Skip to main content
Поділитись:

ЄС-Україна: відповідаємо
на виклики разом

Медіадайджест, грудень 2024 року

До чергового випуску медіадайджеста увійшли публікації про основні події грудня, що відображають стан і перспективи відносин Європейського Союзу та України.

ТОП 3


Фото: Європейський Союз
Фото: Європейський Союз

Катаріна Матернова:
Громадянське суспільство – джерело неймовірної сили та стійкості

На відкритті XIII Форуму розвитку громадянського суспільства «(ви) СТОЇМО» пані Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова оголосила про запуск двох масштабних програм підтримки обсягом 25 млн євро. 15 млн євро буде спрямовано на зміцнення спроможностей малих неурядових організацій у громадах по всій Україні, а щонайменше 10 млн євро — на підтримку діяльності громадянського суспільства в контексті євроінтеграції. Пані Посол зазначила: «Волонтерство лежить в основі громадянського суспільства. Я пишаюся тим, що завдяки фінансуванню (ЄС) менші місцеві організації продовжуватимуть свою важливу роботу заради перемоги України та нашого спільного майбутнього».


Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Кая Каллас:
«Європейський Союз хоче, щоб Україна перемогла у цій війні. Ми зробимо для цього все можливе»

1 грудня, у перший день роботи нового складу Єврокомісії, з візитом в Україні перебували Президент Європейської Ради Антоніу Кошта, Висока представниця ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Кая Каллас та Єврокомісарка з питань розширення Марта Кос.

Антоніу Кошта запевнив, що ЄС і надалі надаватиме Україні економічну, гуманітарну та військову допомогу, а у першій половині 2025 року відкриє два переговорні кластери з Україною щодо вступу.

«Україна може розраховувати на непохитну та потужну підтримку Європи на шляху до свободи, миру та повністю європейського майбутнього», – наголосила Марта Кос.


Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Рада ЄС позитивно оцінила євроінтеграційні реформи в Україні

Рада Європейського Союзу у висновках щодо розширення ЄС, ухвалених 17 грудня, високо оцінила відданість України процесу реформ і підтвердила непохитну підтримку її шляху до вступу в Євросоюз.

У документі зазначено, що Рада ЄС підтримує реформаторські зусилля України та формальне відкриття переговорів про вступ у червні 2024 року. Також підкреслено суттєвий прогрес у реформах, досягнутий протягом минулого року, попри надзвичайні виклики, спричинені широкомасштабною російською війною.


Читайте сьогодні

Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел
ЕКОНОМІКА, ФІНАНСИ, БІЗНЕС

Зміцнення «Шляхів солідарності»

ЄБРР змінив призначення частини кредиту для українського сектору автомобільних доріг, спрямувавши €267 млн на покращення стану автомагістралі міжнародного значення, що з’єднує Київ зі Словаччиною та Угорщиною. Це рішення сприятиме зміцненню транспортних зв’язків України з країнами ЄС, покращенню внутрішньої логістики, зменшенню витрат на вантажоперевезення, а також забезпеченню експорту та імпорту критично важливих товарів у межах ініціативи «Шляхи солідарності».

Другий транш у 160 млн євро буде спрямовано на підвищення безпеки дорожнього руху та зменшення негативного впливу на клімат у Київській, Рівненській та Житомирській областях.


Фото: EBRD
Фото: EBRD

Чорнобильська зона: захистити та розвивати

На засіданні Асамблеї Рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобиля, організованому Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) як розпорядником Рахунку, країни-вкладники домовилися про додаткову підтримку в розмірі 7 млн євро для розвитку Чорнобильської зони відчуження.

Раніше Україна отримала понад 26 млн євро від 18 країн-вкладників. Кошти Рахунку будуть спрямовані на відновлення зруйнованого та пошкодженого під час російської окупації обладнання, реалізацію системних проєктів ядерної та радіаційної безпеки на Чорнобильській АЕС тощо.


Фото: Європейський Союз
Фото: Європейський Союз
ГУМАНІТАРНА ДОПОМОГА ТА
СОЦІАЛЬНА ПІДТРИМКА

Подолати зиму:
ЄС виділив додаткове фінансування для допомоги найбільш вразливим

З настанням зими Європейський Союз виділив додаткові 26,4 мільйона євро для України на підтримку важливої програми зимового реагування, яку втілює Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН). Цей внесок доповнює 17,5 мільйона євро, які ЄС надав Представництву УВКБ ООН в Україні у 2024 році, а також 4 мільйони євро, спрямовані УВКБ ООН на підтримку біженців з України в Молдові.


Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Соціальні служби стають ближчими до буковинців

У межах фінансованого ЄС проєкту ПРООН в Україні «EU4 Recovery – розширення можливостей громад в Україні» Хотинська та Сокирянська міські територіальні громади Чернівецької області отримали два спеціалізовані автомобілі для надання соціальних послуг «Догляд вдома» та «Натуральна допомога». Тепер мобільні соціальні служби зможуть оперативніше надавати первинне домедичне обстеження за місцем проживання, забезпечувати гігієнічні та перукарські послуги, а також допомагати у розв’язанні побутових питань. Автомобілі обладнані інструментами для підтримки людей з інвалідністю, осіб похилого віку та маломобільних груп населення у віддалених районах.


Фото АЕМУ
Фото АЕМУ
НАЛЕЖНЕ ВРЯДУВАННЯ

Дванадцять українських міст приєднались до ініціативи SUN4Ukraine

Ініціатива SUN4Ukraine має на меті допомогти українським громадам інтегрувати кліматично нейтральні підходи у стратегії відновлення. Це сприятиме сталому розвитку міст і створить основу для їхньої стійкості в майбутньому. Бажання долучитися до SUN4Ukraine виявили 105 українських громад, які прагнуть досягти кліматичної нейтральності до 2050 року. Серед 33 заявок від міст із населенням понад 50 тисяч осіб обрано 12 флагманських громад. Вони розроблятимуть міжгалузеві плани кліматичної нейтральності, щоб досягти амбітних цілей у сфері сталого розвитку.


Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

У Тернополі відкрили Екохаб — місце для розвитку ідей у сфері зеленої економіки та технологій

У тернопільському бізнес-просторі «Open Space Ternopil» відбувся стартовий захід «GoGreen Ternopil: Творча Подорож», що став першим для Екохабу міста. У 2021 році Тернопіль став одним із переможців конкурсу «Портфельний підхід до муніципальних перетворень» в межах проєкту ЄС та ПРООН «Мери за економічне зростання». «Тернопіль стає ще більш зеленим і комфортним. Екохаб стане осередком ідей та інновацій, що зроблять наше місто ще кращим», – наголосив міський голова Тернополя Сергій Надал.


Фото: Європейський Союз
Фото: Європейський Союз
ОСВІТА, НАУКА, КУЛЬТУРА

ЄІБ виділяє понад 13 мільйонів євро на оновлення українських університетів

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) спільно з Представництвом ЄС в Україні та іншими партнерами працює над зміцненням стійкості освітнього сектору країни. ЄІБ надає 10 млн євро з пакету Екстрених заходів солідарності, підтриманого гарантіями ЄС, для підвищення енергоефективності університетів у 16 містах України. Ще шість відібраних університетів отримають грантову підтримку від багатостороннього донорського фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P), який нещодавно виділив 3,25 млн євро для прискорення реновацій.


Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

ЄС підтримує модернізацію професійно-технічної освіти в Україні

Понад 27 мільйонів гривень скерував Європейський Союз на ремонт і модернізацію Вищого професійного училища No19 у Дрогобичі. Тепер майбутні фахівці ІТ-галузі та індустрії краси зможуть навчатися в нових комп’ютерних класах, майстернях і лабораторіях, маючи у своєму розпорядженні найсучаснішу техніку й обладнання, а також житимуть в комфортних умовах.

Європейський Союз послідовно й системно підтримує українську освіту та молодь. Від початку широкомасштабної війни Росії обсяг допомоги ЄС у цій сфері вже перевищив 200 млн євро.


МЕДІА

Україна стала повноцінним учасником програм «Креативної Європи»

Україна стала офіційним членом підпрограми «Медіа» програми Європейського Союзу «Креативна Європа». Угоду між Україною та ЄС підписали виконавча Віцепрезидентка Єврокомісії з питань технологічного суверенітету, безпеки та демократії Ханна Вірккунен та Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції — Міністерка юстиції України Ольга Стефанішина.

Дотепер Україна як асоційована країна брала участь у підпрограмах «Культура» та «Міжсекторальна співпраця». Тепер українські організації стають повноцінними учасниками всіх підпрограм «Креативної Європи».


ПІДПИШІТЬСЯ НА МЕДІА-ДАЙДЖЕСТ


* обов’язкове поле
Мова розсилки / Language *
Email формат

Будь ласка, виберіть усі способи, якими ви б хотіли отримати інформацію від Представництва ЄС в Україні:

Ви можете будь-коли скасувати підписку, натиснувши посилання в нижньому колонтитулі наших електронних листів. Щоб отримати інформацію про нашу практику конфіденційності, відвідайте наш веб-сайт.

Ми використовуємо Mailchimp як нашу маркетингову платформу. Натиснувши нижче, щоб підписатися, ви підтверджуєте, що ваша інформація буде передана до Mailchimp для обробки. Дізнайтеся більше про практику конфіденційності Mailchimps.

eu4ukraine.eu

Медіадайджест підготовлений проєктом “Українцям про ЄС» (CEU4U), що фінансується Європейським Союзом.

Додаткова інформація: Антон Теретишник, медіаексперт проєкту CEU4U, ел.пошта: Anton.Teretyshnyk@ecorys.com

до початку