Skip to main content
Поділитись:

ЄС-Україна: відповідаємо
на виклики разом

Медіадайджест, серпень 2023 року

У черговому випуску медіадайджесту зібрано публікації про основні події серпня, які відображають стан і перспективи відносин Європейського Союзу та України.

ТОП-3

Ключова подія серпня – День Незалежності України. Вдруге поспіль країна відзначає його у воєнний час, борючись із російським агресором та зазнаючи масованих обстрілів не тільки фронтової зони, а й мирних територій, коли гинуть люди, руйнуються будинки, підприємства, церкви, музеї, школи. Але Незалежність та Свобода не можуть бути предметом компромісів, вони є ключовими цінностями для європейської України, тому разом з надійними партнерами країна воює і реформується, відновлює зруйноване і розбудовує громади, зберігає культурну спадщину і планує повоєнне життя, гуртуючись заради Перемоги. Європейський Союз, що підтримує Україну на цьому шляху, продовжує надавати невідкладну допомогу і засудив злочини агресора в Чернігові й Одесі, обстріли портів та об’єктів життєзабезпечення. Європейські партнери ухвалили важливі рішення стосовно військової підтримки України, знову наголосили на незворотності приєднання України до ЄС, що має особливе значення в дні відзначення Незалежності України.

Щоб дізнатись більше – читайте ТОП-3.

Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

З Днем Незалежності, Україно!

Європейські лідери і громадяни привітали народ України з Днем Незалежності й відзначили, що українці надихають їх і викликають повагу своєю єдністю та мужністю: «Європа твердо стоїть за вами. Наше майбутнє разом».


Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Шарль Мішель: Європейська Рада обговорить можливість відкриття переговорів про вступ України до ЄС

Голова Європейської Ради Шарль Мішель, виступаючи на третьому саміті Кримської платформи, заявив, що зараз питання полягає в тому, коли саме Україна приєднається до ЄС, і що підготовка до початку цих переговорів триває. Він також наголосив, що територіальна цілісність України повинна бути повністю відновленою, і ЄС незмінно підтримуватиме Україну на шляху до Перемоги.

Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Уроки євроінтеграції для України

Ефективність реформ і прогрес євроінтеграції є взаємопов’язаними, однак Україні доведеться паралельно опікуватись ще й повоєнним відновленням. Найбільшим викликом стане здатність об’єднати зусилля в цих трьох процесах.

Єдність, що її продемонструвала вся країна у відповідь на російську агресію, може полегшити це завдання.

Найважливіша передумова – консенсус більшості й одностайність у проведенні реформ, руху до європейського суспільства, визнання й усвідомлення необхідності усіх цих змін.


Читайте сьогодні

ЕКОНОМІКА, ФІНАНСИ, БІЗНЕС
Фото: Європейська Комісія
Фото: Європейська Комісія

ЄС переспрямував кошти Україні та Молдові

Європейська Комісія вирішила скерувати 135 мільйонів євро, початково передбачених у межах Інструменту сусідства, розвитку та міжнародної співпраці ЄС для фінансування програм Interreg NEXT з Росією та Білоруссю за 2021-2027 роки, на користь програм Interreg з Україною та Молдовою.

Комісарка з питань згуртованості й реформ Еліза Феррейра: «Рішення – є наслідком жорстокої війни Росії проти України. Це допоможе зміцнити співпрацю між регіонами ЄС та зацікавленими сторонами на місцях з українськими та молдовськими партнерами».


Мета – 50 млн ламп. Заощадимо ще більше світла разом!

18 серпня розпочався черговий етап Всеукраїнської програми заміни ламп розжарювання на енергоощадні світлодіодні, реалізованої Урядом України і ЄС. Від самого старту програми можливістю безплатного обміну скористалися понад 4 млн українців, а в червні цього року до неї змогли долучитися і юридичні особи, зайняті у медичній та освітній сферах. Тепер черга закладів культури й спорту, ОСББ, служб соціального захисту населення і спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства і насильства за ознакою статі.


Фото: Європейський Союз
Фото: Європейський Союз
ГУМАНІТАРНА ПОЛІТИКА І
СОЦІАЛЬНА ПІДТРИМКА

Зберегти культурну спадщину: нова громадська ініціатива в ЄС

Єврокомісія зареєструвала нову Європейську громадську ініціативу, в якій її автори закликають внести пропозиції щодо законодавчого врегулювання процесу інтеграції українських шукачів притулку в країнах ЄС та збереження української культурної спадщини. Також вони пропонують створити мережу інтеграційних центрів на рівні всієї Європи. Для розгляду ініціативи Єврокомісією необхідно, аби вона протягом року зібрала один мільйон голосів із семи різних країн-членів ЄС.


Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Захистити захисників: як допомогти ветеранам повернутися до мирного життя?

Центральне агентство з управління проєктами в межах фінансованої ЄС програми «Третя фаза Програми EU4Youth: молодіжна зайнятість та підприємництво» провело дослідження «Повертаємося з війни!», присвячене проблемам молодих ветеранів і колишніх учасників бойових дій в Україні. Опитування показало, що в українських ветеранів виникають значні труднощі під час реінтеграції в цивільне життя. Як подолати проблеми – читайте в сюжеті.


Фото: REUTERS
Фото: REUTERS
НАЛЕЖНЕ ВРЯДУВАННЯ

Посилюючи продовольчу безпеку

U-LEAD спільно з Мінагро України організували інформаційну сесію для представників громад з питань продовольчої безпеки та шляхів її підвищення в громадах. Напрацьований командою «U-LEAD з Європою» алгоритм дій покладено в основу навчання відповідних фахівців, які опікуватимуться створенням комунальних пасовищ, теплиць тощо. Нагальне завдання – створити майданчик для конструктивної комунікації між громадами, органами державної влади і міжнародними організаціями.


  Фото: Erasmus Mundus
Фото: Erasmus Mundus
НАУКА, КУЛЬТУРА, ОСВІТА

В українських університетах формують цифрову екосистему

Єврокомісія оцінила виконання Європейська Комісія в межах окремого вікна для України підтримала створення унікального структурного проєкту цифрової екосистеми у 59 українських університетах.

Також ВНЗ та інші профільні організації з України продовжують отримувати фінансування за Програмою ЄС Еразмус+ задля розбудови потенціалу в сфері вищої освіти. Серед 159 проєктів, відібраних цього року, Україна має найбільшу представленість у регіоні Східного партнерства і входить до топ 8 країн-учасниць Програми.


Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

ЄС сприяє розбудові сучасної профтехосвіти в Україні

Європейський інвестиційний банк та МОН України уклали угоду для впровадження Програми підтримки профтехосвіти в Україні – сума гранту ЄС складає 8,5 млн євро. Він доповнює кредитну угоду ЄІБ від 2021 року в розмірі 58 млн євро, яка передбачала фінансування будівництва, реконструкції й модернізації наявних закладів професійно-технічної освіти (ПТО) та стимулювання інтересу молоді до профтехосвіти.


Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Культура – оберіг та зброя

На форумі «Культурне відновлення: регіональний вимір» у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків (МСУМК) представники управлінь культури, посадовці, культурні діячі й активісти говорили про шляхи й ресурси розвитку культури та про її реальну роль у житті: «Кого вбивав московський ворог? Того, хто вмів вести за собою, був лідером, того, хто розвивав свій талант. Таких людей розстрілювали, щоб не було культури і нації. Бо нація – це і є культура. Без історії та культури вона не існує».


Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Підтримати, захистити, відновити українську культуру

У відповідь на російські атаки на Одесу, які катастрофічно вплинули і на багату культурну спадщину міста, ALIPH та її місцеві партнери за фінансової підтримки Європейського Союзу вже надають пряму екстрену допомогу закладам культури, допомагаючи стабілізувати і зберегти установи, які постраждали від нещодавнього бомбардування. Цю роботу виконує один із давніх партнерів ALIPH в Україні – місцева громадська організація «Музей змін».


ПІДПИШІТЬСЯ НА МЕДІА-ДАЙДЖЕСТ


* обов’язкове поле
Мова розсилки / Language *
Email формат

Будь ласка, виберіть усі способи, якими ви б хотіли отримати інформацію від Представництва ЄС в Україні:

Ви можете будь-коли скасувати підписку, натиснувши посилання в нижньому колонтитулі наших електронних листів. Щоб отримати інформацію про нашу практику конфіденційності, відвідайте наш веб-сайт.

Ми використовуємо Mailchimp як нашу маркетингову платформу. Натиснувши нижче, щоб підписатися, ви підтверджуєте, що ваша інформація буде передана до Mailchimp для обробки. Дізнайтеся більше про практику конфіденційності Mailchimps.

eu4ukraine.eu

Медіадайджест підготовлений проєктом “Українцям про ЄС» (CEU4U), що фінансується Європейським Союзом.

Додаткова інформація: Антон Теретишник, медіаексперт проєкту CEU4U, ел.пошта: Anton.Teretyshnyk@ecorys.com

до початку