Skip to main content
Поділитись:

ЄС-Україна: відповідаємо
на виклики разом

Медіадайджест, листопад 2023 року

До чергового випуску медіадайджеста увійшли публікації про основні події листопада, які відображають стан і перспективи відносин Європейського Союзу та України.

ТОП-3

Листопад – особливий місяць, коли відбуваються знакові для історії України та українців події. Від Революції Гідності, яка починалася з Євромайдану, аж до реальної перспективи почати переговори про членство в ЄС – такий шлях проходить Україна. І Європейський Союз підтримує українців у їхньому прагненні свободи, незалежності, миру та в бажанні жити вільно на своїй землі, що їх Україна виборює у кровопролитній війні зі зброєю в руках. Про це говорила Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, оголошуючи рекомендації ЄК почати з Україною перемовини щодо членства в ЄС.

Про цю підтримку говорив у Києві також Президент Європейської ради Шарль Мішель, який приїхав до української столиці, аби вшанувати 10 річницю Революції Гідності.

Про спільні цінності та спільні виклики, що стоять перед Україною та ЄС в політичній, економічній, гуманітарній і, перш за все, безпековій сферах, в листопаді говорили на різних майданчиках.

Детальніше читайте у черговому випуску.

Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Єврокомісія рекомендувала розпочати перемовини

8 листопада в Брюсселі Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн оприлюднила оцінку прогресу України та Молдови на шляху до членства в ЄС і заявила: «Через 10 років після протестів на Майдані настав дійсно історичний день. Сьогодні Європейська Комісія рекомендує розпочати переговори про вступ з Україною та Молдовою».

За словами Урсули фон дер Ляєн, Україна виконала 90% критеріїв ЄС, визначених в червні 2022 року, при наданні країні статусу кандидата.


Фото: @CharlesMichel
Фото: @CharlesMichel

Шарль Мішель:
перший крок має бути здійснений саме зараз

Голова Європейської Ради Шарль Мішель відвідав Україну у десяту річницю Революції гідності.

Візит відбувся напередодні саміту Європейської ради в середині грудня, де лідери ЄС обговорять рекомендацію Європейської Комісії розпочати офіційні переговори про вступ з Україною. «Я зроблю все, щоби переконати 27 колег (лідерів держав-членів ЄС), що нам потрібне позитивне рішення у грудні, – заявив Шарль Мішель. – Перший крок має бути здійснений саме зараз»


Фото:Reuters
Фото:Reuters

Час змін

2 листопада у Берліні європейські дипломати обговорювали механізм та умови розширення ЄС. Міністри закордонних справ, міністри з питань Європи та їхні колеги, як і більшість посадовців та й самих громадян ЄС визнають, що ці рішення назріли давно. Російська війна та її виклики стали каталізатором змін і для України, і для ЄС, тож вони мають реформуватися одночасно, аби бути готовими до наступних кроків.

Читайте сьогодні

Фото: Diego Herrera Carcedo/AA/picture alliance
Фото: Diego Herrera Carcedo/AA/picture alliance
БЕЗПЕКОВА ПІДТРИМКА

Снаряди для України:
ЄС твердо налаштований досягти поставлених цілей

ЄC і держави-члени вже надали Україні військової допомоги на 27 млрд євро, що є безпрецедентною сумою. Щоб забезпечити постачання боєприпасів для ЗСУ, ЄС інвестував 2 млрд євро з Європейського фонду миру. Із запасів держав-членів ЄС в Україну вже надійшло не менше 300 тисяч одиниць боєприпасів, також укладено договори про нові спільні закупівлі. За словами Шарля Мішеля, ця спільна ініціатива ЄС є «новим кроком на шляху до справді європейської оборони».


Фото з відкритих джерел

Санкції без компромісів

Європарламентарі закликають до посилення нагляду на рівні ЄС і вдосконалення зусиль, спрямованих на обмеження можливостей Москви обходити обмежувальні заходи ЄС. Підкреслюючи безпрецедентний характер обмежувальних заходів ЄС, депутати Європарламенту все ж занепокоєні відсутністю належного правозастосування та спробами підірвати зусилля, спрямовані на економічне й промислове послаблення РФ та здатності країни-агресора вести війну.

Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел
VOX POPULI

Усвідомлений вибір:
ЄС довіряють 65% українців

Численні соціологічні опитування доводять, що приєднання до ЄС – це усвідомлений вибір українців. Для 77% респондентів важливо, щоб Україна стала членом ЄС, а для 51% це дуже важливо. Громадяни помірковано оцінюють готовність України до вступу до ЄС – лише 22% опитаних вважають країну повністю готовою до цього, а 43% — наголошують на необхідності реформ. Чому українці хочуть до ЄС і що викликає пересторогу – читайте далі.


Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел
ЕКОНОМІКА, ФІНАНСИ, БІЗНЕС

Ukraine Facility:
кошти за реформи

Майже половину потреб України у фінансах на 2024 рік уряд планує закрити завдяки підтримці ЄС у межах нової програми Ukraine Facility. Розмір програми становить 50 млрд євро, які розраховані на чотири роки. Аби вона запрацювала, ЄС до січня має погодити головну її умову – затвердити поданий Україною пакет реформ, які країна зобов’язується виконати за чотири роки – 3 листопада Єврокомісія отримала попередній варіант плану.


Фото:REUTERS
Фото:REUTERS
НАЛЕЖНЕ ВРЯДУВАННЯ

Програма для України з розширення прав і можливостей об’єднаних громад: відбудуємо!

Українські громади, які постраждали внаслідок російської агресії, починають відновлювати пошкоджені будівлі й комунальні об’єкти чи не одразу по завершенні обстрілів. І хоч дехто радить не поспішати, люди в сотнях населених пунктів переконані, що відбудова, ремонт і підвищення стійкості громад мають розпочатися негайно. Саме сильні та розвинені громади здатні відіграти ключову роль у відбудові та модернізації усієї країни.

Фото:REUTERS
Фото:REUTERS
ЕКОНОМІЧНА ПРАВДА

Дві громади Закарпаття отримали гранти ЄС

У Берегові на Закарпатті підписали грантові контракти на 2 гуманітарні проєкти загальною сумою 500 000 євро. Кошти виділені із залишку бюджету програми ENI CBC Угорщина- Словаччина-Румунія-Україна 2014- 2020 без конкурсу, шляхом прямого нагородження. Вони будуть скеровані на гуманітарні проєкти «Краще майбутнє» та для програми, яку впроваджують Закарпатський центр розвитку та консультування «Advance» й ГО «Соціальний центр «ЕТАЛОН».


Фото: eu4ukraine
Фото: eu4ukraine

Автобуси для українських школярів

4 листопада Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн, Перша леді України Олена Зеленська та Президент Фонду міжнародної солідарності Рафал Дзєнцоловський взяли участь у церемонії офіційної передачі автобусів владі Київської, Сумської, Миколаївської, Дніпропетровської, Львівської та Чернігівської областей.

370 автобусів будуть поставлені в Україну в межах кампанії солідарності «Шкільні автобуси для України».


ПІДПИШІТЬСЯ НА МЕДІА-ДАЙДЖЕСТ


* обов’язкове поле
Мова розсилки / Language *
Email формат

Будь ласка, виберіть усі способи, якими ви б хотіли отримати інформацію від Представництва ЄС в Україні:

Ви можете будь-коли скасувати підписку, натиснувши посилання в нижньому колонтитулі наших електронних листів. Щоб отримати інформацію про нашу практику конфіденційності, відвідайте наш веб-сайт.

Ми використовуємо Mailchimp як нашу маркетингову платформу. Натиснувши нижче, щоб підписатися, ви підтверджуєте, що ваша інформація буде передана до Mailchimp для обробки. Дізнайтеся більше про практику конфіденційності Mailchimps.

eu4ukraine.eu

Медіадайджест підготовлений проєктом “Українцям про ЄС» (CEU4U), що фінансується Європейським Союзом.

Додаткова інформація: Антон Теретишник, медіаексперт проєкту CEU4U, ел.пошта: Anton.Teretyshnyk@ecorys.com

до початку