Весілля – день, важливий для багатьох жінок, і в цей день хочеться виглядати дійсно по особливому. Має значення кожна деталь образу: зачіска, макіяж, прикраси… Та найголовніше – сукня. Вона має бути гарною, зручною, пасувати конкретній дівчині та бути витриманою в загальній стилістиці весілля.
Світлана Коротун за майже десять років у весільному бізнесі смаки та вподобання наречених вивчила чудово. Донедавна вона була власницею великого швацького підприємства в місті Краматорськ Донецької області. Воно, серед іншого, спеціалізувалося на пошитті вечірніх та весільних суконь за індивідуальними замовленнями.
Від спецодягу до весільних суконь
Швацьке підприємство пані Світлана заснувала ще в 2001 році. Спочатку займалися дизайном та пошиттям спецодягу. Зокрема, співпрацювали із закладами громадського харчування в Донецьку: конструювали форму для офіціантів та кухарів, відшивали текстиль для внутрішнього оздоблення ресторанів.
«Ми використовували виключно сертифіковані тканини з підвищеним рівнем зносостійкості, водночас надавали послуги за помірними цінами, – розповідає підприємиця. – Тому наша продукція користувалася великим попитом у регіоні. Досить швидко ми стали співпрацювати з великою кількістю бізнесів зі сходу України».
Втім, у 2014-му, після вторгнення Росії на Донбас, основні клієнти цеху Світлани Коротун опинилися на тимчасово неконтрольованих урядом України територіях.
«Хоч як тяжко було в 2014-му, думки про закриття виробництва не виникало. Шукали шляхи зберегти підприємство та колектив через нові ринки збуту і розвиток пошиття іншої продукції», – розповідає пані Світлана.
Тоді й з’явився новий напрямок діяльності компанії – пошиття весільного і святкового одягу під брендом «Dress center». Замовлення збирали весільні салони, з якими краматорське ательє уклало угоди.
«Відбувається це так. Якщо у весільному салоні дівчина не може знайти собі сукню через нестандартну фігуру, то вона робить замовлення. Складається технічне завдання з мірками, фото, технічним малюнком, і ми шиємо сукню для конкретної людини», – пояснює власниця підприємства.
На місяць ательє відшивало в середньому близько 20 суконь. Бувало й більше, все залежало від складності замовлення. В такого виробництва дрібними серіями є переваги перед великими підприємствами. Наприклад, більша гнучкість, мобільність: за потреби можна швидко перемкнутися на іншу продукцію. Водночас, зауважує пані Світлана, в невеликих цехах, таких як Dress center, нема операційного розподілу збірки виробу, тобто сукня – кропітка робота однієї майстрині. Тому такий одяг завжди дорожчий за масове виробництво.
Створення бренду жіночого одягу
Аби збільшити продуктивність роботи, модернізувати підприємство та покращити якість суконь, Світлана Коротун подала заявку на грант від EU4Business в межах програми з підтримки підприємців Сходу України, що реалізує Програма розвитку ООН в Україні (ПРООН). На отримані гроші придбали програмне забезпечення для конструювання одягу і додаткове швейне обладнання. Це дало можливість організувати виробництво не тільки весільних суконь, а й жіночого одягу на кожен день.
«Завдяки участі в програмі нам вдалося виготовляти продукцію високої якості певних обсягів у необхідні терміни за конкурентними цінами. Ми почали співпрацювати з українськими мережами масмаркету. Також розробили широкий асортимент жіночих суконь та брюк на жінок різної комплекції. Наші вироби мають гарну посадку на фігурі та зручні у використані», – розповідає пані Світлана.
Після початку повномасштабної війни Росії проти України Світлані Коротун довелося закрити своє виробництво в Краматорську та виїхати з міста. Воно опинилося на лінії фронту і зараз постійно обстрілюється російськими снарядами. В березні вони з родиною переїхали в Дніпро і, за деякий час, перевезли туди швейне обладнання.
Зараз Світлана будує свій бізнес разом із дочкою Аріною. Дівчина в липні цього року в складі групи молодих українських дизайнерів брала участь у тижні моди в Туріні. Там демонструвала колекцію жіночого одягу у стилі мілітарі. Аріна та Світлана працюють над власним брендом «Forma Center». Створюють капсулу жіночого одягу для впевнених у собі та в нашій перемозі жінок.
Історії
-
Фундамент майбутнього: надання нових домівок українцям, які стали жертвами війни
-
1000 днів повномасштабної війни Росії проти України: 5 фактів, які варто знати
-
Розмінування замість банківської справи: виклик стереотипам
-
Турбота поруч: як підтримка ЄС робить медичну допомогу доступнішою у віддалених селах України
-
У Києві відбувся Шостий Міжнародний Ярмарок Грантів у Сфері Культури
-
Настав час кинути виклик ґендерним стереотипам у країнах Східного партнерства