Skip to main content

Індивідуальний підхід: як Українська деревообробна компанія відшліфовує свою стратегію електронної комерції

18/08/2023

«За всіх часів дерево було найкращим матеріалом для виготовлення товарів», — каже Володимир Попович, засновник LIGNO в Західній Україні. Його підприємство спеціалізується на виготовленні дерев’яних виробів переважно з бука, дуба, ясена, клена, вільхи та горіха. LIGNO виробляє та продає все: від простого посуду та дрібних аксесуарів до меблів та будівельних матеріалів. Ці продукти вже були доступні на ринку ЄС, але завдяки персоналізованій підтримці, що пропонується в Консультаційному центрі з питань електронної комерції Програми EU4Digital, підприємство «LIGNO» вдосконалило свою стратегію електронної комерції та прагне зайняти більшу частину ринку.

Заснована в 2016 році, LIGNO є невеликою компанією з 28 працівниками, але вона досягає високої різноманітності продукції завдяки співпраці з місцевими виробниками дерев’яних виробів, а також керує власною майстернею. Зараз компанія працює з 31 малим і середнім виробником у Західній Україні. Завдяки своїм знанням та обміну досвідом з іншими виробниками, разом вони створюють високоякісні вироби з деревини та допомагають цим виробникам розвиватися.

Володимир вважає, що дерево є найкращим матеріалом для виготовлення товарів, оскільки воно не лише додає затишку інтер’єру, але й зменшує викиди вуглекислого газу (CO2), оскільки зібрані дорослі дерева накопичують вуглець у будівлях та виробах з дерева. За його словами, LIGNO отримує деревину для своєї продукції лише з сертифікованих лісопильних заводів в Україні, що робить їх на 100% місцевими.

Партнери та продажі

Окрім успішного продажу товарів в українському просторі електронної комерції та співпраці з дизайн-студіями, LIGNO також продає продукцію оптовій компанії з продажу меблів у Нідерландах, магазину іграшок у Норвегії, бренду кухонного посуду в Німеччині, французькому дизайнерському бюро та нещодавно розпочала роботу з італійським ринком. Володимир Попович зазначає, що завдяки високій кваліфікації LIGNO в деревообробній промисловості її продукцію цінують як українські, так і європейські партнери.

В Україні LIGNO продає продукцію через власний веб-сайт і маркетплейси, присвячені українським товарам, а саме UAmade і Made with Bravery, які також експортують продукцію по всьому світу. Окрім продажів через Інтернет «бізнес-споживач», компанія також співпрацює з приватними брендами і дизайнерськими та архітектурними бюро для виробництва унікальних товарів на замовлення.

Тренінг з електронної комерції

Володимир відвідав консультації та тренінги з електронної комерції, які безкоштовно проводилися Програмою EU4Digital. До курсу LIGNO продавала продукцію на торговому майданчику Allegro в Польщі. Тепер компанія планує представити свою нову колекцію дерев’яних підставок для смартфонів на Amazon і eBay, а також на деяких локалізованих німецьких торгових майданчиках.

Загалом Володимир відвідав чотири групові тренінги та шість особистих консультацій, одна з яких стала додатковим «подарунком» за його виняткову продуктивність на курсі. Загалом курс тривав 3 місяці.

Як той, хто вже продавав на ринку ЄС і має певний досвід у цій сфері, я вважаю, що ці курси з питань електронної комерції Програми EU4Digital були дуже корисними. Вони дали нам важливу інформацію та цінні рекомендації.

Володимир Попович, засновник LIGNO, Західна Україна

Індивідуальні поради експертів

Головною перевагою досвіду навчання з електронної комерції Програми EU4Digital Володимир вважає індивідуальні консультації. Одним із тренерів, який проводив консультації для LIGNO, був Бенджамін Коблік із SUN-Digital. Його професійний шлях був зосереджений навколо ІТ-індустрії, де він співпрацював з різними компаніями та в першу чергу допомагав клієнтам у розробці цифрових продуктів і кураторстві унікального цифрового досвіду. У Консультаційному центрі з питань електронної комерції він допомагає підприємствам розробляти стратегію та прокладати шлях до проникнення на європейський ринок, поєднуючи свій величезний досвід у бізнес-тактиці, цифрових технологіях і міжкультурних взаємодіях.

У своїй роботі з кожною компанією я прагну збалансувати найкращі цифрові практики з унікальною історією компанії. Цей підхід використовує знання електронної комерції та персоналізовані стратегії, що допомагає їм процвітати та виділятися на ринку.

Бенджамін Коблік із SUN-Digital, експерт Консультаційного центру з питань електронної комерції Програми EU4Digital

У Консультаційному центрі з питань електронної комерції Бенджамін допомагає підприємствам розширюватися на таких платформах, як eBay та Etsy та залучає різноманітну групу учасників із країн Східного партнерства. Під час індивідуальних консультацій LIGNO Бенджамін і Володимир переглянули лістинги електронної комерції компанії. Тренер дав поради щодо їх удосконалення і Володимир одразу їх реалізував.

Бенджамін каже, що він дотримується підходу співпраці у своєму навчанні, ділиться новими перспективами, щоб розширити можливості учасників. «Це сприятливий процес, який розширює горизонти та заохочує самостійне застосування для успішного навчання та зростання».

Цей особистий підхід Володимир явно визнав дуже продуктивним. «Було дуже корисно отримати перелік кроків для успішної роботи з маркетплейсом Etsy, а потім на індивідуальній консультації розібрати особливості роботи з Etsy і навіть перевірити вже опублікований лістинг», — розповідає він.

Від навчання до практики

За допомогою тренінгу з електронної комерції, компанія LIGNO створила єдину стратегію для своїх операцій електронної комерції в ЄС, визначила Німеччину як пріоритетний ринок і розробила внутрішні вимоги до лістингу.

Курс не лише дав уявлення про те, як керувати обліковими записами на провідних торгових майданчиках, таких як Amazon, eBay та Etsy, а й на місцевих, таких як Avocado Shop, Otto та Wayfair у Німеччині. Тренер також дав рекомендації щодо правової бази Німеччини, зокрема:

  • загальні умови ведення бізнесу;
  • як створити політику скасування;
  • як дотримуватися місцевих правил захисту даних.

На курсі Володимир також отримав всю необхідну інформацію щодо ПДВ, корпоративного податку, митниці та того, як правильно організувати виконання замовлень за допомогою аутсорсингових складів ЄС.

Завдяки тренінгу, ми започаткували зміни в нашій загальній стратегії експорту та деяких операцій. Це дозволило нам побачити ширшу картину системи електронної комерції та розробити послідовний підхід до неї.

Володимир Попович, засновник LIGNO, Західна Україна

Майбутнє зростання LIGNO

На даний момент міжнародні продажі LIGNO становлять лише близько 7% його торгівлі. Зараз компанія розробляє нову колекцію дерев’яних аксесуарів і планує оновити свій профіль на Allegro, відкрити нові облікові записи на Amazon і eBay, а в найближчому майбутньому завоювати німецькі торгові майданчики.

Додаткова інформація

Дізнайтеся більше про Консультаційний центр з питань електронної комерції Програми EU4Digital та діяльність у галузі електронної торгівлі.