Український музикант і композитор Іван Тараненко отримав грант на мобільність у межах програми EU4Culture, що фінансується ЄС. За ці кошти митець зміг переїхати до Польщі, завершити роботу над авторським проєктом «Fusionfonia. Музика української землі» й виступити з концертом у Варшаві.
Іван Тараненко – сучасний український композитор, виконавець, педагог та член Національної спілки композиторів України. Із 2014 року він приділяє особливу увагу розвитку і просуванню проєкту «Музика української землі» у ф’южн-стилістиці (поєднання джазу, фолку, року, академічної та електронної музики, різноманітних тембральних поєднань), який було започатковано композитором у 2000 році.
Разом із європейськими партнерами Іван Тараненко планує організувати промотур країнами ЄС для просування української сучасної музичної культури в Європі та світі.
«Музична культура – особлива складова культурного коду українського народу. Попри війну наші митці за підтримки ЄС продовжують творити, майстерно поєднуючи у своїх творах потужні давні традиції та новаторські підходи. І наша музика в багатоголоссі сучасного світу звучить потужно й неповторно», – йдеться на сторінці проєкту на EU4Ukraine.
EU4Culture – це фінансована ЄС програма, що підтримує культурний сектор і креативні індустрії у країнах Східного партнерства задля економічного зростання й соціального розвитку регіону. EU4Culture впроваджується Goethe-Institut у партнерстві з Данським інститутом культури, Чеськими центрами та Французьким інститутом у Грузії. У межах програми українські митці можуть отримати гранти мобільності для виїзду й тимчасового (до 60 днів) перебування у країнах ЄС для реалізації спільних проєктів із європейськими партнерами.
Дізнатися більше:
Історії
-
Настав час кинути виклик ґендерним стереотипам у країнах Східного партнерства
-
Олександра Лиса: Шлях зростання, стійкості та трансформації в Коледжі Європи в Натоліні
-
Вибухові сніданки: за підтримки ЄС на Житомирщині почали виробляти «повітряне зерно»
-
Оцифрувати сміття: львівська компанія змінює філософію управління відходами за підтримки ЄС
-
Робота як рятівне коло: як психосоціальні програми МОМ підтримують українців у робочому середовищі
-
Твердіший за сталь. Історія заводу з Дніпра, який виробляє необхідний машинобудівництву міцний сплав