Skip to main content

Як BIOFACH 2023 посприяв експорту українських органічних кавунів та динь на ринки ЄС

17/08/2023

Аграрне підприємство «Дунайський аграрій» з Одещини, що спеціалізується на вирощуванні натуральних овочів, фруктів, зернових культур та виробництві продуктів тваринного походження, стало одним з учасників Національного павільйону України* на найбільшій у світі виставці органічної продукції BIOFACH 2023, що проходила в німецькому місті Нюрнберг з 14 до 17 лютого.

Під час BIOFACH 2023 компанія провела багато B2B-зустрічей з потенційними партнерами та вже розширює експортні можливості. За результатами цьогорічної виставки найближчим часом «Дунайський аграрій» планує постачання 200 тонн кавунів та 100 тонн динь до Румунії та Німеччини.

Підготовка має значення 

BIOFACH 2023 — справжній must-have для органічного сектору, зазначили в компанії. Саме тому «Дунайський аграрій» щороку бере участь у заході. Напрацювання попередніх років допомогло аграрному підприємству налагодити експорт кавунів, персиків, динь, зернових культур до Франції, Швейцарії, Чехії, Латвії, Литви, Австрії, Південної Кореї, Японії, Великобританії та Нідерландів. 

Попри багаторічний досвід у ролі експонента, ми все ж відповідально ставимося до представлення нашої продукції та компанії загалом. Підготовка має значення, тож традиційно розробили брошури, мерч та домовилися про зустрічі з партнерами, з якими вже співпрацюємо.

Юлія Василіогло, експортна менеджерка

Фермерське господарство продовжує виховувати культуру органічного споживання в нашій країні й закохувати іноземних покупців в українську продукцію — саме такою була стратегія та обраний курс власника компанії Романа Дяжука, який трагічно загинув у ДТП у червні 2023 року.

Тож, не змінюючи традицій, компанія вже очікує анонсу набору на BIOFACH 2024.

Наразі продукція «Дунайський аграрій» широко представлена в національних торгових мережах, як-от Goodwine, WineTime, Сільпо, Novus, Велика Кишеня, МегаМаркет, та спеціалізованих магазинах здорового харчування, а от іноземні споживачі можуть знайти українську органіку на полицях литовської мережі супермаркетів Rimi Baltic.

Органічний бренд нового покоління

Підприємство відмовилося від хімічних добрив, пестицидів, ГМО та консервантів для підвищення врожайності й турбується про ґрунти. Як розповідає експортна менеджерка, масштабність компанії неможливо виміряти гектарами землі чи кількістю врожаю, адже вони не лише вирощують органічну продукцію, а й формують нове покоління свідомих людей, які дбають про своє здоровʼя та харчування. 

Своєю роботою прагнемо показати, що сільське господарство в Україні — прибуткова та перспективна сфера, яка стрімко розвивається.

Юлія Василіогло

Щоб підтримати український органічний сектор та допомогти малим фермерським господарствам розвиватися та реалізовувати продукцію до великих національних супермаркетів, «Дунайський аграрій» об’єднує їх під торговою маркою Organic Hub.

Також останніми роками компанія активно займається розвитком переробного напряму, тому в асортименті «Дунайського фермера» з’явилися органічні соки, консервація, пастила, джем, мед та вʼялені помідори. Так компанія зробила колаборацію з Андрієм Бігленком, переробником із Чорнобаївки. У результаті — отримали перші в Україні органічні вʼялені томати.

У 2022 планували збільшувати різноманіття посівної продукції, але через вторгнення росії до України довелося змінити вектор розвитку. Можливо, щось пішло не за планом, проте не зупинилися і зараз ми маємо нові продукти.

Юлія Василіогло

Попри виклики через повномасштабну війну, фермерське господарство продовжує дбати про мешканців громади та робить усе, щоб люди залишалися в Україні і їм було комфортно працювати та підтримувати економіку країни. Зараз на фермі працює 70 мешканців громади. Також з початку повномасштабної війни господарство віддало частину своїх овочесховищ школі під укриття від обстрілів і передають свою продукцію на фронт.   

Не зупиняємося й продовжуємо підкорювати українською продукцією серця покупців по всьому світу.  

Довідково:

Національний павільйон України на BIOFACH 2023 був організований Офісом з розвитку підприємництва та експорту, національним проєктом Дія.Бізнес у партнерстві з Міністерством аграрної політики та продовольства України, громадською спілкою «Органічна Україна», асоціацією «Ягідництво України» та Органічною ініціативою.

Підтримку надають:

  • Європейський Союз та уряд Німеччини через програму міжнародної співпраці «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» у партнерстві з німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH;
  • ЄБРР за фінансування Швейцарії в межах Фонду сприяння малому бізнесу ЄБРР (донори Фонду: Італія, Ірландія, Японія, Корея, Люксембург, Швеція, Швейцарія, США, Тайвань Бізнес — Фонд Технічного Співробітництва ЄБРР та Норвегія);
  • Швейцарія в межах швейцарсько-українських програм «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (QFTP) та «Органічна торгівля заради розвитку у Східній Європі» (OT4D);
  • проєкт «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства» (COA), який фінансується Федеральним міністерством продовольства та сільського господарства Німеччини.

business.diia.gov.ua