Skip to main content
Поділитись:

ЄС-Україна: відповідаємо
на виклики разом

Медіадайджест, листопад 2024 року

До чергового випуску медіадайджеста увійшли публікації про основні події листопада, що відображають стан і перспективи відносин Європейського Союзу та України.

У листопаді Україна відзначила дві ювілейні дати: 20-річчя Помаранчевої Революції та 10-річчя Революції Гідності, що стали визначальними в історії країни та вплинули на вибір її євроінтеграційного курсу. На листопад також припала трагічна дата – 1000 днів протистояння російській агресії. Україна у цій широкомасштабній війні виборює право визначати й реалізувати свій цивілізаційний вибір.

Європейські партнери, підтримуючи це прагнення українців, демонструють свою солідарність і непохитно стоять пліч-о-пліч з Україною. Водночас ЄС, надаючи безпрецедентну політичну, військову та безпекову підтримку, продовжує впроваджувати й масштабувати проєкти, спрямовані на мир, на відбудову та євроінтеграцію України.

ТОП 3


Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

1000 днів на шляху до справедливого миру

У заяві до 1000 днів від початку широкомасштабної російської війни Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн наголосила: «1000 днів тому Росія намагалася стерти Україну з карти світу. І 1000 днів потому Україна мужньо чинить опір. Сьогодні день скорботи, але … ми обіцяємо продовжувати стояти на вашому боці стільки, скільки буде потрібно. Ви можете бути впевнені, що підтримка Європи та Заходу надходитиме й надалі». Позачергове засідання провів також Європейський Парламент. Його очільниця Роберта Мецола заявила: «Ви постали проти спроб вас зламати. Ваш народ є натхненням для всіх, хто цінує свободу, по усьому світу».


Фото: УП
Фото: УП

Жозеп Боррель:
«ЄС буде з Україною не через дружбу чи свою щедрість. Просто це в наших інтересах»

Завершується мандат очільника дипломатії Європейського Союзу Жозепа Борреля, який відіграв надзвичайно важливу роль у забезпеченні допомоги Україні та спричинив відчутні зміни в самому ЄС. Жозеп Боррель переконаний, що трагічні події останніх років в Україні – урок для Європи і нагода для пробудження. «Треба усвідомити, що ми не можемо доручати свою безпеку нікому іншому та маємо зайнятися нею самі. Якщо Європа хоче зберегти вплив у світі, то має бути більш об’єднаною. Потрібно розбудовувати сильнішу Європу». Про це та про майбутнє України, Європи й світу пан Боррель розмірковував в інтерв’ю виданню Українська правда.


Фото: Укрінформ
Фото: Укрінформ

Українці чекають на посилення підтримки Євросоюзом антикорупційної та судової реформ

Пані Посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова, напередодні публікації Звіту про розширення ЄС, дала ексклюзивний коментар агенції Укрінформ щодо стану боротьби з корупцією в Україні. Як свідчать результати соціологічних досліджень, проведених групою «Рейтинг» на замовлення КМЄС, українці стурбовані результатами антикорупційної та судової реформ: вони отримали найнижчі оцінки – відповідно 73% та 84% незадоволених. Водночас українці хотіли б більш активної підтримки цих реформ з боку Євросоюзу, причому мова, очевидно, йде не про фінансування.

Як оцінила стан справ пані Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова?


Читайте сьогодні

Фото з відкритих джерел ДЕРЖУПР
Фото з відкритих джерел ДЕРЖУПР
УКРАЇНА-ЄС:
АЛГОРИТМ ПРИЄДНАННЯ

Звіт про прогрес України

30 жовтня Європейська Комісія представила Звіт в межах Пакету розширення Європейського Союзу 2024 року, що містить оцінки щодо прогресу, досягнутого всіма країнами- кандидатами та потенційними кандидатами на вступ до ЄС, зокрема оцінку щодо річного прогресу України у реформах та трансформаціях. Документ окреслює як досягнення, так і наступні кроки, на виконанні яких Україна зосередиться протягом 2025 року. Попри повномасштабну війну Росії проти України, країна продовжує трансформації на шляху до членства в ЄС.


Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел
ЕКОНОМІКА, ФІНАНСИ, БІЗНЕС

Інвестиції – ключ до відбудови України

На першій Інвестиційній конференції ЄС-Україна у Варшаві Європейський Союз оголосив про початок Заклику до висловлення зацікавленості з метою залучення приватних інвестицій з ЄС у відбудову України. Захід організовано Євросоюзом у співпраці з Урядом України для заохочення європейського бізнесу до співпраці у критично важливих сферах української економіки, що постраждала від війни. «Сприяння залученню приватного сектору до процесів відновлення та реконструкції України буде ключовим фактором її успіху», – наголосив Олівер Варгеї, Єврокомісар з питань сусідства та розширення.


Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Цифрова трансформація: зростаємо разом

Європейський Союз через проєкти EU4DigitalUA та DT4UA підтримує розширення комплексної послуги е-Підприємець. З моменту запуску сервісу на платформі Дія в липні цього року, він став єдиним центром для відкриття та управління бізнесом онлайн – без адміністративних труднощів. Останнє оновлення, підтримане ЄС, посилює можливості платформи й вкотре засвідчує відданість ЄС цифровій трансформації та економічному зростанню України. У заході з приводу презентації п’ятьох додаткових послуг е-Підприємця взяв участь заступник Голови Представництва ЄС в Україні Ремі Дюфло.


Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

ЄС та ЄІБ оголосили про нову підтримку для України

Інвестиції ЄС у розмірі 52 млн євро підтримають впровадження в Україні європейської системи екстреної допомоги населенню за єдиним теле- фонним номером 112. Ця інвестиція включає 12 млн євро у вигляді гранту від ЄС та запланований кредит ЄІБ на 40 млн євро.

Група ЄІБ також оголосила про повне покриття механізму гарантування експортних кредитів на 300 млн євро. Також н зустрічах МВФ і Світового банку у Вашингтоні було представлено нещодавно затверджений план підтримки енергетики України, що передбачає до 600 млн євро фінан- сування від ЄС для реалізації критично важливих енергетичних проєктів в умовах підготовки країни до зими.


Фото: x.com/DefenceOps
Фото: x.com/DefenceOps
БЕЗПЕКОВА ПІДТРИМКА

Продовжено мандат військової навчальної місії Євросоюзу з підготовки українських військових

Рада ЄС ухвалила рішення про продовження мандату військової місії ЄС EUMAM Ukraine на ще два роки. В бюджет місії закладають 409 мільйонів євро на період з 14 листопада 2024 до 15 листопада 2026 року. «Місія EUMAM залишається головним інструментом військової підтримки ЄС для України, її ключова мета – сприяти покращенню військових спроможностей Збройних сил України… Місія співпрацюватиме з НАТО, зокрема з місією НАТО з безпекової підтримки і навчання для України (NSATU), та обмінюватися інформацією з нею», – зазначено в комюніке.


Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Вперше: ЄС затвердив фінансування п’яти проєктів на підтримку спільних оборонних закупівель

Європейський Союз вперше в історії профінансує спільні воєнні закупівлі для країн-членів блоку, зокрема, боєприпасів, частину з яких використають для підтримки України. Загальна сума фінансування становить 300 мільйонів євро.

Кожен з 5 відібраних проєктів, що реалізуються в межах Європейського інструменту зміцнення оборонної промисловості через спільні закупівлі (EDIRPA), отримає 60 мільйонів євро. Закупівлі проводитимуть у трьох сферах: закупівля систем ППО і ПРО, закупівля сучасних броньованих транспортних засобів та закупівля боєприпасів.


Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел
ЗАКОН І ВЕРХОВЕНСТВО ПРАВА

Гуманітарна допомога та соціальна підтримка

Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні у партнерстві з Європейським Союзом, урядами Канади та Швеції відкрили 30 просторів соціальної адаптації у Полтавській, Дніпропетровській, Миколаївській, Харківській, Чернівецькій та Чернігівській областях. Люди старшого віку, внутрішньо переміщені особи та люди з інвалідністю опановують тут соціальні навички, створюють групи самодопомоги, отримують психологічну допомогу та змістовно проводять дозвілля. У їхньому розпорядженні є все необхідне, включно з комп’ютерним обладнанням, проєкторами, телевізорами та планшетами.


Фото: ЄІБ
Фото: ЄІБ
НАЛЕЖНЕ ВРЯДУВАННЯ

14,5 мільйонів євро під гарантії ЄС – для інфраструктури Миколаєва та Дніпра

Ця допомога є частиною пакету невідкладних заходів солідарності від ЄІБ, в межах якого від 2022 року Україні вже надано понад 2 мільярди євро. Кошти чергового кредиту скерують на відновлення та модернізацію систем водопостачання, очищення стічних вод та вуличне освітлення.

«1000 днів війни – це трагічна віха, яка водночас свідчить про незламну силу та стійкість українського народу. Підтримка ЄІБ залишається незмінною – від відновлення критично важливої муніципальної інфраструктури до зміцнення економічної стійкості», – зазначила віцепрезидентка ЄІБ Тереза Червінська.


Фото: НЕФКО
Фото: НЕФКО

Початок покладено:
Фастів рухається до європейської системи управління відходами

За підтримки Європейського Союзу у місті Фастів Київської області успішно завершили проєкт модернізації системи управління відходами, який став першою ініціативою такого типу в Україні під керівництвом НЕФКО.

«ЄС надає пріоритет запобіганню утворенню відходів і розглядає звалища як крайній засіб. Сподіваємося, ці досягнення надихнуть на подальші позитивні зміни практик управління відходами у Фастові та за його межами», – заявив Жослен Корне, керівник відділу з питань реконструкції, енергетики, інфраструктури та навколишнього середовища Представництва ЄС в Україні.


Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел
ОСВІТА, НАУКА, КУЛЬТУРА

ЄС допоможе модернізувати систему водопостачання Чернівців

Провідною темою шостого Міжнародного ярмарку грантів у сфері культури стали інтернаціональна співпраця та підтримка Європейським Союзом українського сектору культури, а ще роль України в спільному європейському просторі. Як зазначив у відеозверненні керівник відділу «Культура» Європейської виконавчої агенції з питань освіти і культури Джілль Пелайо, від початку російської агресії ЄС скерував понад 30 млн євро на підтримку української культури і вперше присвятив частину програми «Креативна Європа» виключно Україні.


Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Не тільки підручники та техніка: ЄС виділить 64 млн євро на реформу шкільного харчування

«ЄС вирішив підтримати програму шкільного харчування бюджетною підтримкою на 64 млн євро, що сприятиме розгортанню програми та наданню наступного року обідів дітям, які їх зараз не отримують», –

повідомила пані Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова, виступаючи на Європейському регіональному форумі шкільного харчування. Пані Посол відзначила, що Україна запроваджує комплексний підхід до збереження людського капіталу, й наголосила, що реформа шкільного харчування розгортається під час російського повномасштабного вторгнення. Тож нова допомога ЄС дозволить Україні досягнути цілі Коаліції шкільного харчування – забезпечити кожній дитині до 2030 року можливість щодня отримувати здоровий та поживний обід у школі.


ПІДПИШІТЬСЯ НА МЕДІА-ДАЙДЖЕСТ


* обов’язкове поле
Мова розсилки / Language *
Email формат

Будь ласка, виберіть усі способи, якими ви б хотіли отримати інформацію від Представництва ЄС в Україні:

Ви можете будь-коли скасувати підписку, натиснувши посилання в нижньому колонтитулі наших електронних листів. Щоб отримати інформацію про нашу практику конфіденційності, відвідайте наш веб-сайт.

Ми використовуємо Mailchimp як нашу маркетингову платформу. Натиснувши нижче, щоб підписатися, ви підтверджуєте, що ваша інформація буде передана до Mailchimp для обробки. Дізнайтеся більше про практику конфіденційності Mailchimps.

eu4ukraine.eu

Медіадайджест підготовлений проєктом “Українцям про ЄС» (CEU4U), що фінансується Європейським Союзом.

Додаткова інформація: Антон Теретишник, медіаексперт проєкту CEU4U, ел.пошта: Anton.Teretyshnyk@ecorys.com

до початку