«Тисячу днів тому Росія намагалася стерти Україну з карти світу. Але за ці тисячу днів Росія зазнала невдачі завдяки опору України та жертовності ваших героїв. Сьогодні день жалоби, але також і день обіцянок. Ми обіцяємо продовжувати підтримувати вас стільки, скільки буде потрібно», – заявила голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн 19 листопада у відеозверненні.
19 листопада минуло 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. 24 лютого 2022 року Росія розпочала неспровоковану загарбницьку війну проти сусідньої країни.
З нагоди цього дня Європейський Союз заявив, що продовжить надавати безперервну політичну, фінансову, економічну, гуманітарну, військову й дипломатичну підтримку Україні та її народу «стільки, скільки буде потрібно, і настільки інтенсивно, наскільки це необхідно». З початку війни ЄС та його держави-члени надали близько 122 млрд євро допомоги Україні та її народу.
У своїй заяві Урсула фон дер Ляєн запевнила українців, що європейська та західна допомога продовжить надходити: 50 млрд євро до 2027 року від Європейського Союзу і 50 млрд доларів США до 2026 року від країн G7 та ЄС. Вона також оголосила про виділення ще 65 млн євро на підтримку ініціативи щодо закупівлі шкільного харчування для українських дітей.
Крім цього, Урсула фон дер Ляєн наголосила, що прогрес України на шляху до вступу в ЄС є «вражаючим, незважаючи на те, що вона бореться в екзистенційній війні».
«Ми знаємо, що одного дня, незабаром, ви станете частиною Європейського Союзу, – зазначила вона. – І я переконана, що ми можемо перейти до наступного етапу наших переговорів. Майбутнє України – в Європейському Союзі. Ваша свобода – це наша свобода. І Європейський Союз – це ваш дім».
Під час зустрічі Ради міністрів ЄС із закордонних справ, яка відбулася 18 листопада в Брюсселі, Верховний представник ЄС Жозеп Боррель заявив, що нещодавня найбільша ракетна атака на Україну продемонструвала, що Путін «не видається готовим до переговорів, а скоріше, до ескалації війни для досягнення своїх цілей». «Його цілі були зрозумілими від самого початку: завоювати, окупувати та підпорядкувати Україну, європейську державу, країну-кандидата на вступ до ЄС», – зазначив він.
Від початку повномасштабної війни на сайті проєкту EUNEIGBOURS East щодня публікується вся інформація про багатовимірну підтримку України з боку ЄС під час війни. На нашій сторінці Поруч з Україною розміщено всі останні новини щодо підтримки України з боку ЄС. На нашій сторінці Розширення ЄС опубліковано найважливіші факти про триваючий процес вступу України до ЄС та роз’яснено цей процес крок за кроком.
Ми також опублікували відео на YouTube про підтримку ЄС щодо відновлення України. Відео доступне з українськими та англійськими субтитрами. У випуску розповідається про те, як ЄС допомагає Україні підтримувати енергопостачання, незважаючи на цілеспрямовані атаки Росії на енергетичну інфраструктуру країни.
Дізнатися більше:
Заява для преси Жозепа Борреля після зустрічі Ради міністрів ЄС із закордонних справ
Новини
-
ЄС оголосив про виділення 65 млн євро на підтримку реформи шкільного харчування в Україні
-
ЄС підвищує оборонну готовність, вперше надаючи фінансову підтримку для спільних закупівель оборонної продукції
-
ЄС запускає Заклик до європейського бізнесу інвестувати у відновлення та реконструкцію України
-
COP29 у Баку: ЄС сприятиме боротьбі зі зміною клімату і просуватиме амбітні фінансові та інвестиційні цілі
-
ЄС і ПРООН відновили Сергіївський ліцей на Одещині: учні з 12 громад зможуть відвідувати школу наживо
-
ЄС підтримав проєкт модернізації системи управління відходами у Фастові