Юрій Намака та Тарас Яловенко, підприємці з містечка Радивилове, що на Рівненщині, заснували невеличкий бізнес з виробництва різноманітних предметів з дерева ще у 2014 році.
«Ідея зародилася під час розмови з друзями. Подумали: було б чудово, якби українці могли облаштовувати свої оселі та офіси унікальними виробами. Не обмежуватися лише стандартним, особливо у той час у нашій місцевості, дизайном», — розповідають засновники Майстерні Venko.
Замовлення, яке змінило все
Перші кілька років майстерня бралася за реалізацію різних проєктів. Виготовляли брелоки з дерева, меблі, реалізовували дизайнерські рішення, виробляли унікальні світильники для оформлення ресторанів. Одного разу не відмовилися й від пропозиції взятися за виготовлення стінової панелі для київського готелю. Тоді й зрозуміли, що природна краса текстури дерева може стати окремим бізнес-напрямом. Нішевим, але затребуваним продуктом.
Щоправда перші 3D-панелі, які підприємці презентували на меблевій виставці, не принесли очікуваного результату: представлені рішення подобалися відвідувачам, але великої зацікавленості серед потенційних замовників вони не викликали. Тому команда зосередилася на вдосконаленні виробів. З кожним новим заходом, в якому брали участь, відчували все більше уваги та результатів.
Зараз стінові 3D-панелі з дерева, панно та інші вироби на замовлення у Майстерні Venko виготовляють 8 працівників. Здебільшого працюють з багатошаровою березовою фанерою, кожну деталь покривають олією-воском. Переконані: унікальною їхню продукцію робить саме текстура.
«Це не просто стінові панелі, якими можна затулити непофарбовані стіни, а унікальний елемент інтер‘єру, який захоплює, збурює емоції та робить простір особливим. Не трендовий, а поза часом!» — розповідає співзасновник Юрій Намака.
Плани на експорт і торгова місія до Німеччини
Перші роки роботи компанія була зосереджена на українському ринку. Але засновники розуміли, що мають потенціал виходити на закордонні ринки. Кажуть так: «Не потрібно стояти на місці, якщо світ кличе долати виклики».
Поодинокі продажі замовникам з інших країн, зокрема США, мали і раніше. Проте прагнули системно розвивати експорт. Можливість налагодити надійні контакти за кордоном у компанії з’явилася, коли долучилися до торгової місії до Німеччини. Її організували в межах проєкту «Амбасадори міста Рівне», який реалізує бізнес-школа Smart People за підтримки програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яку спільно фінансує ЄС в межах ініціативи EU4Business та уряд Німеччини й імплементує німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ Ukraine) GmbH.
«У торгово-промисловій палаті Штутгарта познайомилися з потенційними партнерами. А підтримка з боку уряду Німеччини та ЄС допомогла нам налагодити взаємини з представниками місцевого бізнесу», — ділиться враженнями Юрій Намака.
Під час поїздки познайомилися з представниками місцевих компаній: Nimbus, Hafele, Homag. Зустрічалися з дизайнером та архітектором Алексом Міалудвсом, який запропонував встановити стінові панелі Venko в шоурумі з продукцією дизайнерів і виробників з України та Німеччини. Результативним було і спілкування з представниками діаспори та власниками бізнесу в Равенсбурзі. Там панелями Venko зацікавилися в місцевому виставковому залі. Ба більше, продукцію бренду із захопленням сприйняли чеські дизайнери, які дізналися про Venko під час поїздки до Німеччини.
«Такі ініціативи дуже корисні. Потрібно реалізовувати більше подібних програм в Україні, адже вони розширюють світогляд підприємців, знайомлять із тим, що відбувається у світі, які тенденції спостерігають у бізнесі і як він задовольняє цікавість та потребу суспільства. Найважливіша можливість, яку ми отримали завдяки участі в програмі — це змога стати партнерами з німецькими підприємцями та їхня довіра до нас як виробників, що значно пришвидшило процес залучення контактів», — зазначає Юрій Намака.
Амбітні плани на майбутнє
Під враженням самопрезентації німецької компанії Nimbus, яка виробляє освітлювальні прилади, засновники Майстерні Venko зрозуміли, що їм й самим важливо мати власну виставкову залу. Тож почали ремонтувати приміщення та реалізовувати ідею просто на власному виробництві. Розширили команду: найняли ще двох працівників. Зізнаються — побачивши реальні перспективи виходу на європейський ринок, команда отримала найважливіше: мотивацію рухатися та активніше розвиватися.
Юрій Намака описує це метафорично: «Зерно посіяно. Тепер потрібно його вирощувати й доглядати!» І додає: «Зараз ми впевнено рухаємося вперед: виходимо на міжнародний рівень і показуємо самодостатній та якісний український продукт, який може скласти гідну конкуренцію на міжнародному ринку».
Історії
-
«Зроблено в…»: виробник шкарпеток із Житомира вийшов на нові ринки за підтримки ЄС
-
Стрибок у майбутнє: Як український виробник вуличного обладнання знайшов закордонних партнерів за підтримки EU4Business
-
«Співробітники ФСБ у Херсоні полювали на мене під час окупації»
-
Фундамент майбутнього: надання нових домівок українцям, які стали жертвами війни
-
1000 днів повномасштабної війни Росії проти України: 5 фактів, які варто знати
-
Розмінування замість банківської справи: виклик стереотипам