій і його колега. Підприємець каже, що якби у бізнесу було більше коштів, він найняв би водія і ще одну людину для виробництва. «Здається, що все легко та смачно, – пояснює він, – але насправді виробництво йогурта передбачає важкі молочні бідони та серйозну роботу з технологією». Він працює над рекламою, а також займається сировиною, виробництвом і логістикою. Це досить складний виклик, але Андрій не хоче зупинятися, бо любить цю справу. «Бути поруч із моїм співробітником і працювати пліч-о-пліч – це неймовірно», – посміхається Андрій.
Андрій планує перенести свій бізнес до Одеси найближчим часом, якщо вистачить коштів. Наразі чоловік щотижня возить туди йогурт, а грантові кошти допомагають покрити витрати на пальне. Андрій вважає, що потрібно трохи більше часу та зусиль, щоб розкрити повний потенціал «Супер Йогурту».
Команда фонду «СпівДія» відзначила «Супер Йогурт» за сміливість, адже попри постійні обстріли міста вони все одно продовжують виготовляти свій продукт. У таких містах, як Миколаїв, є проблеми не лише з безпекою, а й із комунальними підприємствами, зв’язком тощо. Той факт, що Андрій та його колега продовжують виробляти в таких умовах продукт, який швидко псується, надихає і, безперечно, заслуговує на увагу й допомогу.
Третя фаза проєкту EU4Youth «Молодіжна зайнятість та підприємництво – підтримка внутрішньо переміщених осіб і молодих підприємців», реалізується благодійним фондом «СпівДія» і фінансується ЄС. Фаза була запущена за допомогою перерозподіленої підтримки для реагування на потреби України в межах програми EU4Youth. Цей проєкт із бюджетом у понад 307 тис. євро охоплює 10 областей, зокрема Тернопільську, Хмельницьку, Одеську, Черкаську, Львівську й Чернівецьку. В межах проєкту був створений чат-бот для бізнес-співпраці та сайт для підприємців, а також були надані профорієнтаційні послуги для 577 осіб із різних областей України.
Наразі відібрано 30 осіб, які отримають фінансову підтримку для відновлення бізнесу. Один із них – Андрій і його «Супер Йогурт».
Історії
-
«Зроблено в…»: виробник шкарпеток із Житомира вийшов на нові ринки за підтримки ЄС
-
Стрибок у майбутнє: Як український виробник вуличного обладнання знайшов закордонних партнерів за підтримки EU4Business
-
Дизайнерські стінові 3D-панелі від рівненського бренду VENKO підкорюють європейські ринки за підтримки ЄС
-
«Співробітники ФСБ у Херсоні полювали на мене під час окупації»
-
Фундамент майбутнього: надання нових домівок українцям, які стали жертвами війни
-
1000 днів повномасштабної війни Росії проти України: 5 фактів, які варто знати