Skip to main content

«Ми не втомилися»: як проєкт ЄС допомагає людям, які постраждали від військових дій

02/09/2022

«Ми не втомилися» — це не просто назва проєкту Харківського Благодійного фонду «Сестра милосердя», а гасло, з яким команда організації працює вже багато років.

Ще з 2014 року фонд надає допомогу людям, які постраждали від військових дій — військовим та їхнім родинам, а також родинам загиблих та зниклих безвісти.

Коли розпочалася повномасштабна війна 24 лютого, діяльність фонду посилилася, адже тепер щоденно велика кількість цивільного населення потерпає від військової агресії.

«Тепер у Харкові є серйозна проблема — постійні обстріли, тому є і військові поранені, і містяни, є і діти поранені, — каже президентка благодійного фонду «Сестра милосердя» Ярина Чаговець. — Поранених стало більше, ніж було».

Сьогодні для Фонду — це найбільший виклик!

Складнощів додалось через тимчасову відсутність палива на заправках, значне збільшення його вартості, а також через погіршення стану доріг збільшилась кількість поломок автотранспортних засобів.

Сьогодні команда Фонду продовжує допомагати:

  • військовому шпиталю та лікарням, які приймають постраждалих у Харкові та області;
  • родичам, які розшукують та відвідують потерпілих або забирають померлих;
  • заново створеним польовим відділенням шпиталю в різних куточках Харківської, Луганської, Донецької та Полтавської областей тощо.

Окрім ліків, Фонд також збирає і розвозить гуманітарні вантажі (зокрема до польових шпиталів й ТРО), закуповує й доставляє необхідні будівельні матеріали, запчастини з інших міст.

Більше про роботу БФ «Сестра милосердя» дивіться в інтерв’ю Ярини Чаговець для «Суспільне Харків».

Проєкт «Ми не втомилися» реалізується у рамках конкурсу «Тримаймо стрій» за підтримки Представництва ЄС в Україні та Міжнародного фонду “Відродження”, в межах спільного проєкту #EU4USociety.

Європейський Союз буде й надалі підтримувати потужне громадянське суспільство України, яке надійно тримає тил та наближає день перемоги!