Skip to main content
Поділитись:

ЄС-Україна: відповідаємо
на виклики разом

Медіадайджест, липень 2023 року

У черговому випуску медіадайджеста зібрані публікації про основні події липня, які відображають стан і перспективи відносин Європейського Союзу та України.

ТОП-3

Україна поступово й послідовно звільняє окуповані території, повертає життя туди, де вчора точилися бої, працює над реформами і формує плани відбудови. Завдяки підтримці партнерів і тісній співпраці з Європейським Союзом вона тримає оборону і розробляє стратегії повоєнного розвитку. Низка рішень стосовно поточного стану та євроінтеграції України, ухвалених ЄС, формують підвалини для довгоочікуваних змін та майбутнього приєднання країни до Європейського Союзу. На всіх фронтах – від воєнного, економічного, гуманітарного до культурного – ЄС надійно стоїть пліч-о-пліч з Україною на шляху до перемоги і миру.

Щоб дізнатись більше – читайте ТОП-3.

<span style="color: white; ">Фото: Associated Press</span>
Фото: Associated Press

Мир в Україні має бути забезпечений міжнародним правом

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, виступаючи на церемонії вручення Всесвітньої премії миру та свободи, наголосила: «Народ України хоче миру більше за будь-кого у світі. Але тривалий мир може бути побудова- ний лише на основі міжнародного права. Має бути незалежна Україна, в межах її міжнародно визнаних кордонів, де буде забезпечена відповідальність за воєнні злочини, де будуть надані гарантії безпеки, щоб українці були вільними від страху».


<span style="color: white; background-color: #00000040;">Фото з відкритих джерел</span>
Фото з відкритих джерел

ЄС та Україна разом відповідатимуть на виклики

Європейський Союз готує план всебічної системної допомоги Україні задля відбиття російської агресії. На переконання Європейської служби зовнішніх справ, підтримка Євросоюзом України є екзистенційною, оскільки російська війна становить “фундаментальний виклик європейській безпеці”, а сама Росія навряд відмовиться від мети підпорядкувати собі Україну.

Фото: Європейська Комісія
Фото: Європейська Комісія

Підтримка – за безповоротні реформи

Як забезпечити відповідну всім критеріям підготовку до переговорів та наступне членство України у Європейському Союзі – без поступок і зайвих компромісів, щоб здобути реальну підтримку всіх країн ЄС, розвіяти сумніви та побоювання скептиків і дійсно реформувати Україну – читайте в аналітичному матеріалі від Центру «Нова Європа».

Читайте сьогодні

ПРАВО І ЗАКОН
Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Міжнародний день підтримки жертв катувань: Заява Високого представника ЄС із закордонних справ і безпекової політики Жозепа Борреля

Тортури – один з найтяжчих злочинів, що їх може вчинити людина. Ще 26 червня 1997 року Генеральна асамблея ООН затвердила Конвенцію проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання. Від перших днів повномасштабного російського вторгнення забезпечення її ефективного функціонування є особливо нагальною справою.

ЄС нарощує зусилля задля запобігання катуванням і покарання винних.


Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Міжнародний центр з переслідування злочину агресії Росії проти України розпочав роботу

Послідовно реалізуючи наміри й плани, ЄС засвідчив рішучість забезпечити повну відповідальність за міжнародні злочини, скоєні під час війни Росії проти України. Йдеться, зокрема, про злочин агресії, вчинений вищим політичним і військовим керівництвом РФ. Робота Центру – чіткий сигнал світові: заборона застосування сили – базова підвалина цивілізованого міжнародного порядку, заснованого на правилах, і порушники будуть притягнуті до відповідальності.


ВІЙСЬКОВА ДОПОМОГА ТА БЕЗПЕКА

Фото: Європейський Союз
Фото: Європейський Союз

Бюджет Фонду миру збільшено на 3,5 млрд євро

Рада ЄС схвалила збільшення бюджету Європейського фонду миру, через який, зокрема, надається військова допомога Україні – з 7,9 до понад 12 млрд євро. Це друге підвищення фінансування Європейського фонду миру від моменту його створення у 2021 році. За останні два роки Фонд довів свою ефективність, партнери переконалися у надійності та сталості підтримки ЄС, а сам Євросоюз став сильнішим.


Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

ЄС та Україна вдосконалюють систему медичної евакуації

22 червня в Європейському регіональному бюро ВООЗ стартував 18-місячний проєкт «Зміцнення системи підзвітності Міністерства охорони здоров’я України стосовно систем та послуг медичної евакуації та репатріації», фінансований Службою зовнішньополітичних інструментів ЄС(FPI).Проєкт сприятиме МОЗ України у подальшому розвитку та формалізації процедур Спеціального підрозділу з координації медичної евакуації.


ЄС-УКРАЇНА:
АЛГОРИТМ ПРИЄДНАННЯ
Фото: REUTERS
Фото: REUTERS

Урсула фон дер Ляєн: маємо зараз думати, яким буде ЄС, коли Україна, Молдова, Західні Балкани стануть його частиною

Світ зазнає глобальних змін, тому потужні міжнародні альянси переглядають чинні підходи свого функціонування, щоб і надалі ефективно відповідати на виклики та користатися новими можливостями. Європейський Союз також розглядає перспективні стратегії розвитку, зокрема, питання розширення та інтеграції нових країн-членів.


Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Висновки робитимуть в жовтні: як Україна виконує «домашнє завдання»

Єврокомісія оцінила виконання Україною критеріїв, необхідних для початку переговорів щодо вступу до ЄС: два з семи критеріїв виконані повністю, щодо інших п’яти відзначено прогрес. Це був проміжний звіт, а вже у жовтні визначиться, чи впорався Київ з «домашнім завданням», поставленим рік тому.

На незворотному реформуванні судової та антикорупційної сфер європейські партнери наголошують особливо. А що зроблено за рік у царині юстиції – читайте в матеріалі.


Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Інструмент для України: перетворення, території, люди

Європейський Союз (ЄС) 20 червня 2023 року оголосив про створення «Інструменту для України» – законодавчого акту, спрямованого на надання допомоги Україні для її відновлення та виконання заходів, необхідних для членства в ЄС. Фінансове забезпечення Механізму – 50 мільярдів євро до 2027 року. Як зробити так, аби результат відчув кожен громадянин в кожному конкретному регіоні?


ЕКОНОМІКА ТА ФІНАНСИ

Фото: RARS
Фото: RARS

Долаємо наслідки теракту на Каховській ГЕС

Руйнація греблі Каховської ГЕС спричинила вихід паводкових вод з найбільшого у світі водосховища, змиваючи села, знищуючи сільсько- господарські угіддя та погіршуючи й без того жахливу гуманітарну ситуацію на півдні України, внаслідок чого багато громад залишилися без доступу до води, електроенергії та житла. До вже наданої через Механізм цивільного захисту ЄС та гуманітарних партнерів допомоги, ЄС відправив до України 500 електрогенераторів на суму 16 млн євро.


Фото: Львівської ОВА
Фото: Львівської ОВА

Україна інтегрується у механізм сполучення Європи

Україна стала першою країною, яка приєдналась до програми «Механізм сполучення Європи» (МСЄ), не будучи членом ЄС. Згідно угоди про асоційовану участь, Україна отримає 33 млрд євро на розбудову інфраструктури, тож українські структури зможуть подавати заявки на фінансування від ЄС для проєктів, що становлять спільний інтерес у транспортній, енергетичній та цифровій сферах.


Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Україна запроваджує підхід ЄС до класифікації товарів

Постанова КМУ «Про внесення зміни до Порядку ведення Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності» імплементує до законодавства України підходи Євросоюзу щодо класифікації товарів, що сприятиме однаковому застосуванню всіма митними органами спільних з ЄС правил.


Фото: eCustoms
Фото: eCustoms

Кордони без зайвих бар’єрів

У пунктах пропуску «Орлівка – Ісакча», «Порубне – Сірет», «Красноїльськ – Вікову де Сус», «Дякове – Халмеу» на держкордоні України та Румунії завершено пілотний проєкт з тестування Системи попереднього повідомлення про виникнення надзвичайних ситуацій.

Він дозволив вдосконалити роботу митних служб ЄС та України. Нагадаємо, що від 1 жовтня 2022 року, коли почали діяти положення Конвенції про процедуру спільного транзиту (NCTS), оформлено 4 474 тис. транзитних декларацій.


Фото: Europa Nostra
Фото: Europa Nostra

Роумінг для України: оператори продовжили угоду про доступні дзвінки в Україну та з України ще на рік

9 липня Єврокомісія продовжила безкоштовний роумінг для українців. У 2022-му році до угоди долучились 22 європейських та сім українських операторів. Орган європейських регуляторів електронних комунікацій (BEREC) констатує, що угода виявилася ефективною, дозволивши операторам надавати доступні дзвінки через кордони.

Паралельно Єврокомісія готується до інтеграції України в зону роумінгу ЄС, але для цього Україна має повністю узгодити своє законодавство із законодавством ЄС.


НАУКА, КУЛЬТУРА, ОСВІТА
Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

В Яблуниці навчали молодих антикорупціонерів

Європейський Союз та Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні спільно з національними партнерами організували Антикорупційний табір у селі Яблуниця, що на Івано-Франків- щині. П’ятиденний захід зібрав 40 студентів-юристів з різних вищих навчальних закладів, включно з тими, хто виїхав із районів активних бойових дій.

ЄС співпрацює з ПРООН та локальними громадськими організаціями задля реформування та розвитку України.


Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Сучасна школа: курс інформатики адаптується до нових реалій

МОН України та Мінцифра України за підтримки ЄС в межах програми EU4DigitalUA представили підсумки пілотного проєкту «Оновлена інформатика — IT-студії». Штучний інтелект, хмарні технології, великі дані та робототехніка — це вже не віртуальна реальність, тому вирішено переосмислити й оновити зміст шкільної інформатики. Учасниками пілоту, що стартував у вересні 2022 року, стали 73 вчителі та понад 3000 учнів з 50 шкіл.


Фото: ПОВА
Фото: ПОВА

Європейський Союз підтримує культурний фронт України

Мистецький пленер «Культурна мозаїка», що відбувся в київській галереї Лавра 8 липня 2023 року, став ключовим і фінальним заходом комунікаційної кампанії «Разом творимо. Разом зберігаємо», яка інформувала українців про підтримку ЄС української культури під час повномасштабної російської війни. Від лютого 2022-го ЄС скерував на ці цілі понад 15 млн євро, що дозволило убезпечити, евакуювати, зберегти колекції музеїв та пришвидшити оцифрування експонатів і архітектурних пам’яток, що опинилися під загрозою знищення чи викрадення через широкомасштабну російську війну.


ПІДПИШІТЬСЯ НА МЕДІА-ДАЙДЖЕСТ


* обов’язкове поле
Мова розсилки / Language *
Email формат

Будь ласка, виберіть усі способи, якими ви б хотіли отримати інформацію від Представництва ЄС в Україні:

Ви можете будь-коли скасувати підписку, натиснувши посилання в нижньому колонтитулі наших електронних листів. Щоб отримати інформацію про нашу практику конфіденційності, відвідайте наш веб-сайт.

Ми використовуємо Mailchimp як нашу маркетингову платформу. Натиснувши нижче, щоб підписатися, ви підтверджуєте, що ваша інформація буде передана до Mailchimp для обробки. Дізнайтеся більше про практику конфіденційності Mailchimps.

eu4ukraine.eu

Медіадайджест підготовлений проєктом “Українцям про ЄС» (CEU4U), що фінансується Європейським Союзом.

Додаткова інформація: Антон Теретишник, медіаексперт проєкту CEU4U, ел.пошта: Anton.Teretyshnyk@ecorys.com

до початку